TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шчепановиќ загуби од Карпош соколи, па си поднесе оставка во Будуќност

Екипа - 13.11.2016

Владимир Шчепановиќ повеќе не е тренер на Будуќност откако младиот стручњак реши да си поднесе оставка неполни 24 часа по поразот од Карпош соколи во рамките од АБА-лигата. Ова беше прв пораз на Будуќност по осумте победи во низа во регионалното ...

Поразот од Карпош Соколи донесе смена на тренерот на Будуќност

+инфо - 13.11.2016

Шчепановиќ за кого работата во Будуќност му беше прва во професионалната тренерска кариера се задржа четири месеци на клупата на подгоричани. Владо Шчепановиќ повеќе не е тренер на Будуќност, соопшти денеска клубот од Подгорица.

Поразот од Карпош Соколи донесе смена на тренерот на Будуќност

Идивиди - 13.11.2016

Подгорица, 13 ноември 2016 (МИА) – Владо Шчепановиќ повеќе не е тренер на Будуќност, соопшти денеска клубот од Подгорица. Поранешниот југословенски репрезентативец поднесе оставка по поразот од Карпош Соколи вчеравечер во Скопје што беше прва победа ...

Николиќ по историскиот триумф на Карпош: Ова беше гола борба за живот, моравме да изгинеме за да победиме (Видео)

Дерби - 13.11.2016

Екипата на Карпош Соколи во 9 натпревар ја забележа првата историска победа во АБА лигата и тоа против досега непоразениот Будуќност кој пред овој меч имаше осум од осум во ова натпреварување.

„Соколите“ му сервираа отказ на Шчепановиќ - Будуќност ќе бара нов тренер

Gol.mk - 13.11.2016

Раководството на Будуќност по синоќешниот пораз од нашиот Карпош Соколи, ќе мора да бара нов тренер, бидејќи младиот стратег Владимир Шчепановиќ си поднесе оставка. Шчепановиќ на клупата на црногорскиот шампион се задржа нешто повеќе од четири ...

Соколи го „избркаа“ Шќепановиќ од Будуќност

SportMedia - 13.11.2016

Карпош Соколи синоќа стигна до историската прва победа во регионалната АБА лига, откако неочекувано го победи тимот на Будуќност. До тој меч, Соколи имаа осум порази во низа, а црногорскиот шампион беше перфектен со осум победи.

Поразот од Карпош Соколи донесе смена на тренерот на Будуќност

А1 On - 13.11.2016

Владо Шчепановиќ повеќе не е тренер на Будуќност, соопшти денеска клубот од Подгорица. Поранешниот југословенски репрезентативец поднесе оставка по поразот од Карпош Соколи вчеравечер во Скопје што беше прва победа за македонскиот тим во ...

Карпош Соколи еднаш победи и предизвика големи турбуленции во противничкиот тим

Дерби - 13.11.2016

Карпош Соколи вчера ја оствари својата прва победа во АБА лигата, а тоа беше доволно за да предизвика изненадувачка промена во редовите на својот противник Будуќност. Откако фенерџијата го совлада дотогаш непоразениот црногорски шампион, тренерот ...

Кога Соколи ќе победат, далеку се слуша: Будуќност го смени тренерот по поразот во Скопје

Спортклуб - 13.11.2016

Карпош Соколи ја направи најголемата сензација во деветтото коло од АБА лигата откако го совлада досега непоразениот Будуќност на домашен терен со 77-71. Тоа веднаш доведе до промени во редовите на црногорскиот првак бидејќи во текот на денешниот ...

Карпош соколи му ги спакува куферите на тренерот на Будуќност

Вечер - 13.11.2016

Тренерот Владимир Шчепановиќ повеќе не е дел од екипата на Будуќност, откако младиот стручњак реши да си поднесе оставка неполни 24 часа по поразот од Карпош соколи во рамките од АБА лигата.

Поразот од Карпош Соколи го чинеше оставка

Република - 13.11.2016

Владимир Шчепановиќ повеќе не е тренер на Будуќност откако младиот стручњак реши да си поднесе оставка неполни 24 часа по поразот од Карпош соколи во рамките од АБА-лигата. Ова беше прв пораз на Будуќност по осумте победи во низа во регионалното ...

Будуќност без тренер, Шќепановиќ поднесе оставка

Макфакс - 13.11.2016

Владо Шќепановиќ повеќе не е тренер на кошаркарите на Будуќност. Младиот тренер си поднесе оставка по поразот во Скопје, од Карпош Соколи, кој беше прв за Будуќност во АБА лигата. Шќепановиќ четири месеци го предводеше црногорскиот шампион, а како ...

