TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Леонард Коен се збогува со неговата муза Мериен Илен?

Факултети - 13.11.2016

По смртта на легендарниот пејач и поет, Леонард Коен, социјалните мрежи се преплавени со негови цитати, песни и стихови. Меѓу нив е и писмото кое го пратил на својата прва сопруга Мериен Илен, и одговорот што го добил.

Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Популарно - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар”, цитиран од агенциите.

Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

+инфо - 12.11.2016

Коен починал на 82-годишна возраст во Лос Анџелес, САД, уште во понеделникот, но веста за неговата смрт беше соопштена доцна навечер во четвртокот. Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал ...

Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

А1 On - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар”, цитиран од агенциите.

Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Алфа - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар". Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан ...

Коен бил погребан пред да биде соопштена веста за неговата смрт...

Н.Македонија - 12.11.2016

Коен бил погребан пред да биде соопштена веста за неговата смрт Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар“, ...

МИСТЕРИЈА: Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Телеграф - 12.11.2016

Ленард сакаше да биде погребан според традиционален еврејски обичај, заедно до своите родители, дедовци и прадедовци Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена ...

Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Курир - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Леонард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар“, цитиран од агенциите.

Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Сител - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар", цитиран од агенциите.

Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Република - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Леонард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар“. Коен починал на 82-годишна возраст во Лос Анџелес, САД, уште во ...

Легендарниот Леонард Коен бил погребан пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Press24 - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар", цитиран од агенциите.

Замина Леонард Коен творец на култниот хит "Алелуја"

Вечер - 12.11.2016

Некои од неговите најголеми хитови се "Suzanne" и "I'm Your Man" а минатиот месец го објавил и 14 албум со наслов "You Want it Darker". Албумот "Popular Problems", на тогаш 80-годишниот Леонард Коен, спаѓа во категоријата на "Исклучителни уметници", ...

Леонард Коен бил погребан уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт

Lider - 12.11.2016

Легендарниот канадски музичар и писател Ленард Коен бил погребан на еврејските гробишта во Монтреал уште пред да биде соопштена веста за неговата смрт, пишува весникот „Торонто стар”, цитиран од агенциите.

Почина Леонард Коен, поет, композитор и уметник

24 Вести - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина во 82-та година од животот. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери. „Со длабока жал ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен“, ...

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

Телма - 11.11.2016

Во 82-рата година од животот, почина легендарниот канадски кантавтор, еден од најголемите музички визионери на денешницата, Леонард Коен. Освен што на неговата фејсбук страница е објавено за неговата смрт, детали не се објавени, а се знае само дека ...

Почина Леонард Коен

Глас на Америка - 11.11.2016

Последниот албум „You Wanted It Darker“, беше објавен минатиот месец На 82-годишна возраст почина музичката легенда Леонард Коен. Тој беше еден од највлијателните музичари и текстописци од 1960-те години.

Почина легендарниот Леонард Коен

Телма - 11.11.2016

Почина легендарниот пејач и композитор Леонард Коен на 82 годишна возраст. Загубивме еден од најпочитуваните и плодотворни визионери во светот на музиката, се вели во соопштението на неговиот агент на Фејсбук.

Замолкна баритонот: Почина Леонард Коен

Нова ТВ - 11.11.2016

Легендарниот пејач, композитор и поет Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Веста за смртта ја објави неговиот агент, без притоа да ја наведе причината. -Со длабоко жалење ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен.

Леонард Коен – Татко на меланхолијата и набљудувач на реалноста

Нова ТВ - 11.11.2016

„Таткото на меланхолијата“ како што го нарекуваат, пејачот, поет и текстописец Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Замолкна баритонот: Почина Леонард Коен Кога ќе се погледне негово творештво и текстовите кои ги напишал, музичките магазини го ...

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

Алсат-М - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

Хитпортал - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. „Со длабока жал ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен. Загубивме еден од најпочитуваните и плодотворни визионери во светот на музиката“, се ...

Почина Леонард Коен

Р.С.Европа - 11.11.2016

Леонард Коен, поетот чии песни беа дел од рок културата на многу генерации, почина на 82 годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница. „Со длабока тага ве известуваме дека легендарниот поет, текстописец и уметник, Леонард Коен почина", ...

