TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протестите против Трамп не престануваат,во Портланд имаше и престрелка

Нова ТВ - 13.11.2016

Илјадници луѓе и натаму протестираат по улиците на повеќе градови низ цела Америка незадоволни од изборот на новиот претседател Доналд Трамп. Во некои градови протестите излегуваат од контрола, демонстрантите ги блокираат патиштата, а полицијата ...

Турците во САД да бидат внимателни поради протестите против Трамп

Р.С.Европа - 13.11.2016

Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни поради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и поради зголемувањето на физичките напади и малтретирања од анти-имигрантски и расистички ...

Турција од своите државјани во САД побара внимателност заради протестите против Трамп

А1 On - 13.11.2016

Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни заради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и заради зголемувањето на физичките напади и малтретирања од антиимигрантски и расистички ...

Протести низ Америка против Трамп

Тера - 13.11.2016

Осум лица се уапсени на протести против новиот претседател на САД, Доналд Трамп во Орегон и Индијана. Протести имаше и во Лос Анџелес и Њујорк. Неколку стотици луѓе излегоа на улиците на Орегон синоќа.

Турција стравува за своите државјани заради протестите против Трамп...

Н.Македонија - 13.11.2016

Турција стравува за своите државјани заради протестите против Трамп Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни заради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и заради зголемувањето на ...

Протестите против Трамп излегуваат од контрола?!

Канал5 - 13.11.2016

Илјадници луѓе и натаму протестираат по улиците на повеќе градови низ цела Америка незадоволни од изборот на новиот претседател Доналд Трамп. Во некои градови протестите излегуваат од контрола, демонстрантите ги блокираат патиштата, а полицијата ...

Продолжуваат протестите во САД, во Портланд имаше и престрелка

Алфа - 13.11.2016

Илјадници луѓе и натаму протестираат по улиците на повеќе градови низ цела Америка незадоволни од изборот на новиот претседател Доналд Трамп. Во некои градови протестите излегуваат од контрола.

Турција од своите државјани во САД побара внимателност заради протестите против Трамп

Сител - 13.11.2016

Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни заради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и заради зголемувањето на физичките напади и малтретирања од антиимигрантски и расистички ...

Двајца полицајци се повредени при протест против Трамп во Индијанаполис

Локално - 13.11.2016

Полицијата на градот Индијанаполис, во државата Индијана, соопшти дека уапсила три лица и двајца полицајци се повредени откако демонстрантите почнале да фрлаат камења по силите на редот, кои се обиделе да го зачуваар редот и мирот во центарот на ...

Осум уапсени на протести против Трамп

Фактор - 13.11.2016

Осум лица се уапсени на протести против новиот претседател на САД, Доналд Трамп во Орегон и Индијана. Протести имаше и во Лос Анџелес и Њујорк. Неколку стотици луѓе излегоа на улиците на Орегон синоќа.

Турција од своите државјани во САД побара внимателност заради протестите против Трамп

Lider - 13.11.2016

Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни заради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и заради зголемувањето на физичките напади и малтретирања од антиимигрантски и расистички ...

Турција од своите државјани во САД побара внимателност заради протестите против Трамп

Телевизија Нова - 13.11.2016

Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни заради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и заради зголемувањето на физичките напади и малтретирања од антиимигрантски и расистички ...

Турција од своите државјани во САД побара внимателност заради протестите против Трамп

Либертас - 13.11.2016

Турција официјално ги предупреди своите државјани во САД да бидат внимателни заради насилните протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, како и заради зголемувањето на физичките напади и малтретирања од антиимигрантски и расистички ...

Портланд- епицентар на протестите против Трамп

Deutsche Welle - 12.11.2016

Веќе трета вечер по ред илјадници Американци ширум земјата протестираат против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД. Најжестоки протестите беа во Портланд каде од огнено оружје било застрелано едно лице.

Продолжуваат протестите против изборот на Трамп за претседател

Р.С.Европа - 12.11.2016

Протестите против изборот на Донал Трамп за нов претседател на САД траат трета вечер по ред. Илјадници луѓе синоќа излегоа на улиците на Мајами, Атланта, Филаделфија, Њујорк, Сан Франциско, Портланд и во други американски градови изразувајќи револт ...

Трет ден протести против Трамп низ цела Америка (ВИДЕО)

МКД - 12.11.2016

Илјадници луѓе трет ден по ред протестираат на улиците на Њујорк, Мајами, Лос Анџелес и во други градови во САД, поради изборот на републиканецот Доналд Трамп за нов претседател на САД. Њујоршката полиција соопшти дека во Њујорк се уапсени 11 лица ...