Карпош Соколи направи сефте, падна непоразениот Будуќност

Телма - 12.11.2016

Карпош Соколи конечно му се израдува на првиот деби триумф во деветиот натпревар од кошаркарската АБА лига. Пред своите гледачи во Сспортскиот центар Борис Трајковски приреди сензација откако го совлада лидерот Будуќност со 77:71 на кого му го ...

АБА лига: Сензационален триумф на Карпош С. против Будуќност

Нова ТВ - 12.11.2016

Карпош С. ја забележа првата првата победа во дебитантското учество во АБА лигата. „Соколите“, изненадувачки, триумфира против, досега, непоразениот состав на Будуќност со 77:71 (18:25, 25:8, 21:23, 13:15) во рамки на деветтото коло во регионалното ...

Соколите конечно победија во АБА – Совладан Будуќност во Борис Трајковски

СуперСпорт - 12.11.2016

Кошаркарите на Карпош Соколи славеа со во натпревар од дветото коло од АБА лигата во салата Борис Трајковски против Будуќност. Будуќност одлично го отвори натпреварот и првата четвртина ја доби со седум поени предност, 18:25.

Карпош соколи во невозможна мисија против Будуќност

Екипа - 12.11.2016

Карпош соколи пред неколку дена славеше над Тирана во рамките од БИБЛ за прв триумф на македонскиот клуб оваа натпреварувачка сезона. „Соколите“ не ја кријат желбата што поскоро да стигнат и во рамките од АБА, а следната шанса ја имаат веќе денеска, ...

Карпош Соколи конечно се радуваше на победа во АБА лигата

МКД - 12.11.2016

Карпош Соколи стигна до историска прва победа во АБА лигата, попладнево во Скопје падна Будуќност со 77-71 По осум порази во низа во елитното регионално натпреварување, Карпош Соколи се израдува на победа.

Сефте победа за „соколите“ и во АБА: Будуќност капитулира во Карпош

Екипа - 12.11.2016

По негативна серија од осум порази во регионалната АБА лига, екипата на Карпош соколо конечно излезе од резултатската криза и тоа на каков начин. Среде Карпош ’падна’ лидерот на табелата во Јадранското натпреварување кој досега беше без пораз.

Николиќ: Би било несериозно да ветувам победа, но и да кажам дека ќе се предадеме!

Gol.mk - 12.11.2016

Екипата на Карпош Соколи попладнево се соочува со нов предизвик во АБА-лигата. Македонскиот тим во СЦ „Борис Трајковски“ ќе игра против црногорски Будуќност, а стратегот на домаќините, Драган Николиќ е свесен дека неговиот тим го чека тежок меч.

Постои ли надеж за Карпош Соколи во АБА?

SportMedia - 12.11.2016

По победата над Тирана во БИБЛ-лигата за прва радост сезонава, пред тимот на Карпош Соколи е нов тежок предизвик во јадранското натпреварување, во Скопје гостува Будуќност. Вториот македонски претставник и натаму во АБА-лигата е најслабиот тим со ...

Карпош Соколи конечно победи во АБА лигата

Дерби - 12.11.2016

Кошаркарите на Карпош Соколи чекаа и дочекаа прва победа во регионалната АБА лига, совладувајќи го на домашен терен Будуќност со резултат 77:71. Првиот триумф на „соколите“ доаѓа по тренерската смена и пристигнувањето на Драган Николиќ, а е оствaрeн ...

„Соколите“ го слават првиот триумф во АБА лигата

Спортклуб - 12.11.2016

Кошаркарите на Карпош Соколи попладнево беа домаќин на Будуќност во рамките на АБА лигата, и конечно остварија триумф со резултат 77:71. Соколи пристигнаа до триумф, и покрај тоа што противникот во првиот дел имаше предност од 25:18.

На „соколите“ им тргна: Будуќност падна за историја

SportMedia - 12.11.2016

Кој чека ќе дочека. Екипата на Карпош Соколи чекаше девет кола за да дојде до првиот триумф во АБА-лигата. По Тирана на избраниците на Драган Николиќ им тргна и во јадранското натпреварување, на домашен терен го совладаа Будуќност со 77:71 (18-25, ...

Николиќ: Не се засрамивме кога губевме со десет поени, туку „гиневме“ за секоја топка!

