TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево со температура до 19 степени

24 Вести - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Времето денеска: сончево со слаба облачност

Р.С.Европа - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Сончево со температура до 19 степени

Алсат-М - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Сончево со температура до 19 степени

Алфа - 02.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со температура до 19 степени

Популарно - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Сончево со температура до 19 степени

+инфо - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од ...

Сончево со температура до 19 степени

А1 On - 01.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје сончево, а преку денот ќе биде потопло. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

Сончевиот ноември продолжува

OhridNews - 15.11.2015

Сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец ќе преовладува денеска во Охрид. Максималната дневна температура ќе достигне до 15 степени Целзиусови. Сончево време ќе имаме и следната работна недела.

ПРОЛЕТ ВО ЕСЕН: И во текот на новата работна недела ќе преовладува сончево време

Телеграф - 15.11.2015

Подрачјето на Македонија и понатаму останува во поле на зголемен воздушен притисок Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Сончево, топло и ветровито време

Сител - 10.05.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието со повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 18 до 27 степени.

И денеска сонце - уживајте во пријатното време

Press24 - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Сончево со температура до 19 степени

Денешен - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Денеска сончево со температура до 19 степени

Република - 15.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од ...

Сончево со мала до умерена облачност

Fox.mk - 27.01.2016

Утринските температури во пораст, а снежната покривка се намалува. УХМР информира дека утрово се измерени минус 4 степени во Берово, минус 2 во Струмица, Тетово, Битола, -1 Маврово, Лазарополе, 0 Пожар, Претор, Демир Капија, Штип, Крива Паланка, ...

Сончево со температура до 19 степени

Lider - 15.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветер од променлив ...

Време: Цела недела ќе биде сончево

Здравство24 - 14.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од ...

Сончево со температура до 19 степени

Канал5 - 01.11.2017

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје сончево, а преку денот ќе биде потопло. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.

Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер

Локално - 14.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од ...

Сончева недела

Република - 12.12.2015

Слаба магла / ниска облачност низ котлините се очекува наутро во недела. Сепак, претпадне се очекува разведрување, за остатокот од денот да помине во сончево време, прогнозира Метеопро. Утрото ќе биде релативно студено, а минималната темепратра во ...

Сончево време со мала умерена облачност, магла во одделни котлини

Репортер - 29.12.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на магла. Попладне ќе започне да дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 15 степени.

Какво време не очекува денеска и за викендов?

За Се - 21.10.2016

Денеска е петок, 21 октомври 2016 година, 295-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 71 ден. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 52 минути, а ќе зајде во 17 часот и 43 минути. Денов трае 10 часа и 51 минута.

Денеска топло, студот доаѓа од…

За Се - 12.11.2015

Денеска е четврток, 12 ноември 2015 година, 316-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 49 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 18 минути, а ќе зајде во 16 часот и 17 минути. Денов трае 9 часа и 59 минути.

Времето денеска: сончево и топло

Алсат-М - 13.04.2016

Во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 23 до 29 степени.

И денеска топол и сончев ден

+инфо - 11.11.2015

Времето ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Сончево, суво и стабилно време и во наредните три дена

Скопје инфо - 11.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Какво време не очекува денес?

Сител - 02.05.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Сончево и потопло се до Петок, но за викендот…

За Се - 11.11.2015

Денеска е среда, 11 ноември 2015 година, 315-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 50 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 16 минути, а ќе зајде во 16 часот и 18 минути. Денов трае 10 часа и 2 минути.

Сончево и потопло за овој период

Локално - 11.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Несвојствено високи температури за ноември

Вечер - 11.11.2015

Продолжува периодот на стабилно и суво време Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Несвојствено висока температура за ноември

Република - 11.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Сончево и потопло време за овој период од годината

Вистина.мк - 11.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Не очекува сончево време

Нетпрес - 11.11.2015

Сончево и потопло време за овој период не очекува денес во земјава. Ќе има појава на мала до умерена локална облачност со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Топло време со температура до 23 степени

Денешен - 11.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Сончево и потопло време за овој период од годината

Курир - 11.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Астрономски календар – 12 ноември 2015 година

Репортер - 11.11.2015

Денеска е четврток, 12 ноември 2015 година, 316-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 49 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 18 минути, а ќе зајде во 16 часот и 17 минути. Денов трае 9 часа и 59 минути.

