TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фрај: Изборите на 11 декември се шанса за нов почеток

Deutsche Welle - 11.11.2016

Сосем очигледно е дека политичкото водство направило многу грешки, констатирани и од ЕК. Сепак, несомнено е дека на Македонија ѝ е потребна фер-перспектива за евроатлантската интеграција. Торстен Фрај е пратеник во германскиот Бундестаг од редовите ...

Фрај: Партиите да ги прифатат изборните резултати, изборите ќе стават крај на кризата

Република - 08.11.2016

Сите политички чинители да го прифатат она што ќе го одлучат граѓаните и да ги признаат резултатите од изборите, за Македонија да добие силна влада, но и добра опозиција во иднина, порача пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и ...

Средба на Груевски и Фрај, во фокусот политичката криза и изборите

Нова ТВ - 07.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со пратеникот на германскиот Бундестаг од ЦДУ, Торстен Фрај, којшто моментално е член на Комисијата за надворешни работи во Бундестагот, член на Комисијата за односи со ЕУ и член на ...

Политичките партии да ги прифатат резултатите од изборите

МКД - 07.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, се сретна со Торстен Фрај, пратеник и известувач во Бундестагот за Република Македонија. Соговорниците ги поздравија добрите билатерални односи помеѓу Република Македонија и Сојузна ...

Средба на Никола Груевски со Торстен Фрај

А1 On - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

А1 On - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Груевски оствари средба со пратеникот во германскиот Бундестаг, Торстен Фрај

Курир - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски со пратеникот на ЦДУ Фрај

Сител - 07.11.2016

Претстојните парламентарни избори и надминувањето на политичката криза, биле тема на денешната средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на Комисијата за ...

Средба Димитриев-Фрај: Партиите треба да ги прифатат изборните резултати со цел креирање влада која ќе има полн фокус ...

Курир - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Канал5 - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Димитриев-Фрај: Позитивен пристап на партиите кон градењето доверба во изборниот процес

Точка - 07.11.2016

Премиерот за спроведување на изборите, Емил Димитриев, во понеделникот оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија, со кого ги поздравија добрите ...

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Сител - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Димитриев и Груевски се сретнаа со Фрај (ФОТО)

Телеграф - 07.11.2016

На средбата станало збор и за македонско-германските односи, особено за зголемениот број германски инвестиции и нови фабрики во Македонија, вклучително и евроатлантските интеграции Претстојните парламентарни избори и надминувањето на политичката ...

Груевски се состана со пратеникот во германскиот Бундестаг, Торстен Фрај

Точка - 07.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ и ЦДУ како сестрински партии се долгогодишни партнери во рамките на Европската народна партија (ЕНП), со постојана соработка на билатерално и мултилатерално ниво. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен ...

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски со пратеникот на ЦДУ Фрај

Вест - 07.11.2016

Претстојните парламентарни избори и надминувањето на политичката криза, биле тема на денешната средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на Комисијата за ...

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Вест - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Фрај: Партиите да ги прифатат изборните резултати, изборите ќе стават крај на кризата

Курир - 07.11.2016

Сите политички чинители да го прифатат она што ќе го одлучат граѓаните и да ги признаат резултатите од изборите, за Македонија да добие силна влада, но и добра опозиција во иднина, порача пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и ...

Средба на министерот Попоски со германскиот пратеник Торстен Фрај

Курир - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...

Попоски се сретна со германскиот пратеник Торстен Фрај

Телеграф - 07.11.2016

Главни теми на средбата биле билатералните односи меѓу двете земји, европските перспективи на нашата земја и претстојните избори Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи, Никола Попоски, денеска имаше ...

Средба на министерот Попоски со германскиот пратеник Торстен Фрај

Канал5 - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...

Попоски-Фрај: Спроведување на реформите потребни за реализација на стратешките приоритети

Точка - 07.11.2016

Вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски во понеделникот оствари средба со пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката група на оваа партија за Македонија, Торстен ...

Средба на министерот Попоски со германскиот пратеник Торстен Фрај

Сител - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...

Груевски оствари средба со Торстен Фрај

Локално - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

ВИДЕО: Груевски на средба со пратеникот во германскиот Бундестаг Фрај

Press24 - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

Средба Груевски – Фрај: Граѓаните имаат можност да изберат меѓу концептот на градење и проекти и концептот на создавање ...

Република - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

Груевски – Фрај: Изборите се излез за надминување на кризата

Мета - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се сретна со пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент, Торстен Фрај, информираат од ...

Граѓаните ќе изберат меѓу концептот на градење и концептот на уривање

Вечер - 07.11.2016

На средбата стана збор за македонско–германските односи, особено за зголемениот број на германски инвестиции и нови фабики во Македонија, вклучително и евроатлантските интеграции кои преставуваат наша заедничка стратешка цел Претседателот на ...

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Вечер - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија На средбата, како што ...

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Нетпрес - 07.11.2016

На средбата, како што информира владината прес-служба, се поздравени добрите билатерални односи меѓу двете држави и е истакната заложбата за континуирано унапредување и продлабочување на соработката во секоја сфера од взаемен интерес.

Димитриев-Фрај: Партиите да ги прифатат изборните резултати за влада за реализација на приоритетите

Press24 - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Република - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Груевски се состана со пратеникот во германскиот Бундестаг, Торстен Фрај

Нетпрес - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

Фрај: Партиите да ги прифатат изборните резултати, изборите ќе стават крај на кризата

Нетпрес - 07.11.2016

Сите политички чинители да го прифатат она што ќе го одлучат граѓаните и да ги признаат резултатите од изборите, за Македонија да добие силна влада, но и добра опозиција во иднина, порача пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и ...

Попоски и Фрај разговарале за изборите, регионалната соработка и за мигрантската криза

Мета - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи, Никола Попоски, денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ и главен известувач на пратеничката ...

Средба на министерот Попоски со германскиот пратеник Торстен Фрај

Press24 - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...

Средба на министерот Попоски со германскиот пратеник Торстен Фрај

Нетпрес - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...

Видео: Груевски оствари средба со Торстен Фрај

Пулс24 - 07.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ и член на комисијата за надворешни работи на германскиот парламент.

Емил Димитриев оствари средба со Торстен Фрај

Пулс24 - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Премиерот Димитриев се сретна со германскиот пратеник Фрај

Lider - 07.11.2016

Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска се сретна со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и главен известувач во Бундестагот за Република Македонија.

Фрај: Изборите ќе стават крај на кризата, партиите да ги прифатат изборните резултати

Пулс24 - 07.11.2016

Сите политички чинители да го прифатат она што ќе го одлучат граѓаните и да ги признаат резултатите од изборите, за Македонија да добие силна влада, но и добра опозиција во иднина, порача пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и ...

Попоски се сретна германскиот пратеник Торстен Фрај

Пулс24 - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...

Фрај: Партиите да ги прифатат изборните резултати

Телевизија Нова - 07.11.2016

Сите политички чинители да го прифатат она што ќе го одлучат граѓаните и да ги признаат резултатите од изборите, за Македонија да добие силна влада, но и добра опозиција во иднина, порача пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ЦДУ/ЦСУ и ...

Средба на министерот Попоски со германскиот пратеник Торстен Фрај

Телевизија Нова - 07.11.2016

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски денеска имаше средба со Торстен Фрај, пратеник во германскиот Бундестаг од редовите на владејачката ЦДУ/ЦСУ и главен известувач на пратеничката ...