Gol.mk - 12.11.2016

Екипата на Карпош Соколи ја забележа првата победа во АБА-лигата сезонава откако во Скопје го совлада Будуќност, а стратегот Драган Николиќ е задоволен од изданието на тимот. Во еден момент од мечот домаќинот губеше со десет поени (8-18), а ...

Шеховиќ: Карпош Соколи конечно го покажа својот вистински квалитет

Gol.mk - 12.11.2016

Поранешниот кошаркар на МЗТ Скопје, Сеад Шеховиќ му честита на Карпош Соколи за триумфот над Будуќност во АБА-лигата. Искусниот член на црногорскиот тим смета дека „соколите“ биле далеку подобар противник на теренот и успеале да го изненадат ...

„Соколите“ херојски до прва победа во АБА - падна силниот Будуќност!

Gol.mk - 12.11.2016

Македонскиот претставник во АБА-лигата, Карпош Соколи дојде до првата победа во регионалното натпреварување. Првото славје „соколите“ го имаа против црногорски Будуќност, против кого славеа со 77-71 (43-33) и по девет кола успеаја да се одлепат од ...

Николиќ: Моравме да изгинеме за да победиме!

SportMedia - 12.11.2016

Дојде и тој момент, тој час, Карпош Соколи да победи во АБА лигата. По осум порази, конечно прв триумф за дебитантот во лигата на Јадранот. Во ВИП Арента „Борис Трајковски“ да падне еден од најголемите фаворити за титулата во АБА лигата, подгоричка ...

Сефте победа на Карпош Соколи, во „Борис Трајковски“ падна моќниот Будуќност

Република - 12.11.2016

По негативна серија од осум порази во регионалната АБА лига, екипата на Карпош соколо конечно излезе од резултатската криза и тоа на каков начин. Среде Карпош ’падна’ лидерот на табелата во Јадранското натпреварување кој досега беше без пораз.

Карпош соколи го изненади фаворитот Будуќност

Вечер - 12.11.2016

Кошаркарите на Карпош соколи ја забележаа првата победа во Регионалната АБА лига, откако во Вип Арената „Борис Трајковски“ со 77:71 му го нанесоа првиот пораз на Будуќност. Видливи се промените со новиот тренер на „соколите", Драган Николиќ, откако ...

Соколите полетаа против Будуќност

Макфакс - 12.11.2016

Против колидерот на табелата во АБА лигата, Будуќност, екипата на Карпош Соколи ја забележа првата победа во регионалното натпреварување. Карпош Соколи, во саботата, славеше над црногорскиот шампион 77-71.

Карпош Соколи ја забележаа првата победа во АБА лигата!

Позитив.мк - 12.11.2016

Македонскиот претставник во АБА-лигата, Карпош Соколи дојде до првата победа во регионалното натпреварување. Првото славје „соколите“ го имаа против црногорски Будуќност, против кого славеа со 77-71 (43-33) и по девет кола успеаја да се одлепат од ...

АБА Лига: Карпош Соколи со историска прва победа, падна непоразениот Будуќност во регионалната лига

Телевизија Нова - 12.11.2016

Карпош Соколи ја забележа првата победа во дебитанскиот настап во Јадранското натпреварување, во Скопје падна Будуќност со 77:71, екипата од Црна Гора досега немаше пораз во АБА. Карпош Соколи ја забележа првата победа во АБА лигата, поразен ...

Мечот на „соколите“ со Црвена Звезда поместен за 21 ноември

Gol.mk - 11.11.2016

Во договор помеѓу двата клуба за еден ден е поместен терминот на одигрувањето на натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Карпош Соколи во рамките 10. коло во АБА лигата. Актуелниот АБА-шампион ќе го пречека тимот на Карпош Соколи на 21 ноември, а не како ...

Црвна звезда го одлoжи дуелот против Карпош соколи

Вечер - 11.11.2016

Во договор помеѓу двата клуба за еден ден е поместен терминот на одигрувањето на натпреварот помеѓу Црвена звезда и Карпош Соколи во рамките 10. коло во АБА лигата. Актуелниот АБА-шампион ќе го пречека тимот на Карпош Соколи на 21 ноември, а не како ...

Црвена звезда го одложи мечот со Карпош Соколи

Република - 11.11.2016

Во договор помеѓу двата клуба за еден ден е поместен терминот на одигрувањето на натпреварот помеѓу Црвена звезда и Карпош Соколи во рамките 10. коло во АБА лигата. Актуелниот АБА-шампион ќе го пречека тимот на Карпош Соколи на 21 ноември, а не како ...