ВИДЕО: Застрелано едно лице за време на протестите против Трамп

А1 On - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател на државата

Идивиди - 12.11.2016

Вашингтон, 12 ноември 2016 (МИА) - Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

Трамп ги пофали граѓаните кои трет ден протестираат против него

+инфо - 12.11.2016

Жени, вознемирени дека Трамп може да ги лиши од многу права, планираат голем марш во Вашингтон на 21 јануари - ден откако тој ќе положи заклетва. Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден.

Еден застрелан на протестите против Трамп во Портланд

Кајгана - 12.11.2016

Едно лице е застрелано во текот на протестите во Портланд против новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, соопшти полицијата.Во соопштението се наведува дека тоа лице е застрелано на мостот „Морисон“, по кој маршираа демонстрантите.

Еден застрелан на протестите против Трамп во Портланд

Тера - 12.11.2016

Едно лице е застрелано во саботата во текот на протестите во Портланд против новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, соопшти полицијата. Во соопштението се наведува дека тоа лице е застрелано на мостот „Морисон“, по кој маршираа ...

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател на државата

А1 On - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

На протестите против Трамп застрелано едно лице

+инфо - 12.11.2016

Според полицијата, околу полноќ избила расправија меѓу еден од демонстрантите и едно лице кое со автомобил преминувало преку мостот. Еден човек е застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за ...

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател на државата

Алфа - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

Еден застрелан на протестите против Трамп во Портланд

Точка - 12.11.2016

Едно лице е застрелано во саботата во текот на протестите во Портланд против новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, соопшти полицијата. Во соопштението се наведува дека тоа лице е застрелано на мостот „Морисон“, по кој маршираа ...

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател

Курир - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

За време на протестите против Трамп во Портланд застрелано едно лице

Сител - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

За време на протестите против Трамп во Портланд застрелано едно лице

Курир - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Жените планираат масовен протест кога Трамп ќе ја преземе должноста

Точка - 12.11.2016

Активистките кои се загрижени дека избраниот американски претседател Доналд Трамп би можел да ги намали или да укине некои од правата на жените, планираат голем протест во Вашингтон ден откако тој ќе ја положи свечената обврска за 45-ти претседател ...

Трет ден протести против претседателот Трамп (видео)

Канал5 - 12.11.2016

Илјадници демонстранти се собраа на улиците на Њујорк, трета ноќ по ред за го изразат своето незадоволство од победата на Доналд Трамп на изборите за претседател на САД, наведуваат локалните медиуми.

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател на државата

Сител - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

За време на протестите против Трамп во Портланд застрелано едно лице

Локално - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

На протестите против Трамп застрелано едно лице

Позитив.мк - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Застрелано едно лице во Портланд за време на протестите против Трамп

Република - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Сеуште траат протестите во САД за изборот на Трамп за претседател

Нетпрес - 12.11.2016

Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер. Во Њујорк, околу 1.200 луѓе се собраа на плоштадот „Вашингтон Сквер” во центарот на Менхетен.

Застрелано едно лице во Портланд за време на протестите против Трамп

Нетпрес - 12.11.2016

„Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден. Сите треба веднаш да го напуштат регионот”, се наведува на Твитер, во соопштението на официјалната страница на локалната полиција.

Се пролеа крв на протестите против Трамп

Press24 - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Илјадници уапсени за време на протестите против Трамп

Стандард - 12.11.2016

Илјадници уапсени во САД за време на протестите против Доналд Трамп. Демонстрациите продолжуваат веќе трет ден во поголемите градови на земјата, пренесе АП. Луѓе, носејќи транспаренти со слогани против милијардерот, блокираат патишта и го запираат ...

Еден застрелан на протестите против Трамп во Портланд

Макфакс - 12.11.2016

Едно лице е застрелано во саботата во текот на протестите во Портланд против новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, соопшти полицијата. Во соопштението се наведува дека тоа лице е застрелано на мостот „Морисон“, по кој маршираа ...

Застрелан човек на протест против Трамп во Портланд

Фактор - 12.11.2016

Еден човек е застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протести против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, соопштија светските агенции. Илјадници демонстранти се уапсени во САД. З а пукањето е осомничен млад афроамериканец.

Пукање на протестите во Портланд, едно лице повредено

Мета - 12.11.2016

Едно лице е рането денеска за време на протестите во Портланд против новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, соопшти полицијата. Полицијата соопшти дека лицето е застрелано на мостот Морисон, по кој марширале демонстрантите.

Жените планираат масовен протест кога Трамп ќе ја преземе должноста

Макфакс - 12.11.2016

(Reuters) Активистките кои се загрижени дека избраниот американски претседател Доналд Трамп би можел да ги намали или да укине некои од правата на жените, планираат голем протест во Вашингтон ден откако тој ќе ја положи свечената обврска за 45-ти ...