Во чест на Леонард Коен: Знамињата на половина копје и емотивна изјава на канадскиот премиер

Хитпортал - 11.11.2016

По речиси 50 години на музичката сцена како пејач и текстописец, Лоенард Коен почина денес на 82 годишна возраст. Светот жали по овој извонреден музичар, а во неговата родна Канада знамињата се на половина копје.

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

ЗаЗабава - 11.11.2016

Леонард Коен, легендарниот музичар со кариера која траеше цели 50 години, почина на 82-годишна возраст. Нема да го заборавиме прекрасниот длабок глас, звуците на неговата гитара и текстовите кои длабоко трогнуваат.

Стивна магичниот глас- почина Леонард Коен

Deutsche Welle - 11.11.2016

Пејачот и поет Леонард Коен почина во четвртокот на 82-годишна возраст. Ќе го паметиме по безбројните хитови и прекрасната лирика. Нема детали за причината за неговата смрт. Коен беше еден од највлијателните музичари и текстописци кој се појави во ...

Умре Леонард Коен

МКД - 11.11.2016

Канадскиот пејач, композитор и поет Леонард Коен почина на возраст од 82. Веста беше објавена на неговата официјална страница на Фејсбук, но не беа наведени детали за причината за смртта. „Со длабока тага известуваме дека легендарниот поет, ...

Почина легендарниот пејач Леонард Коен, познат по хитот „Hallelujah“

Фемина - 11.11.2016

Почина Леонард Коен. Легендарниот пејач, чии музички дела педесет години одекнуваа ширум светот, издиша за последен пат на 82-годишна возраст. Тажната вест беше потврдена преку официјално соопштение во кое стои: „Со длабока тага ве известуваме дека ...

Леонард Коен почина на 82 години

Факултети - 11.11.2016

По речиси 50 години на музичката сцена како пејач и текстописец, Лоенард Коен почина на 82 годишна возраст. Во изјава за Roling Stone неговиот син Адам напишал: „Татко ми почина мирно во неговиот дом во Лос Анџелес, знаејќи дека завршил еден од ...

Фото-сторија за легендарниот Леонард Коен

Факултети - 11.11.2016

Леонард Коен , поетот на љубовта и смртта, ненадминат писател и композитор, длабоко понирајќи во сопствената осама стана возвишен, духовен глас на својата генерација. Коен почина вчера, во својата 82-годишна возраст.

Легендарниот музичар Леонард Коен почина на 82 години

Популарно - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Легендарниот музичар Леонард Коен почина на 82 години

Идивиди - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Почина Легендарниот Леонард Коен

ТВ21 - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Стивна магичниот глас: почина Леонард Коен

Окно - 11.11.2016

Пејачот и поет Леонард Коен почина во четвртокот на 82-годишна возраст. Ќе го паметиме по безбројните хитови и прекрасната лирика. Сè уште нема детали за причината за неговата смрт. Коен беше еден од највлијателните музичари и текстописци кој се ...

Почина Леонард Коен (ВИДЕО)

+инфо - 11.11.2016

„Со длабока тага ве известуваме дека легендарниот поет, текстописец и уметник, Леонард Коен почина“, се вели во соопштението. Леонард Коен, поетот чии песни беа дел од рок културата на многу генерации, почина на 82 годишна возраст, се наведува на ...

Почина Леонард Коен

Тера - 11.11.2016

Почина Леонард Коен. Легендарниот пејач, чии музички дела педесет години одекнуваа ширум светот, издиша за последен пат на 82-годишна возраст. Тажната вест беше потврдена преку официјално соопштение во кое стои: „Со длабока тага ве известуваме дека ...

Почина Леонард Коен

Pixel.mk - 11.11.2016

Канадскиот пејач, текстописец и поет, Леонард Коен, почина на возраст од 82 години. Веста беше соопштена на неговата официјална Фејсбук страница. „Со огромна тага ве известуваме дека легендарниот поет, текстописец и артист, Леонард Коен, почина“, ...

Приказна во заминување бр. 2

Окно - 11.11.2016

Леонард Коен седеше на работ на тротоарот и со чадот од цигарата ги одмеруваше мајсторите кои ја прекопуваа улицата и ја сквернавеа тишината на канализацијата. Еден парталав долгобрад човек седна до него и извади некакво шише замотано во хартиена ...