Времето денес сончево, а во наредните денови ...

Пулс24 - 17.02.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус шест степени,а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево време со мала до умерена локална ...

Сончево со температури и до 24 степени до петок

МКД - 10.11.2015

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер е прогнозата за денеска. Ќе има појава на умерена облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Под влијание на малку потопла воздушна маса дневните температури ќе ...

Сончево време со мала до умерена облачност и умерен северен ветер

Кајгана - 10.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Ќе има појава на умерена облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со температура до 22 степена – во наредните денови затоплување

Популарно - 10.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе ...

Утре сончево и топло

Здравство24 - 10.04.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. На планинските подрачја локално поради зголемена облачност ќе има врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб јужен и југоисточен, а попладне северен ветер.

Сончево со мала облачност и температура до 22 степени

+инфо - 10.11.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Поголемо наоблачување ќе има во североисточениот дел од земјава. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец.

Сончево со температура до 24 степени

А1 On - 10.11.2015

Времето ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Високи температури до петок, а потоа... Што ќе се случува со времето?

Сител - 10.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе овозможи ...

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер

Точка - 10.11.2015

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер. Ќе има појава на умерена облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Под влијание на малку потопла воздушна маса дневните температури ќе бидат во благ пораст и ќе ...

Утре сончево и топло за овој период од годината, дневната температура ќе достигне до 24 степени

Канал5 - 10.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

ИСКОРИСТЕТЕ ГО ДЕНОТ: Температури до 24 Целзиусови степени

Телеграф - 10.11.2015

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината , со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен ...

Сончево време со температура во секојдневен пораст

За Се - 10.11.2015

Денеска е вторник, 10 ноември 2015 година, 314-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 51 ден. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 16 минути, а ќе зајде во 16 часот и 19 минути. Денов трае 10 часа и 4 минути.

И денеска надпросечно топло време, ветровито во источниот крај

МетеоПро - 10.11.2015

Релативно топло го започнавме овој 10 ноември. Мала до умерена облачност е забележана во источниот крај. На табелата подолу се измерените минимални вредности на температурата ова утро (УХМР).

Сончево со мала до умерена облачност

Локално - 11.12.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во текот на денот ќе дува слаб, долж Повардарието повремено умерен северен ветер Температурата ќе се движи од 4 до 12 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер

Макфакс - 30.10.2016

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено вдолж Повардарието и во источните делови. Утринските температури ќе се движат од -2 до 5 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 9 до 18 степени.

И денеска сончево и топло време

Fox.mk - 10.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе овозможи ...

Температурите ќе растат до петок, стабилно и следната недела

Вечер - 10.11.2015

Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и суво време Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава.

Стабилно и суво време, со пораст на температурите

Нетпрес - 10.11.2015

Продолжува периодот на стабилно и суво време , а температурите ќе бележат благ пораст. Сончево време со мала до умерена облачност не очекува во текот на денешниот ден. Според најавите, поголемо наоблачување се очекува во североисточниот дел од ...

Сончево време со мала доумерена облачност

Репортер - 10.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе овозможи ...

Наближува викендот: Што ќе се случува со температурите?

Press24 - 10.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Временска прогноза: Сончево и потпло

Репортер - 10.11.2015

– Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло за овој период од годината, со мала до умрена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 17 до 24 степени.

Топло до сабота, потоа заладување

Република - 10.11.2015

Во текот на денот не очекува сончево време со мала до умерена облачност, во североисточниот дел од земјава ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево со мала до умерена облачност

Lider - 25.12.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Сончево време и мала до умерена облачност

Канал 77 - 10.11.2015

Денеска во Македонија не ' очекува сончево време со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе ...

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Пулс24 - 10.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе овозможи ...