За време на протестите против Трамп во Портланд застрелано едно лице

Lider - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател на државата

Lider - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

За време на протестите против Трамп во Портланд застрелано едно лице

еМагазин - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Продолжуваат протестите во САД против изборорт на Трамп за претседател

Пулс24 - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

За време на протестите против Трамп во Портланд застрелано едно лице

Либертас - 12.11.2016

Еден човек беше застрелан денеска во градот Портланд, Орегон, за време на протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, јави Си-Ен-Ен. „Полицијата ја испитува престрелката на мостот `Морисон`. Еден човек е повреден.

Трет ден протести во САД против изборот на Трамп за претседател на државата

Либертас - 12.11.2016

Протести во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател се одржуваат веќе трет ден. Илјадници демонстрации беа одржани синоќа во неколку големи градови. Протестите имаа главно мирен карактер.

Втора ноќ по ред анти-трамп протести во САД

Телма - 11.11.2016

Втора ноќ протести во САД поради изборот на новиот претседател Доналд Трамп. Протестите ги одржуваат најмногу младите луѓе кои велат дека со изборот на Трамп ќе се создадат длабоки расни и полови поделби.

Трет ден протести против изборот на Трамп

Глас на Америка - 11.11.2016

Главно мирни демонстрации има во повеќе градови ширум САД, освен во Портланд, каде заради предизвикување нереди беа приведени 20-тина лица Десетици илјади демонстранти од Њујорк до Калифорнија веќе трет ден излегоа на протести против изборот на ...

Уапсени 29 лица на протестите против Трамп во Орегон

Нова ТВ - 11.11.2016

Најмалку 29 луѓе се уапсени во Орегон за време на протестите во знак на незадоволство од изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопшти дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Трамп денеска ги пофали демонстрантите

Р.С.Европа - 11.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп ги пофали демонстрантите дека имале страст за нивната земја, откако претходно ги обвини дека биле „професионални демонстранти“ поттикнати од медиумите.

Повторно протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател

А1 On - 11.11.2016

Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател. Околу 300 лица организираа протест во Балтимор извикувајќи „Тоа не е мојот претседател!“ а на транспарентот ...

Повторно протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател

+инфо - 11.11.2016

Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател. Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по ...

Проестите против Трамп во Орегон станаа насилник, уапсени 29 лица

+инфо - 11.11.2016

Демонстрантите почнале да кршат прозорци на објекти и да палат контејнери, што полицијата сега го оквалификува како нереди. Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд ...

Орегон: Проестите против Трамп станаа насилник, уапсени 29 лица

А1 On - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

На протестите во САД против Трамп приведени над 250 луѓе

+инфо - 11.11.2016

Според агенцијата Associated Press, во текот на едно од приведувањата полесно бил повреден еден полицаец. Американската полиција уапсила најмалку 250 луѓе низ целата земја во текот на разбивањето на насилните безредија во што се претворија ...

Втора вечер протести против Трамп во американските градови

Кајгана - 11.11.2016

Вчера се одржаа нови протести во неколку градови во САД по изборот на Доналд Трамп за претседател, но со помал број на демонстранти. Демонстрантите беа главно млади луѓе кои се со став дека претседателството на Трамп ќе создаде длабоки поделби по ...

Трамп за демонстрантите: Ме радува нивната страст за Америка

Фокус - 11.11.2016

Демонстранти од повеќе градови веќе втор ден протестираат на улиците против изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Најтензично беше во градот Портланд, во сојузната држава Орегон, каде протестите ескалираа кога илјадници демонстранти ...

Повторно протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател

Сител - 11.11.2016

Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател. Околу 300 лица организираа протест во Балтимор извикувајќи „Тоа не е мојот претседател!“ а на транспарентот ...

Протестите против Трамп станаа насилни, демонстрантите удрија по полиција

Курир - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Над 250 луѓе приведени на протестите во САД против Трамп

Точка - 11.11.2016

Американската полиција уапсила најмалку 250 луѓе низ целата земја во текот на разбивањето на насилните безредија во што се претворија протестите против победата на претседателските избори на републиканскиот кандидат Доналд Трамп, пренесоа во петокот ...

Продолжуваат протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател...

Н.Македонија - 11.11.2016

Продолжуваат протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател.

Сорос разгорува револуција против Трамп

Вест - 11.11.2016

САД, 13 ноември - Протестите против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД вчера продолжија со масовни нереди во неколку американски градови. Протестите досега се одржуваат во Вашингтон, Њујорк, Лос Анџелес, Сан Франциско, Балтимор, ...

Повторно протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател

Алфа - 11.11.2016

Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател. Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по ...