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

Кајгана - 11.11.2016

Канадскиот пејач, текстописец и поет Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Веста беше објавена на неговата официјална Facebook страница, но нема детали за причините на смртта. „Со жалење ве известуваме дека почина легендарниот пејач и уметник.

Почина Леонард Коен, кант-авторот со магичен глас

Радио МОФ - 11.11.2016

Кандскиот пејач, текстописец, поет и романсиер почина во 82-та година од животот. Веста за смртта беше споделена преку неговата фејсбук страница. Неговите фанови, по жалната вест, се собираа пред домот на Коен во Монтреал, да запалат свеќа и да ...

Леонард Коен беше еден од најценетите и најплодните визионери

+инфо - 11.11.2016

Во своите песни тој зборуваше за тагата како за своја духовна состојба,а потоа се занесуваше и со идеите за социјална правда Легендарниот канадски музичар, поет, композитор и уметник Леонард Коен почина во 83-та година од животот.

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

А1 On - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Норвежанката Мериен Јенсен ги одбележа животот и творештвото на Коен ФОТО

+инфо - 11.11.2016

Мериен почина четири и пол месеци пред Коен. Тој се збогувал од неа со зборовите „Љубовта никогаш не умира“ Канадскиот пејач Леонард Коен, кој почина во 83-та година, вечна инспирација имаше во неизмерната љубов кон Мериен Јенсен, која беше ...

Почина Леонард Коен, авторот на култниот хит „алелуја“

Сакам да кажам - 11.11.2016

Леонард Коен, канадскиот кантавтор, поет, писател и пејач со баритонски глас кој ја спојуваше духовноста и сексуалноста во песни како „Алелуја“, „Сузан“, „Птица на жица“, почина на 82 години, објави неговиот син во четвртокот.

Леонард Коен: Планирам да живеам вечно

Fashionel - 11.11.2016

Еден од најголемите и највлијателни поети, пејачи и текстописци, Леонард Коен почина вчера на 82-годишна возраст. „Сони Мјузик Канада“ ја потврди веста, преку Фејсбук страницата: „Со голема тага соопштуваме дека легендарниот поет, текстописец и ...

Почина легендарниот Леонард Коен

Вест - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

ЗАМИНА УШТЕ ЕДЕН ВОЛШЕБЕН ГЛАС: Смртта на Леонард Коен го потресе светот (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 11.11.2016

Коен ти благодарам за мудроста, напишал еден од илјадниците фанови кои пишуваат на социјалните мрежи утринава Веста што утринава се шири со брзина на светлината е тажна, почина легендарниот пејач и композитор Леонард Коен на 82-годишна возраст.

Легендарниот музичар Леонард Коен почина на 82 години

Курир - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Почина легендарниот музичар

Сител - 29.01.2017

Клавијатуристот на британската храд-рок група „Блек Сабат“ Џеф Николс почина од канцер на белите дробови на 69-годишна возраст, напиша гитаристот Тони Ајоми на Фејсбук. - Многу сум тажен поради смртта на еден од најблиските пријатели Џеф Николс.

Леонард Коен почина на 82 години...

Н.Македонија - 11.11.2016

Леонард Коен почина на 82 години Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Светот се збогува со легендарниот Леонард Коен

Алфа - 11.11.2016

Си замина во легендите еден од најголемите музичари и поети. На 82 години од животот почина канадскиот кантавтор и поет Леонард Коен. Си замина во легендите еден од најголемите музичари и поети.

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

Алфа - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст.Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Светот во тага: Почина легендарниот пејач

Сител - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. - „Со длабока жал ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен. Загубивме еден од најпочитуваните и плодотворни визионери во светот на музиката“, ...

Почина легендата Леонард Коен

Точка - 11.11.2016

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница, пренесоа светските медиуми. „Со жалење ве известуваме дека почина легендарниот поет, канатвтор и уметник, Леонард Коен.

Леонард Коен - Сѐ што треба да знаете за Адолф Ајхман

Mojo.mk - 11.11.2016

Леонард Коен - Се што треба да знаете за Адолф Ајхман Очи: .................................. Обични Коса: ................................ Обична Тежина: ............................. Средна Висина: ..............................