„Соколите“ ден подоцна со шампионот!

SportMedia - 10.11.2016

За многу кратко време кошаркарите на Карпош Соколи ќе одат уште еднаш во главниот град на Србија-Белград. Откако минатиот понеделник беа гости на ФМП во Железник, стигна најавата од АБА лигата за промена на терминот на одигрување на нивниот нареден ...

Бакоч: Со новиот тренер ќе дојдат подобри денови за Карпош Соколи

Gol.mk - 10.11.2016

Драган Николиќ, стратегот на Карпош Соколи по првата победа за клубот сезонава во БИБЛ-лигата над Тирана (78-74) изјави дека е задоволен од бодовите, меѓутоа, потенцира дека играта не е на ниво.

БИБЛ: Триумф на Карпош Соколи

Сител - 10.11.2016

Екипата на Карпош Соколи оствари победа синоќа во натпревар од БИБЛ лигата. Совладана беше екипата на Тирана (тренер е македонскиот стручњак Слободан Петровски) со 78:74. Резултат по четвртини: 33:19; 15:14; 12:26 и 18:15.

Карпош Соколи ќе гостува кај Црвена ѕвезда на 21-ви ноември

Точка - 10.11.2016

Поради згуснатиот распоред кој во наредните десет дена ќе го имаат кошаркарите на Црвена ѕвезда, за еден ден е поместен терминот на одигрувањето на нивниот натпревар против Карпош Соколи во 10. коло во АБА лигата.

Карпош Соколи ќе гостува кај Црвена ѕвезда на 21-ти ноември

Макфакс - 10.11.2016

Поради згуснатиот распоред кој во наредните десет дена ќе го имаат кошаркарите на Црвена ѕвезда, за еден ден е поместен терминот на одигрувањето на нивниот натпревар против Карпош Соколи во 10. коло во АБА лигата.

„Соколите“ со сефте во БИБЛ: Едвај ја победија Тирана (78-74)

Екипа - 09.11.2016

Карпош Соколи стигна до првата победа во БИБЛ оваа сезона, откако на домашен терен со судни маки ја совлада Тирана со 78-74. Кендрик Пери имаше мирна рака од линијата за слободни фрлања во завршницата од мечот и со четири во серија успеа да донесе ...

Карпош Соколи ја „преживеа“ Тирана на Петровски за прва победа во БИБЛ лигата

Gol.mk - 09.11.2016

Екипата на Карпош Соколи стигна до првата победа во рамките на БИБЛ лигата. „Соколите“ по два порази во групата Б, конечно се израдува на победата на домашен терен против екипата на Тирана од Албанија, каде тренер е нашиот Слободан Петровски (78-74).

„Соколите“ за првпат полетаа и се израдуваа на првиот сезонски триумф

Дерби - 09.11.2016

Карпош Соколи пред два дена не успеа да дојде до својата прва победа во АБА лигата, но затоа оваа вечер тимот предводен од Драган Николиќ стигна до такво остварување во БИБЛ лигата. „Соколите“ се израдуваа на првиот триум во новата БИБЛ сезона на ...

Пери - за прва победа на „соколите“ на Балканот

SportMedia - 09.11.2016

Дека Карпош Соколи е далеку од посакуваното, дојде уште еден доказ. Дваесет минути на слава, анемична игра, оние вторите во дуелот од. 4. коло на БИБЛ лигата против албанската Тирана, во кои тимот од Карпош за малку ќе потрошеше комотно водство.

Победа за Карпош Соколи над Тирана во БИБЛ лигата

Канал5 - 09.11.2016

Екипата на Карпош Соколи оствари победа вечерва во натпревар од БИБЛ лигата. Совладана беше екипата на Тирана (тренер е македонскиот стручњак Слободан Петровски) со 78:74. Резултат по четвртини: 33:19; 15:14; 12:26 и 18:15.

Натпревар во кошарка- КК "Соколи" домаќини на СК "Тирана"

Вечер - 09.11.2016

Вечерва во 19 часот во кошаркарската сала Кале (на КК „Вардар") ќе се сретнат КК „Карпош Соколи" со СК „Тирана" Станува збор за возбудлив натпревар во рамки на Б групата во четвртото коло од БИБЛ Лигата, („Балканска меѓународна кошаркарслка ...

На Карпош соколи му беа портебни единаесет меча за прва победа

Вечер - 09.11.2016

Кошаркарите на Карпош соколи ја запиша првата победа во сезоната, откако во единаесетиот натпревар (осум во АБА и три во БИБЛ лигата) во ВИП Арената „БорисТрајковски“ славеа над екипата на Тирана со 78:74, во рамки на Балканската БИБЛ лига.