Портланд демолиран – Трамп ги обвини медиумите дека ги иницираат протестите (видео)

Канал5 - 11.11.2016

Ескалираат протестите во САД против изборот на Доналд Трамп за претседател. Демонстрациите кои втора ноќ ја тресат земјата, овој пат прејдоа во насилни протести. Најжестоко беше во Портланд во сојузната држава Орегон, каде што околу четири илјади ...

Демонстрации низ САД втора вечер: Во Портланд гори, демонстрантите дивеат по нечиј налог

Точка - 11.11.2016

Неколку илјади луѓе, вклучувајќи и бројни студенти, организирале нови протести втора вечер по ред во повеќе американски градови против изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД, а Трамп повторно се огласил на Твитер, критикувајќи ги ...

Масовни протести во САД против Трамп...

Н.Македонија - 11.11.2016

„Не е мој претседател“ е главното мото на Американците што излегоа на улиците во повеќе градови за да го изразат своето незадоволство од победата на Трамп Илјадници Американци излегоа на улиците во повеќе градови на протести против победата на ...

Протестите против Трамп станаа насилни, демонстрантите удрија по полиција

МК News - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Проестите против Трамп во Орегон станаа насилник, уапсени 29 лица

Бриф - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Продолжуваат протестите во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател

Репортер - 11.11.2016

Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател. Околу 300 лица организираа протест во Балтимор извикувајќи „Тоа не е мојот претседател!“ а на транспарентот ...

Протестите против Трамп добија нова димензија, станаа насилни

Нетпрес - 11.11.2016

Демонстрантите почнале да кршат прозорци на објекти и да палат контејнери, што полицијата сега го оквалификува како нереди. Околу четири илјади демонстранти излегоа на улиците на Портланд, а околу полноќ почнаа со различни предмети да фрлаат по ...

Најмалку 250 апсења на протестите против Трамп

Република - 11.11.2016

Американската полиција уапсила најмалку 250 луѓе низ целата земја во текот на разбивањето на насилните безредија во што се претворија протестите против победата на претседателските избори на републиканскиот кандидат Доналд Трамп, пренесоа медиумите.

Нови протести за изборот на Трамп за претседател

Република - 11.11.2016

Околу 300 лица организираа протест во Балтимор извикувајќи „Тоа не е мојот претседател!“ а на транспарентот пишуваше „Јас не сум ја избрал омразата за претседателска функција“. Демонстрации имаше и во Чикаго, во Денвер и во Далас.

Нови протести за изборот на Трамп за претседател

Нетпрес - 11.11.2016

Околу 300 лица организираа протест во Балтимор извикувајќи „Тоа не е мојот претседател!“ а на транспарентот пишуваше „Јас не сум ја избрал омразата за претседателска функција“. Демонстрации имаше и во Чикаго, во Денвер и во Далас.

Немири во Портланд при протест против изборот на Трамп (ВИДЕО)

Стандард - 11.11.2016

Втора ноќ на протести против изборот на Доналд Трамп за претседател на САД. Во градот Портланд дојде до немири. Еден човек е повреден, пренесе АП. Полицијата соопшти дека станува збор за криминално и опасно однесување на дел од демонстрантите.

Трамп: Мали групи демонстранти страсно демонстрираат

Мета - 11.11.2016

Новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп, по повод демонстрациите против неговиот избор во САД, денеска на својот твитер-профил напиша дека му се допаѓа фактот што мали групи демонстранти покажуваат толку страст за сопствената земја.

Втора вечер протести против Трамп во американските градови

Макфакс - 11.11.2016

Нов бран протести, втора вечер по ред, се одржаа во неколку градови во САД по изборот на Доналд Трамп за претседател – но со помал број на демонстранти, јавуваат светските медиуми. Демонстрантите беа главно млади луѓе кои се со став дека ...

ФОТО+ВИДЕО: Нови протести во САД против Трамп

Фактор - 11.11.2016

Илјадници луѓе, меѓу кои и многу студенти повторно протестираа во неколку американски градови против изборот на Доналд Трамп за претседател, пренесоа светските агенции. Околу 300 лица одржаа протест во Балтимор, извикувајќи го слоганот „Тоа не е ...

Насилни протести во Портланд против изборот на Трамп за претседател

Мета - 11.11.2016

Втора ноќ по ред продолжија протестите во повеќе градови во САД против изборот на Доналд Трамп за нов претседател на државата. Во градот Портланд, во сојузната држава Орегон, протестите прераснаа во насилства, пренесува „Би-би-си“.

Протестите против Трамп станаа насилни, уапсени 29 лица

Вечер - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди Најмалку 29 лица се ...

250 уапсени во САД поради немирите против Трамп

Стандард - 11.11.2016

Полицијата на САД уапси најмалку 250 лица за време на немирите во земјата против изборот на Доналд Трамп за претседател, пренесе агенцијата Асошиејтед прес. Во Лос-Анџелес Калифорнија протестите беа мирни, но беа приведени најмногу демонстранти – ...

