TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кожув на лидерската позиција

Н.Македонија - 15.11.2013

Кошаркарите на Кожув се зацврстија на лидерската позиција во Балканската лига (БИБЛ), по победата дома против романска Крајова со 84-76 БАЛКАНСКА ЛИГА Гевгеличани заслужено победија откако во текот ...

Куманово во завршницата го скрши Пеќ

Н.Македонија - 14.11.2013

Кошаркарите на Куманово во рамките на 4-то коло од Балканската лига на свој терен ја совладаа екипата на Пеќ од Косово со 93-85 (18-19, 20-17, 28-23, 27-26) и со тоа ја остварија втората победа во ...

Кожув со нова победа се искачи на врвот на табелата во БИБЛ

Локално - 14.11.2013

Македонскиот претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

БИБЛ: Врвот на табелата за Кожув

Курир - 14.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

Трета балканска победа за Кожув

Оn.net - 13.11.2013

Екипата од Гевгелија денеска на домашен триумф успеа со 84:78 да го совлада противникот од Романија, Крајова за поправање на својот скор во БИБЛ лигата на 3-1.

Кожув се „коцкаше“ со Крајова (84-78)

Екипа - 13.11.2013

Кошаркарите на Кожув ја остварија третата победа (84-78) оваа сезона во БИБЛ – лигата, откако на домашен терен во Гевгелија видоа многу мака во дуелот со романскиот претставник Крајова.

Кожув го напаѓа првото место во БИБЛ

Дерби - 13.11.2013

Екипата на Кожув од Гевгелија попладнево го игра натпреварот од 4.коло од БИБЛ лигата. Гевгеличани по поразот во претходното коло ќе се обидат да се вратат на победничката патека бидејќи во ...

Кожув домаќин на Крајова

Алфа - 13.11.2013

Натпреварот започнува од 17:30 часот. Вчера вториот македонски претставник во натпреварувањето Куманово со 93-85 славеше над Пеќ. БИБЛ 4.КОЛО Кожув - Крајова 17:30ч.

Кошаркарите на Кожув со нова победа се искачи на врвот на табелата во БИБЛ

А1 On - 13.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

Трета БИБЛ победа за Кожув

Дерби - 13.11.2013

Кожув доминираше во поголемиот дел од натпреварот против романска Крајова, но со слабата игра во последниот период ризикуваше многу против незгодниот противник во регионалната БИБЛ лига.

Кожув ја урна Крајова и се искачи на врвот во БИБЛ

Спортклуб - 13.11.2013

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата, екипата на Кожув, во рамките на четвртото коло, пред домашната публика триумфираше над Крајова. Во салата во Гевгелија кошаркарите на Кожув замалку не ...

Втора радост за Kуманово

Дневник - 13.11.2013

Македонскиот претставник во регионалната кошаркарска БИБЛ-лига, Kуманово во третиот натпревар на свој терен (4. коло) вторпат се израдува. Kумановци ја совладаа екипата на Пеќ од Kосово 93-85 (18-19, ...

Кошаркарите на Кожув со нова победа се искачи на врвот на табелата во БИБЛ

+инфо - 13.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

Koжув атакува на третата победа во БИБЛ

Сител - 13.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув во дуел со романската екипа на Крајова ќе атакува на третата победа во БИБЛ лигата.

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

Локално - 12.11.2014

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кумановци попладнево на гостувањето во Тиват го победија црногорскиот претставник Теодо со 70:74 по четвртини 22:18, 15:26, 18:16 и 15:14.

Нова победа на Кожув за прво место во БИБЛ

Кирилица - 13.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

Koжув со нова победа се искачи на врвот на табелата во БИБЛ

Сител - 13.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

Кожув се спаси во финишот

Телеграф - 13.11.2013

Гевгеличани против романска Крајова за малку ќе направеа од готово-вересија во дуелот од 4. коло во БИБЛ лигата. За малку „од готово-вересија“ во Гевгелија.

БИБЛ: Втора победа на Куманово

Курир - 13.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Попладнево, пред својата публика екипата на Куманово славеше победа во дуелот со тимот на Пеќ од Косово, ...

Куманово повторно со победа во БИБЛ

Република - 13.11.2013

Попладнево, пред својата публика екипата на Куманово славеше победа во дуелот со тимот на Пеќ од Косово, совладувајќи го со 93:85 , по четвртини 18:19, 20:17, 19:13 и 27:26 Најефикасен на натпреварот ...

Кожув победи по трет пат во БИБЛ

Република - 13.11.2013

Кожув ја оствари третата победа (84:78) оваа сезона во БИБЛ – лигата, откако на домашен терен во Гевгелија видоа многу мака во дуелот со романскиот претставник Крајова Избраниците на тренерот Марјан ...

Кошаркарите на Кожув со нова победа се искачи на врвот на табелата во БИБЛ

Lider - 13.11.2013

Македонски претставник во регионалната кошаркарска Балканска лига, екипата на Кожув со триумфот над Крајова се искачи на првото место на табелата во БИБЛ лигата.

Втора БИБЛ победа за Куманово

Оn.net - 12.11.2013

Нашиот претставник во Балканската лига денеска на домашен терен славеше над тимот на Пеќ за својата втора победа во третиот настап оваа сезона. За разлика од првиот натпревар одигран пред домашните ...

Пеќ ќе го плати кумановскиот долг на Сигал

Екипа - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово се подготвени и максимално мотивирани за својот меч од третото коло во БИБЛ-лигата, во кој на домашен терен ќе го пречекаат составот на Пеќ.