Николиќ: Јас ја прифатив оваа екипа и ќе пробам да ја издигнам

Дерби - 08.11.2016

Српскиот стратег Драган Николиќ имаше неуспешно деби на клупата на Карпош Соколи и тоа на мечот со ФМП во АБА лигата, натпревар кој нашиот претставник го загуби со 67:62. Ова за „соколите“ беше осми пораз во низа во регионалното натпреварување, но ...

Пенов: Немавме среќа, на крајот ја загубивме концетрацијата

Дерби - 08.11.2016

Тимот на Карпош Соколи и по осмото коло остана без победа во АБА регионалната лига во својот дебитански настап во ова натпреварување. Македонскиот состав со новиот тренер Драган Николиќ беше конкурентен на дуелот со ФМП, но на крајот повторно со ...

Пенов: Немавме среќа, на крајот ја загубивме концентрацијата

Точка - 08.11.2016

Тимот на Карпош Соколи и по осмото коло остана без победа во АБА регионалната лига во својот дебитански настап во ова натпреварување. Македонскиот состав со новиот тренер Драган Николиќ беше конкурентен на дуелот со ФМП, но на крајот повторно со ...

Осми пораз на Карпош Соколи во АБА лигата

Актуелно24 - 08.11.2016

Ниту промената на тренерот, заминувањето на Матиќ и доаѓањето на Николиќ, не ја донесе толку многу посакуваната премиерна победа на Карпош Соколи во регионалната конкуренција. Новиот кормилар на „соколите“ внесе свежина во играта, но по мечот во ...

Нема победа за Карпош Соколи ниту по осмото коло во АБА лигата

Телевизија Нова - 08.11.2016

Екипата на Карпош Соколи ја продолжи очајната игра во регионалната АБА лига, запишувајќи го осмиот пораз во сезоната од исто толку натпревари во оваа натпреварување. Македонскиот представник во оваа рунда беше поразен од ФМП со 67-62 со остана на ...

Карпош Соколи никако да направи сефте, надигран и од ФМП

Телма - 07.11.2016

Карпош Соколи остана единствената екипа која и по осум одиграни натпревари не успеа да оствари триумф во Јадранската кошаркарска лига. Македонскиот претставник никако да направи сефте во своето деби учество во регионалното натпреварување откако и со ...

Тренер нов, песна стара: Карпош С. положи оружје и кај ФМП

Нова ТВ - 07.11.2016

Ништо ново кај Карпош Соколи. Ниту промената на тренерот не донесе резултат на гостувањето во Белград во осмиот натпревар во АБА лигата во оваа сезона. ФМП Железник го совлада дебитантот во регионалното кошаркарско натпреварување со 67:62 за ...

Соколите остануваат без победа – ФМП лесно го совлада вториот македонски АБА лигаш

СуперСпорт - 07.11.2016

Кошаркарите на ФМП на домашен терен го совладаа Карпош Соколи со 67:62 во натпревар од осмото коло од АБА лигата. Соколите на стартот имаа водство од пет коша, 4:9. До крајот на првата четвртина домашните кошаркари направија пресврт и ја добија со ...

И „Соколите“ сакаат помош од среќата за прва победа во АБА (18ч.)

Екипа - 07.11.2016

Амбициите на Карпош соколи во пресрет на новата сезона беа високи благодарение на клупските успеси во минатата. Раководството одлучи клубот да настапува на две меѓународни сцени, но и по седум кола во АБА лигата односно три во Балканската БИБЛ лига, ...

И со нов тренер – не бива: Нов, осми пораз на „соколите“ во АБА

Екипа - 07.11.2016

Играта ветува, но резултатите тоа треба допрва да го потврдат. Карпош соколи и со нов кормилар доживеа уште еден пораз во регионалната АБА лига, овој пат од ФМП со 67-62 (18-16, 18-15, 17-15, 14-16).

Нов пораз на Карпош Соколи во АБА лигата

МКД - 07.11.2016

Карпош Соколи го забележа и осмиот пораз во осмото коло од регионалната лига откако загуби на гостувањето кај ФМП со 67:62. Карпош Соколи ќе продолжи да ја бара првата победа во АБА лигата откако до неа не успеа да дојде ниту денес.