Во Орегон протестите против Трамп прераснаа во насилства

Макфакс - 11.11.2016

(Reuters/ Steve Dipaola) Протестите против победникот на американските претседателски избори Доналд Трамп во Портланд, во сојузната држава Орегон, прераснаа во насилни безредија, соопшти во петокот локалната полиција.

Над 250 луѓе приведени на протестите во САД против Трамп

Макфакс - 11.11.2016

(Tayfun Coskun/Anadolu Agency/Getty Images) Американската полиција уапсила најмалку 250 луѓе низ целата земја во текот на разбивањето на насилните безредија во што се претворија протестите против победата на претседателските избори на ...

„Мајдан“ за Доналд Трамп во САД?

Стандард - 11.11.2016

„Трет ден на протести против изборот на Доналд Трамп за претседател“. Со оваа реченица почнуваат емисиите на водечките глобални телевизии и новински агенции. Главниот настан за медиумски корпорации како CNN и BBC се тековните демонстрации против ...

(ВИДЕО) Протестите против Трамп станаа насилни

еМагазин - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Повторно протести во САД поради изборот на Доналд Трамп за претседател

Lider - 11.11.2016

Илјадници луѓе, од кои најголемиот број студенти, повторно протестираа во низа американски градови по изборот на Доналд Трамп за претседател. Околу 300 лица организираа протест во Балтимор извикувајќи „Тоа не е мојот претседател!“ а на транспарентот ...

Демонстрантите удрија по полиција: Протестите против Трамп станаа насилни

Пулс24 - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Орегон: Проестите против Трамп станаа насилник, уапсени 29 лица

Телевизија Нова - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

Трамп се огласи за протестите

Телевизија Нова - 11.11.2016

За помалку од 48 часа откако Доналд Трамп победи на претседателските избори во Америка, републиканецот ги искоментира масовните протести низ земјата. „Имавме многу успешни претседателски избори.

Орегон: Проестите против Трамп станаа насилник, уапсени 29 лица

Либертас - 11.11.2016

Најмалку 29 лица се уапсени во Орегон за време на протестите покренати во знак на незадоволство поради изборот на Доналд Трамп за нов претседател на САД. Полицијата соопштува дека протестите станале насилни и преминале во нереди.

ВИДЕО: Трет ден протести ширум САД против изборот на Трамп

Либертас - 11.11.2016

Главно мирни демонстрации има во повеќе градови ширум САД, освен во Портланд, каде заради предизвикување нереди беа приведени 20-тина лица. Десетици илјади демонстранти од Њујорк до Калифорнија веќе трет ден излегоа на протести против изборот на ...

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

Телма - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, извикувајќи „Не е ...

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

24 Вести - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, извикувајќи „Не е ...

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

Алсат-М - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, ...

„Не е мој претседател“- илјадници протестираа против Трамп

Deutsche Welle - 10.11.2016

По победата на Доналд Трамп на претседателските избори илјадници Американци од источниот до западниот брег на САД излегоа на улиците. Тие на протестни маршеви го изразија својот гнев од изборниот резултат.

Демонстрации против изборната победа на Трамп

Р.С.Европа - 10.11.2016

Илјадници демонстранти протестираа во многу градови на Соединетите држави, од Бостон до Лос Анџелес, против неочекуваниот избор на Доналд Трамп за претседател. Главно мирните демонстранти носеа транспаренти со критики за неговите ставови спрема ...

Масовни протести низ цела Америка, полицијата апси (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 10.11.2016

Низ целите Соединети Американски Држави се одвиваат масовни протести поради изненадувачката победа на Трамп, критикувајќи ги расизмот, сексизмот и ксенофобијата, за кои велат дека новоизбраниот претседател ги направил нешто нормално.

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

Идивиди - 10.11.2016

Вашингтон, 10 ноември 2016 (МИА) - Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, ...

Полицијата апси: Протести против Трамп во најголемите градови

БркајРабота - 10.11.2016

Најголемите градови во САД буквално се во пламен, откако илјадници демонстранти излегоа на улици, да го искажат незадоволството од изборот на Трамп за претседател. Протестите кои што најпрвин започнале мирно, подоцна ескалирале па морала да се ...

Пет ранети во близина на протестот против Трамп во Сиетл

А1 On - 10.11.2016

Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца од ранетите се во животна опасност. Според полицијата пукотниците не биле поврзани со ...

Америка во пламен – протести против Трамп во сите поголеми градови (ФОТО+ВИДЕО)

Турлитава - 10.11.2016

Најголемите градови во САД буквално се во пламен, откако илјадници демонстранти излегоа на улици, да го искажат незадоволството од изборот на Трамп за претседател. Протестите кои што најпрвин започнале мирно, подоцна ескалирале па морала да се ...