Куманово го издржа налетот на Пеќ (93-85)

Екипа - 12.11.2013

Екипата на Куманово успеа да стигне до својата втора победа во БИБЛ-лигата, откако вечерва славеше на натпреварот против Пеќ со 93-85. Македонскиот претставник имаше доста проблеми на патот до ...

БИБЛ лига: Куманово го победи Пеќ 93:85

Телма - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната БИБЛ лига, вечерва го победија Пеќ со 93:85. Натпреварот имаше неизвесна завршница, на 23 секунди до крајот, Куманово водеше само ...

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

Утрински - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Попладнево, пред својата публика екипата на Куманово славеше победа во дуелот со тимот на Пеќ од Косово, ...

Куманово по втора победа во БИБЛ

Дерби - 12.11.2013

Екипата на Куманово која по два натпревара има победа и пораз ќе се обиде да ја постигне втората победа во БИБЛ лигата. Кумановчани ја пречекуваат екипата на Пеќ, која по два натпревара е без триумф ...

БИБЛ: Куманово домаќин на Пеќ

Алфа - 12.11.2013

Потивник на македонската екипа ќе биде дебитаното во регионалната лига Пеќ, кој по две кола има два порази. Дуелот закажан за 17 : 30 часот . Во досегашниот дел од шампионатот нашиот тим одигра две ...

Куманово домаќин на Пеќ во БИБЛ лигата

А1 On - 12.11.2013

По еднонеделна пауза продолжуваат натпреварите од БИБЛ лигата. Двата македонски тима денеска и утре ќе играат на домашен терен. Кумановчани денеска во 17 часот и 30 минути за противник го имаат ...

Добрата форма надеж за втор триумф на Куманово

Н.Македонија - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово во добро расположение и со желба за победа вечерва од 17.30 часот го пречекуваат новакот во БИБЛ, тимот на Пеќ, во третиот меч за двете екипи во лигата БАЛКАНСКА ЛИГА Надеж за ...

Димитријевиќ: Сакаме победа против Пеќ

Спортклуб - 12.11.2013

Екипата на КК Куманово ова попладне, во БИБЛ Лигата во рамки на третото коло, силите ќе ги одмери со косовскиот претставник, Пеќ. Своја изјава пред натпреварот, даде кормиларот на КК Куманово, Горан ...

КК Куманово извојува победа над Пеќ

Спортклуб - 12.11.2013

Македонскиот претставник во БИБЛ Лигата, КК Куманово, дојде до втората победа оваа сезона откако пред домашната публика, славеше над косовскиот претставник, Пеќ.

Куманово го совлада Пеќ

А1 On - 12.11.2013

Куманово ја забележа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Попладнево, пред својата публика кошаркарите на Куманово славеа победа во дуелот со екипата на Пеќ од Косово, совладувајќи ...

БИБЛ: Куманово го победи Пеќ

СуперСпорт - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во БИБЛ лигата, откако на домашен терен ја победија екипата на Пеќ со 93-85 (18-19, 20-17, 28-23, 27-26).

Куманово трпеливо до победа над Пеќ

Дерби - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во БИБЛ ЛИГАта, совладувајќи го косовскиот дебитант Пеќ со 93:85 пред своите навивачи во третото коло.

БИБЛ: Куманово го победи Пеќ

Кајгана - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во БИБЛ лигата, откако на домашен терен ја победија екипата на Пеќ со 93-85 (18-19, 20-17, 28-23, 27-26).

Куманово домаќин на Пеќ во БИБЛ

+инфо - 12.11.2013

По еднонеделна пауза продолжуваат натпреварите од БИБЛ лигата. Двата македонски тима денеска и утре ќе играат на домашен терен. Кумановчани денеска во 17 часот и 30 минути за противник го имаат ...

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

+инфо - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Попладнево, пред својата публика екипата на Куманово славеше победа во дуелот со тимот на Пеќ од Косово, ...

Куманово и Кожув домаќини во БИБЛ лигата

Сител - 12.11.2013

Двата македонски тима во рамките на БИБЛ лигата ќе играат на домашен терен. Кумановчани денеска во 17:30 часот за противник го имаат косовскиот прволигаш Пеќ , додека во истиот терми утре Кожув е ...

Куманово домаќин на Пеќ во БИБЛ

Локално - 12.11.2013

По еднонеделна пауза продолжуваат натпреварите од БИБЛ лигата. Двата македонски тима денеска и утре ќе играат на домашен терен. Кумановчани денеска во 17 часот и 30 минути за противник го имаат ...

БИБЛ лига: Куманово го победи Пеќ

Сител - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Попладнево, пред својата публика кошаркарите на Куманово славеа победа во дуелот со екипата на Пеќ од ...

Куманово домаќин на Пеќ во БИБЛ лигата

Бриф - 12.11.2013

По еднонеделна пауза продолжуваат натпреварите од БИБЛ лигата. Двата македонски тима денеска и утре ќе играат на домашен терен. Кумановчани денеска во 17 часот и 30 минути за противник го имаат ...

Втора победа на Куманово во БИБЛ лигата

Бриф - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Попладнево, пред својата публика екипата на Куманово славеше победа во дуелот со тимот на Пеќ од Косово, ...

БИБЛ: Куманово го пречекува Пеќ

Курир - 12.11.2013

По еднонеделна пауза продолжуваат натпреварите од БИБЛ лигата. Двата македонски тима денеска и утре ќе играат на домашен терен. Кумановчани денеска во 17 часот и 30 минути за противник го имаат ...

БИБЛ: Куманово го победи Пеќ

Макфакс - 12.11.2013

Кошаркарите на Куманово ја забележаа втората победа во БИБЛ лигата, откако на домашен терен ја победија екипата на Пеќ со 93-85 (18-19, 20-17, 28-23, 27-26).