Карпош Соколи гостува кај ФМП во обид да дојде до првата победа

Идивиди - 07.11.2016

Кошаркарите на Карпош Соколи досега се немаат израдувано на победа во регионалната АБА лига. Шансата за прв триумф по седумте порази, составот на Карпош Соколи ќе ја бара во денешниот дуел против ФМП во Белград.

И Николиќ и „соколите“ по сефте во Железник

SportMedia - 07.11.2016

Екипата на Карпош Соколи има нова шанса да дојде до првата победа во дебитанската сезона во АБА-лигата. Вториот македонски претставник во јадранското натпреварување, предводен од новиот тренер, Драган Николиќ се надева на изненадување на гостувањето ...

Очајни 22 изгубени топки за нова „нула“ на Карпош Соколи

SportMedia - 07.11.2016

Карпош Соколи на натаму ќе го чека првиот триумф во АБА-лигата, откако на гостувањето кај ФМП беше поразен со 67:62 (18-16, 18-15, 17-15, 14-16) . Кошаркарите на македонскиот тим имаа премногу изгубени топки (вкупно 22), голем дел од нив во клучните ...

ВИДЕО: Неуспешно деби на Николиќ - Карпош Соколи со осми пораз се враќа од Белград

Gol.mk - 07.11.2016

Екипата на Карпош Соколи ја продолжи очајната игра во регионалната АБА лига, запишувајќи го осмиот пораз во сезоната од исто толку натпревари. Денес, македонската екипа беше поразена на гостувањето во Белград од страна на ФМП (67-62) по кој остана ...

Нов тренер а стара песна: И ФМП го „нанижа“ Карпош Соколи: Лабовиќ како НБА играч (Видео)

Спортклуб - 07.11.2016

Заминувањето на Синиша Матиќ од кормилото на Карпош Соколи не донесе ништо по драстично во редовите на скопската екипа, која вечерва забележа нов пораз во регионалната АБА лига. Екипата на ФМП беше поуспешна од „соколите“ со резултат 67:62.

Нов пораз на Карпош Соколи во АБА лигата

А1 On - 07.11.2016

Кошаркарите на Карпош Соколи забележаа нов пораз во АБА лигата откако вечерва во рамките на 8. коло загубија на гостувањето кај ФМП со 67:62. Екипата на Карпош Соколи е единствената која нема победа во досегашниот тек од АБА лигата, а за ФМП ова е ...

Не помогна ни новиот тренер: „Соколите“ повторно спуштени на земја во АБА лигата

Дерби - 07.11.2016

Kарпош Соколи ќе мора да почека на својата прва победа во АБА лигата уште извесно време, откако оваа вечер претрпе пораз од ФМП на гостувањето во Србија. Македонскиот состав се покажа во навистина подобро светло за разлика од претходните натпревари, ...

Лошите навики не се менуваат преку ноќ, Николиќ не е волшебник (ВИДЕО)

SportMedia - 07.11.2016

Со 22 изгубени топки не може да се добие натпревар. Новиот стратег на Карпош Соколи, Драган Николиќ дефинитивно го чека многу ...

„Јас го прифатив тимот и ќе пробам да го издигнам“

SportMedia - 07.11.2016

Карпош Соколи го забележа осмиот пораз во низа. Новиот стратег, Драган Николиќ со оглед на краткото време минато со кошаркарите не успеа да направи драстични промени во играта на „соколите“. Причината за поразот ја гледа во одбраната...

Николиќ: Немавме решение за Човиќ, сега ниту распоредот не ни е сојузник

Gol.mk - 07.11.2016

Ниту со новиот тренер Драган Николиќ, кошаркарите на Карпош Соколи не ја прекинаа серијата на порази во регионалната АБА лига. Наслендикот на Матиќ смета дека мечот на неговите избраници не бил така лош, но за Човиќ едноставно попладнево нашиот ...

Нов пораз на Карпош Соколи во АБА лигата

Курир - 07.11.2016

Кошаркарите на Карпош Соколи забележаа нов пораз во АБА лигата откако вечерва во рамките на 8. коло загубија на гостувањето кај ФМП со 67:62, пренесува МИА. Екипата на Карпош Соколи е единствената која нема победа во досегашниот тек од АБА лигата, а ...

Осум од осум: Нов пораз за Карпош соколи

Вечер - 07.11.2016

Кошаркарите на Карпош соколи ја продолжија лишата низа на порази, откако во осмото коло од Регионалната АБА лига загуби со 67:62 од екипата на ФМП. Новиот тренер Драган Николиќ со пораз стартуваше на клупата на „соколи“, откако пред неколку дена ...