Пет лица се ранети во близина на протестот против Трамп во Сиетл

+инфо - 10.11.2016

Според полицијата пукотниците не биле поврзани со протестот. Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца од ранетите се во животна опасност.

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп (ВИДЕО)

+инфо - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови. Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА.

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

А1 On - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, ...

ВИДЕО: Масовни протести низ цела Америка

Тера - 10.11.2016

Низ целите Соединети Американски Држави се одвиваат масовни протести поради изненадувачката победа на Трамп, критикувајќи ги расизмот, сексизмот и ксенофобијата, за кои велат дека новоизбраниот претседател ги направил нешто нормално.

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

ТВ21 - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски ...

Протести во САД по победата на Трамп, запалено американското знаме

Фокус - 10.11.2016

Откако Доналд Трамп победи на претседателските избори во САД, илјадници незадоволни Американци излегоа на улиците. Тие своето незадоволство го изразуваат на протестни маршови низ целата земја.

[Видео] Масовни протести по улиците на Америка против Трамп

Радио МОФ - 10.11.2016

Илјадници демонстранти протестираат низ улиците на Америка, како револт на изборниот резултат. Учесниците на масовните протестни маршеви со транспаренти и извици го критикуваат расизмот, сексизмот и ксенофобијата, за кои велат дека новоизбраниот ...

Тепачки на демонстрантите и полицијата низ Америка: Шер и Мадона на улиците

А1 On - 10.11.2016

Протестите против Доналд Трамп низ Америка на кои излегоа десетици илјади граѓани станаа насилни кога демонстрантите ја нападнаа полицијата и почнаа да палат се пред себе и да ги блокираат улиците.

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

Алфа - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, ...

Протести во повеќе американски држави

Канал5 - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, извикувајќи „Не е мојот ...

Пет лица се ранети на протестот против Трамп во Сиетл...

Н.Македонија - 10.11.2016

Пет лица се ранети на протестот против Трамп во Сиетл Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца од ранетите се во животна опасност.

Пукање во Сиетл, петмина ранети

Точка - 10.11.2016

Мажот осомничен за пукањето побегнал и полицијата трага го него. Негови жртви се четворица мажи и една жена на возраст од 20 до 50 години кои се префрлени во болница. Двајца мажи се во критична состојба.

Пукање во Сиетл, петмина ранети

Курир - 10.11.2016

Во американскиот град Сиетл синоќа биле ранети петмина луѓе пред продавница, од кои двајца се во критична состојба. Локалната полиција смета дека инцидентот не е поврзан со протестите против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп кои беа ...

Полицијата апси: Протести против Трамп во најголемите градови (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 10.11.2016

Најголемите градови во САД буквално се во пламен, откако илјадници демонстранти излегоа на улици, да го искажат незадоволството од изборот на Трамп за претседател. Протестите кои што најпрвин започнале мирно, подоцна ескалирале па морала да се ...

Не си мој претседател: Хаос во САД: Илјадници луѓе на демонстрации против Трамп во најголемите градови

Точка - 10.11.2016

Илјадници луѓе ширум САД протестирале во големите градови против изборот на Доналд Трамп за претседател на таа земја. На некои од овие демонстрации избиле и нереди, па дошло до вандализам и апсења.

Масовни анти-Трамп протести ширум Америка

Алфа - 10.11.2016

Гневните демонстранти носеа транспаренти против Трамп и неговата, како што велат, сексистичка, расистичка, анти-имигрантска и анти-муслиманска реторика. Во Њујорк толпата се собра пред кулата Трамп на Менхетен која е симбол на бизнис империјата ...

„ШАРЕНИ“ МЕТОДИ ВО ВАШИНГТОН: Вандализам, свеќи и судири со полицијата на протестите против Трамп (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 10.11.2016

Протестите почнуваат прво како маршеви, со палење свеќи и фотографии од Трамп, за потоа некои да преминат и во насилни судири со полицијата, при што полетуваат тврди предмети кон униформираните полициски службеници, кои се задолжени да го одржуваат ...

Протести низ американските градови

Нетпрес - 10.11.2016

Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, извикувајќи „Не е мојот претседател“ – фраза, која стана популарен хаштаг и на Твитер.

Протести во повеќе градови во САД поради победата на Доналд Трамп

Мета - 10.11.2016

Mасовни протести во повеќе американски градови имаше синоќа по изборната победа на Доналд Трамп. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и на Вашингтон, извикувајќи „Не е мојот ...

Половина од Американците незадоволни од изборот на Трамп

Вечер - 10.11.2016

Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, извикувајќи „Не е мој претседател" Изборната победа на Доналд Трамп предизвика длабока поделба во американското општество особено ...