Почина Леонард Коен

Канал5 - 11.11.2016

Светот се збогува од легендарниот канадски пејач и кантавтор Леонард Коен, кој почина синоќа на 82-годишна возраст. Веста за неговата смрт е објавена на неговата фејсбук страница, а стотици обожаватели од синоќа доаѓаат пред неговиот дом во монтреал ...

НАВИСТИНА БЕШЕ ПОДГОТВЕН: Пред еден месец Коен најави дека може да замине

Телеграф - 11.11.2016

Според истото интервју, кое е меѓу последните објавени од Коен, тој има голем број поеми и музика што сè уште не се објавени Канадскиот текстописец и музичар Леонард Коен, кој на 10 ноември 2016 година почина на 82-годишна возраст во својот дом, ...

Прошталното писмо на Леонард Коен до неговата сакана муза Мариен

365 - 11.11.2016

Отиде уште една музичка легенда. На 82-годишна возраст почина Леонард Коен – еден од највлијателните музичари/текстописци, современик од 1960-тите на имиња како Боб Дилан и Џони Мичел. Ќе го паметиме како „кум на мракот“ и голем лиричар кој пееше за ...

Боб Дилан, Трудо, Нетанјаху, жителите на Хидра - цел свет жали по Леонард Коен

Канал5 - 11.11.2016

Многубројни почитувачи на музиката и стиховите на Леонард Коен се собираат пред неговата куќа во Монтреал каде тој е роден, палат свеќи и ги пејат неговите песни. По Коен жали се жали и во Израел, каде канадско - еврејскиот песник се сметаше за ...

Највпечатливите цитати на Коен за животот, љубовта и смртта...

Н.Македонија - 11.11.2016

Највпечатливите цитати на Коен за животот, љубовта и смртта Јавни личности и обожаватели од целиот свет продолжуваат да му оддаваат почит на големиот музичар, поет и уметник Леонард Коен, кој синоќа почина на 82-годишна возраст.

Си замина уште еден музички светец...

Н.Македонија - 11.11.2016

Леонард Коен е културна икона и е над категориите и дефинициите по кои ги судиме работите - дали е поет или музичар Славниот канадски пејач, композитор и поет Леонард Коен почина завчеравечер, на 82-годишна возраст.

Почина Леонард Коен

Локално - 11.11.2016

Ленард Норман Коен, канадски поет, писател, автор и изведувач на песни, почина на 82-годишна возраст, пренесува Телевизискиот канал CBC News. На социјалната мрежа “Твитер” премиерот Џастин Трудо напиша дека пејачот бил сакан од многумина и ќе ...

Си замина легендарниот пејач Леoнард Коен

Црнобело - 11.11.2016

Канадскиот пејач, текстописец и поет, Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Веста беше објавена на неговата официјална Фејсбук страна, но не беа наведени никакви детали за причината за неговата смрт.

Почина легендарниот поет и музичар Леонард Коен Коен

Локално - 11.11.2016

КОен почина во Лос Анџелес, каде што ќе се одржи и збогување со него. Канадскиот поет, писател, автор и изведувач на песни Ленард Коен почина на 83-годишна возраст, пренесе АФП. “Со голема тага известуваме дека си отиде легендарниот поет, композитор ...

Леонард Коен – вистински сонувач, еден од највредните и продуктивни визионери во светот на музиката

Локално - 11.11.2016

Канада и светот го оттагуваат Леонард Коен – еден од најпочитуваните и неповторливи поети и музичари на неговата генерација, еден од највредните и продуктивни визионери во светот на музиката.

Легендарниот музичар Леонард Коен почина на 82 години

Вистина.мк - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Почина легендарниот пејач и композитор Леонард Коен

Репортер - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Почина легендата Леонард Коен на 82 години

Нетпрес - 11.11.2016

Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми. „Со длабока жал ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен“, напиша неговиот агент на Фејсбук.

Пред празниците почина Леонард Коен, пејачот кој зрачеше со топлина

Позитив.мк - 11.11.2016

Леонард Коен, еден од легендарните пејачи кој ќе остане запаметен по изведбата на „Алелуја“ почина на 82 годишна смрт, а веста за неговото починување ја објави синот Адам. „Татко ми почина во мир во неговиот дом во Лос Анџелес.