Сончево време со температури дo 22 степени

МКД - 09.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени.

Сончево со умерена облачност и слаб ветер

А1 On - 04.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во источните делови умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната од 20 до 26 степени.

Сончево со слаб до умерен северозападен ветер

Кајгана - 02.03.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -1 до 6 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 8 до 16 степени.

Денеска сонце и 23 степени

+инфо - 09.11.2015

Сончево време проследено со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од -4 до 4 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде од 14 до 23 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Продолжува периодот на стабилно и суво време – сончево со умерена облачност и слаб ветер

Популарно - 09.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Благ пораст на дневните температури

Идивиди - 09.11.2015

Благ пораст на дневните температури. Денес не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Продолжува стабилно и суво време – Температурите во пораст

Орбис - 09.11.2015

Времето утре Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево со мала до умерена облачност

А1 On - 28.05.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста во крајните западни делови ќе се зголеми и можни се услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево со мала облачност утре

+инфо - 09.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец, што ќе овозможи ...

Топол бран: Подгответе се за пролетни температури

Скопје инфо - 09.11.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб северен ветер.

Продолжува стабилно и суво време - Температурите во пораст

Сител - 09.11.2015

Времето утре Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево со слаб до умерен северозападен ветер

Точка - 02.03.2017

Претежно сончево со слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -1 до 6 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 8 до 16 степени.

Денеска сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 16.11.2016

Сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност, која постепено ќе се намалува Ќе дува слаб јужен ветер. Максималната температура ќе се движи од 5 до 12 степени.

Времето суво и стабилно, сончево ќе биде до сабота

Телеграф - 09.11.2015

Под влијание на малку потопла воздушна маса од југ дневната температура ќе биде во благ пораст, меѓутоа од сабота повторно ќе опаѓа Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот ...

Убавото и сончево време продолжува

За Се - 09.11.2015

Денеска е понеделник, 9 ноември 2015 година, 313-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 52 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 14 минути, а ќе зајде во 16 часот и 20 минути. Денов трае 10 часа и 6 минути.

Сончево време со температури дo 22 степени

Шеталиште - 09.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималните дневни температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени.

Ќе биде потопло сончево со мала до умерена облачност

Локално - 09.11.2015

Времето денеска Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево време со температура до 19 степени

Денешен - 09.11.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Сончево и топло време

Fox.mk - 01.02.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, во западните делови променливо облачно со умерен ветер од северозападен правец. Утринската температурата ќе се движи од минус 2 до 5, а дневната од 12 до 20 степени.

Неделава нов температурен шок

Press24 - 25.05.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 24 степени.

Благ пораст на деневните температури

Нетпрес - 09.11.2015

Благ пораст на деневните температури . Денес не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево со слаб до умерен северозападен ветер

Макфакс - 02.03.2017

Претежно сончево со слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -1 до 6 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 8 до 16 степени.

Топол бран: Подгответе се за пролетни температури

Press24 - 09.11.2015

Времето денеска ќе биде с ончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени. Во Скопје, сончево со мала облачност и со слаб северен ветер.

Метео: Сончево и невообичаено топло и во наредните денови

МРТ - 09.11.2015

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а температурите ќе продолжат да се зголемуваат... Сончевото и невообичаено топло време за овој период во Македонија продолжува утре но и во наредните денови.

Температурите ќе растат до петок а потоа... - што ќе се случува со времето?

Press24 - 09.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а поголемо наоблачување ќе има во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен долж Повардарјето и на повисоките места засилен ветер од северозападен правец што ќе овозможи ...

Времето денеска: Сончево со мала облачност

Канал 77 - 09.06.2017

Сончево со мала облачност и со умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од 11 до 18 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 21 до 30 степен.

Какви ќе бидат температурите денес?

Пулс24 - 08.12.2015

Времето претпладне ќе биде магливо и студено со ниска облачност, а попладне ќе има делумно намалување и расчистување на маглата. Во повисоките места сончево со мала до умерена облачност и со умерен северен ветер.