Пукање во Сиетл, петмина ранети

Нетпрес - 10.11.2016

Во американскиот град Сиетл синоќа биле ранети петмина луѓе пред продавница, од кои двајца се во критична состојба. Локалната полиција смета дека инцидентот не е поврзан со протестите против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп кои беа ...

ВИДЕО: Америка гори - протести против Трамп, полицијата апси

Press24 - 10.11.2016

Најголемите градови во САД буквално се во пламен, откако илјадници демонстранти излегоа на улици, да го искажат незадоволството од изборот на Трамп за претседател. Протестите кои што најпрвин започнале мирно, подоцна ескалирале па морала да се ...

Двајца се борат за живот - настрадале близу протестите против Трамп

Press24 - 10.11.2016

Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца од ранетите се во животна опасност. Според полицијата пукотниците не биле поврзани со ...

ФОТО+ВИДЕО: Масовни протести по победата на Трамп

Фактор - 10.11.2016

Илјадници луѓе излегоа на улиците на голем број на градови во САД, за да протестираат против изборната победа на Доналд Трамп. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон.

ГАЛЕРИЈА: Гори САД - анти Трамп демонстрантите во жесток судир со полицијата

Press24 - 10.11.2016

Протестите против Доналд Трамп низ Америка на кои излегоа десетици илјади граѓани станаа насилни кога демонстрантите ја нападнаа полицијата и почнаа да палат се пред себе и да ги блокираат улиците.

8 града во САД на протест по победата на Трамп

Стандард - 10.11.2016

Илјадници излегоа на улиците во голем број на градови во САД, за да протестираат против изборната победа на Доналд Трамп. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон.

Победата на Трамп предизвика протести во американските градови

Макфакс - 10.11.2016

Илјадници демонстранти излегоа на улиците на неколку градови во САД, во знак на протест против изборот на Доналд Трамп, пренесуваат светските медиуми. Многумина го извикуваа слоганот “Не е мој претседател”.

Пукање во Сиетл, петмина ранети

Република - 10.11.2016

Во американскиот град Сиетл синоќа биле ранети петмина луѓе пред продавница, од кои двајца се во критична состојба. Локалната полиција смета дека инцидентот не е поврзан со протестите против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп кои беа ...

Лудило во Америка: Тепачка меѓу демонстрантите и полицијата - Мадона и Шер на улиците (ФОТО+ВИДЕО)

Press24 - 10.11.2016

Протестите против Трамп ширум Америка, во кои се собраа десетици илјади незадоволни од изборот на новиот претседател, станаа насилни кога групата луѓе ја нападна полицијата, почна да пали по улиците и да ги блокира автопатите.

(ВИДЕО) Масовни протести во САД по победата на Трамп

еМагазин - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, ...

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

Lider - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, ...

Пет лица се ранети во близина на протестот против Трамп во Сиетл

Lider - 10.11.2016

Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца од ранетите се во животна опасност. Според полицијата пукотниците не биле поврзани со ...

Лудило во Америка: Тепачка меѓу демонстрантите и полицијата. На улица излегоа и јавни личности!

Пулс24 - 10.11.2016

Протестите против Трамп ширум Америка, во кои се собраа десетици илјади незадоволни од изборот на новиот претседател, станаа насилни кога група луѓе ја нападна полицијата, почна да пали по улиците и да ги блокира автопатите.

Полицијата апси: Протести против Трамп во најголемите градови

Пулс24 - 10.11.2016

Најголемите градови во САД буквално се во пламен, откако илјадници демонстранти излегоа на улици, да го искажат незадоволството од изборот на Трамп за претседател. Протестите кои што најпрвин започнале мирно, подоцна ескалирале па морала да се ...

Пет лица се ранети во близина на протестот против Трамп во Сиетл

Телевизија Нова - 10.11.2016

Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца од ранетите се во животна опасност. Според полицијата пукотниците не биле поврзани со ...

Протести во повеќе американски градови по победата на Трамп

Телевизија Нова - 10.11.2016

Изборната победа на Доналд Трамп во текот изминатата ноќ предизвика масовни протести во повеќе американски градови, пренесе ДПА. Демонстранти излегоа на улиците на Њујорк, Филаделфија, Чикаго, Бостон, Сиетл, Портланд, Сан Франциско и Вашингтон, ...

Протести низ американските градови против изборот на Трамп за претседател

24 Вести - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе републиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излегоа многубројно население, пренесе ДПА.

Протести низ американските градови против изборот на Трамп

Алсат-М - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

Протести низ американските градови против изборот на Трамп за претседател

А1 On - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

Протести низ Америка, во Портланд запалено американското знаме

Тера - 09.11.2016

Низ целите Соединети Американски Држави избувнаа протести против новиот американски претседател Доналд Трамп. Луѓе маршираат во Оукленд, Лос Анџелес Портланд и Њујорк. На Универзитетот на Калифорнија, во Лос Анџелес, се собрале стотици студенти.Во ...