Почина легендарниот поет и музичар Леонард Коен

Стандард - 11.11.2016

Канадскиот поет, писател, автор и изведувач на песни Ленард Коен почина на 83-годишна возраст, пренесoa агенциите. „Со голема тага известиме дека сизамина легендарниот поет, композитор и изведувач Леонард Коен.

Почина Леонард Коен

Бриф - 11.11.2016

Канадскиот пејач, композитор и поет Леонард Коен почина на возраст од 82. Веста беше објавена на неговата официјална страница на Фејсбук, но не беа наведени детали за причината за смртта. „Со длабока тага известуваме дека легендарниот поет, ...

Збогум, Леонард

Оff.net - 11.11.2016

„Жива си? Затоа што Леонард не е“. „Ни преминал шизиков, се насеќаше“. „А дека мислев дека Коен е мртов веќе од пред некој ...

Светот во тага: Почина легендарниот пејач

Press24 - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. - „Со длабока жал ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен. Загубивме еден од најпочитуваните и плодотворни визионери во светот на музиката“, ...

ФОТО: Свеќи и цвеќиња - светот се простува од легендата на музиката

Press24 - 11.11.2016

Светот денеска се збогува со легендарниот пејач Леонард Коен кој почина на 82-годишна возраст. - „Со длабока жал ве известуваме за смртта на поетот, композитор и уметникот Леонард Коен. Загубивме еден од најпочитуваните и плодотворни визионери во ...

Почина легендарниот музичар Леонард Коен

Вечер - 11.11.2016

Неговата „Алелуја" доживеа трансформација од култен до хит со современи стандарди и е речиси неизбежна со прилагодување на видео клипови, ТВ емисии, јутјуб видеа, хорски концерти... Леонард Коен, канадскиот пејач, текстописец и композитор со глас на ...

Почина канадскиот пејач, поет и уметник Леонард Коен

Мета - 11.11.2016

Вчера, на 82-годишна возраст, почина канадскиот пејач, текстописец и поет Леонард Коен. Веста за неговата смрт е објавена на официјалниот фејсбук-профил на музичарот, но не се наведени детали околу причините за смртта.

Му беше најголема љубов на Коен: Убавицата што го уништуваше и никогаш не ја преболи (видео)

Република - 11.11.2016

Канадскиот пејач Леонард Коен почина во 82. година од животот, пишува на официјалната страница на „Фејсбук“, пренесоа многубројни светски медиуми. Животот на овој успешен музичар го одбележи и неизмерната љубов кон убавицата Мериен Јенсен, која беше ...

Почина Леонард Коен

Макфакс - 11.11.2016

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница, пренесоа светските медиуми. „Со жалење ве известуваме дека почина легендарниот поет, канатвтор и уметник, Леонард Коен.

Толку од мене: Почина Леонард Коен

Република - 11.11.2016

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82 години, се наведува на неговата официјална страница на Фејсбук, пренесуваат светските медиуми. „Со жалење ве исвстувам дека легендарниот поет, кантавтор и уметник Леонард Коен почина.

Стивна магичниот глас – почина Леонард Коен

Канал 77 - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на осумдесет и двегодишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

Почина легендарниот пејач Леонард Коен

Пулс24 - 11.11.2016

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82 години, се наведува на неговата официјална страница на Фејсбук, пренесуваат светските медиуми. „Со жалење ве исвстувам дека легендарниот поет, кантавтор и уметник Леонард Коен почина.

(ВИДЕО) Почина легендарниот Леонард Коен

еМагазин - 11.11.2016

Канадскиот пејач Леонард Коен почина на 82 години, објавено е на неговата официјална страница на Фејсбук . „Со жалење Ве известувам дека легендарниот поет, кантавтор и уметник Леонард Коен почина.

Легендарниот музичар Леонард Коен почина на 82 години

Телевизија Нова - 11.11.2016

Легендарниот пејач и композитор Леонард Коен почина на 82-годишна возраст. Неговата смрт предизвика емотивни реакции меѓу политичари, музичари и актери, пренесоа светските електронски медиуми.

(ВИДЕО) Стивна магичниот глас- почина Леонард Коен

Либертас - 11.11.2016

Пејачот и поет Леонард Коен почина во четвртокот на 82-годишна возраст. Ќе го паметиме по безбројните хитови и прекрасната лирика. Нема детали за причината за неговата смрт.Коен беше еден од највлијателните музичари и текстописци кој се појави во ...