Протести поради изборот на Трамп низ Америка (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2016

Оукланд, Лос Анџелес, Портланд и Њујорк се некои од градовите во кои веќе почнаа протести и демонстрации на Американците поради победата на Трамп. Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот ...

Протести низ САД за изборот на Трамп за претседател

Точка - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

Протести низ американските градови против изборот на Трамп за претседател

Алфа - 09.11.2016

„Тоа не е мојот претседател!" скандираа студентите и другите опоненти на новиот претседател, кои учествуваа во повеќеилјадните протестни маршеви низ Лос Анџелес, Сан Диего, Окланд, Портланд и други градови.

Протести низ американските градови против изборот на Трамп за претседател

Сител - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

НЕ СЕ СИТЕ СРЕЌНИ: Американци протестираа против Трамп (ВИДЕО)

Телеграф - 09.11.2016

Според информациите од полицијата, инциденти не се забележани Американски граѓани, незадоволни од тоа што на изборите победи Доналд Трамп, организираа протести во некои држави во САД. На улиците излегоа граѓани на Лос Анџелес, Њујорк, Орегон...

Знамето на САД гореше во протестите по изборот на Трамп...

Н.Македонија - 09.11.2016

Знамето на САД гореше во протестите по изборот на Трамп Победата на Доналд Трамп на претседателските избори предизвика демонстрации низ улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави, на кои излезе многубројно гневно население, ...

(ВИДЕО) Протести низ американските градови против изборот на Трамп за претседател

Локално - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

(ВИДЕО) Протест на студентите во Орегон по изборот на Трамп

Локално - 09.11.2016

По објавувањего на резултатите од гласањето и сознанието дека Доналд Трамп е избран за нов американски претседател, во неколку градови од сојузната држава Орегон се одржаа демонстрации против ибзраниот републикански кандидат.

Чикаго гори: Насилни протести по победата на Трамп

Република - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

ВИДЕО: Чикаго гори - насилни протести по победата на Трамп

Press24 - 09.11.2016

Откако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

Протести низ САД за изборот на Трамп за претседател

Нетпрес - 09.11.2016

„Тоа не е мојот претседател!” скандираа студентите и другите опоненти на новиот претседател, кои учествуваа во повеќеилјадните протестни маршеви низ Лос Анџелес, Сан Диего, Окланд, Портланд и други градови.

(ВИДЕО) Го палеа американското знаме и го пцуеа Трамп – Нереди пред Белата Куќа

За Се - 09.11.2016

Во средата утрото стотина демонстранти маршираа низ Портланд, поради вестите дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп победи на претседателските избори. Иако Доналд Трамп победи на изборите, има и од оние кои неговата политика не ја поддржуваат.

Протести: Про- и анти-Трамп скандирања пред Белата куќа (ВИДЕО)

Стандард - 09.11.2016

Демонстрации започна веднаш по објавувањето на милијардерот Доналд Трампп за нов претседател на САД. Стотици студенти се собраа на демонстрации пред Белата куќа веднаш, откако стана јасно кој е новиот американски претседател.

(ВИДЕО) ГО ПАЛЕА АМЕРИКАНСКОТО ЗНАМЕ И ГО ПЦУЕА ТРАМП – Нереди пред Белата Куќа

Репортер - 09.11.2016

Во средата утрото стотина демонстранти маршираа низ Портланд, поради вестите дека републиканскиот кандидат Доналд Трамп победи на претседателските избори. Иако Доналд Трамп победи на изборите, има и од оние кои неговата политика не ја поддржуваат.

Се палат знамиња, се навредува Трамп: Немири пред Белата куќа, незадоволство на улиците во Вашингтон

Република - 09.11.2016

Уште рано утрово стотина демонстранти маршираа низ Портланд откако ги дознаа вестите дека Доналд Трамп победил на претседателските избори во САД. На самиот почеток на претседателската трка, јасно беше дека има многу луѓе кои не го поддржуваат Трамп ...

Протести низ американските градови против изборот на Трамп за претседател

Lider - 09.11.2016

О ткако беа објавени резултатите од претседателските избори, на кои победата ја однесе репубиканецот Доналд Трамп, на демонстрации по улиците на повеќе градови од западните американски сојузни држави излезе многубројно глевно население, пренесе ДПА.

САД на протести на улица против победата на Трамп (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 09.11.2016

Стотици луѓе, од повеќе американски градови, почнаа да излегуваат на протести против изборот на Доналд Трамп за претседател, според информации од социјалните мрежи. На Универзитетот Калифорнија веќе неколку стотици студенти се собрани во знак на ...