TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фаворитите спасуваа жива глава

Дневник - 08.11.2012

Реал Мадрид, Манчестер сити, Милан и Шалке пред своите навивачи избегнаа порази Двете најтрофејни екипи во европскиот фудбал, Реал Мадрид и Милан, се спасуваа од пораз на свој терен, но останаа на ...

Озил: Го посветувам голот на навивачите

СуперСпорт - 08.11.2012

Месут Озил го постигна изедначувачкиот гол за Реал во натпреварот против Б.Дортмунд. Германецот голот го посвети на навивачите.

„Децата“ од Амстердам си поигруваа со милионерите на Сити

Н.Македонија - 08.11.2012

По ремито против Ајакс со 2-2, Манчестер сити е пред испаѓање од групната фаза од ЛШ втора сезона по ред, а од групите А, Б, Ц и Д пласман во осминафиналето веќе обезбедија Порто и Малага ФУДБАЛ - ...

Нерешено на дербито во Мадрид, Манчестер Сити се спаси од пораз против Ајакс

24 Вести - 07.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа натпреварите од 4.коло во првите четири групи. Во дербито на колото, Реал Мадрид на домашен терен против Борусија Дортмунд двапати губеше, но со гол ...

Лига на шампиони: нерешено во Мадрид и во Манчестер

Р.С.Европа - 07.11.2012

Фудбалерите на Реал и на Борусија од Дортмунд синоќа во Мадрид играа нерешено 2:2, во рамките на 4-то коло од Лигата на шампиони.

Лш:реал спасуваше бод против борусија,манчестер Сити одигра реми со ајакс,вечерва ќе се комлетира 4.коло во е,ф,г и Х ...

Телма - 07.11.2012

Германецот Месут Озил не дозволи Борусија Дортмунд да ги однесе трите бода од Мадрид. Со неговиот гол од слободен удар го постави конечниот резултат, 2:2.

Озил стана заштитно лице на Гугл (ФОТО)

МКД - 07.11.2012

Германскиот репрезентативец Месут Озил стана заштитно лице на најголемиот светски пребарувач Гугл. Озил е член на Реал Мадрид и вчера го спаси „кралскиот клуб“ од пораз на домашен терен во дуелот со ...

Манчестер сити на излезна врата во ЛШ

Дневник - 07.11.2012

Манчестер сити втора сезона по ред е пред испаѓање уште во групната фаза на Лигата на Шампионите, откако на домашен терен одигра само 2-2 против аутсајдерот Ајакс.

Реал се спаси против Борусија

Кајгана - 07.11.2012

Екипите на Порто и Малага по само четири кола изборија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони. По ова коло е јасно дека англискиот шампион Манчестер Сити нема никакви шанси да стигне до ...

Реал освои еден бод

Спорт Денес - 07.11.2012

Борусија Дортмунд го задржа водството во групата Д во ЛШ по одиграното реми 2-2 со Реал Мадрид. Борусија доминираше во текот на целиот натпревар, а Озил во 89 минута го спаси Реал од понижување на ...

Реал се извлече во финишот

Идивиди - 07.11.2012

Реал Мадрид и Борусија Дортмунд одиграа нерешено на реваншот. Првиот меч им припадна на Германците, а тие лесно можеа да го добијат и вториот натпревар меѓутоа Месут Озил со гол во финишот на ...

Сити оштетен во дуелот со Ајакс

СуперСпорт - 07.11.2012

Во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите Сити и Ајакс ги поделија бодовите на Итихад одигрувајќи нерешено 2:2, а Граѓаните во самиот финиш на средбата беа оштетени.

Видео: Реал се спаси, Сити елиминиран, Порто и Малага во нокаут!

Спортски - 07.11.2012

Екипите на Порто и Малага по само четири кола изборија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони. По ова коло е јасно дека англискиот шампион Манчестер Сити нема никакви шанси да стигне до ...

Манчестер Сити на работ на елиминација од Лигата на шампионите (видео)

365 - 07.11.2012

Манчестер Сити се наоѓа на работ на елиминација од Лигата на шампионите откако англискиот првак и во својот четврти натпревар не успеа да стигне до првата победа во рамките од групата Д.

ВИДЕА: Сити украден од судиите, Озил го спаси Реал

+инфо - 07.11.2012

Двата дуели во групата Д од Лигата на шампионите, Манчестер сити – Ајакс и Реал Мадрид – Борусија Дортмунд завршија со идентичен резултат 2-2, со тоа што на „граѓаните“ победата им беше украдена од ...

Озил го спаси Реал

Либертас - 07.11.2012

Двата дуели во групата Д од Лигата на шампионите, Манчестер сити – Ајакс и Реал Мадрид – Борусија Дортмунд завршија со идентичен резултат 2-2, со тоа што на „граѓаните“ победата им беше украдена од ...

Нерешено на дербито во Мадрид, Сити се спаси од пораз против Ајакс

МРТ - 07.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа натпреварите од 4.коло во првите четири групи. Во дербито на колото, Реал Мадрид на домашен терен против Борусија Дортмунд двапати губеше, но со гол ...

"Кралевите" и "граѓаните" танцуваа над бездната

Вечер - 07.11.2012

Реал (М) и Манчестер Сити на свој терен спасуваа бод во дуелите со Борусија (Д) и Ајакс Малку фалеше, само неколку секунди, фудбалерите на Борусија од Дортмунд да забележат уште една победа, но сега ...

Озил го спаси Реал со гол во последната минута, Сити одигра нерешено против Ајакс

Primetime - 07.11.2012

Играчот на Реал од Мадрид, Месут Озил со гол во 90. минута израмни на 2:2 против гостинот од Дортмунд и му донесе значителен бод на својот тим.

Реал се спаси против Борусија

Канал 77 - 07.11.2012

Екипите на Порто и Малага по само четири кола изборија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони. По ова коло е јасно дека англискиот шампион Манчестер Сити нема никакви шанси да стигне до ...

Лига на шампиони: Манчестер Сити се спаси од пораз против Ајакс

Press24 - 07.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа натпреварите од 4.коло во првите четири групи. Во дербито на колото, Реал Мадрид на домашен терен против Борусија Дортмунд двапати губеше, но со гол ...

Ноќ на нерешени натпревари во ЛШ, „Кралевите“ се спасија од нов пораз од Борусија

БезПардон - 07.11.2012

Од синоќешните 8 натпревари во групите А, Б, Ц и Д од Лигата на шампоини, дури 5 завршија нерешено. Во центарот на вниманието на фудбалскиот свет беше групата Д каде силите ги одмерија Реал Мадрид и ...

Видео: Реал се спаси, Сити елиминиран, Порто и Малага во нокаут!

Таратур - 07.11.2012

Екипите на Порто и Малага по само четири кола изборија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони. По ова коло е јасно дека англискиот шампион Манчестер Сити нема никакви шанси да стигне до ...

Реал се спаси против Борусија

Хајд Парк - 07.11.2012

Екипите на Порто и Малага по само четири кола изборија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони. По ова коло е јасно дека англискиот шампион Манчестер Сити нема никакви шанси да стигне до ...

ЛШ: Дербито во Мадрид нерешено, Манчестер Сити се спаси од пораз

Денешен - 07.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа натпреварите од 4.коло во првите четири групи. Во дербито на колото, Реал Мадрид на домашен терен против Борусија Дортмунд двапати губеше, но со гол ...

Реал брка „одмазда“ против Борусија

Deutsche Welle - 06.11.2012

Спектакуларен фудбал ветува вечерашната (06.11) пресметка од најелитното фудбалско натпреварување, во која фудбалерите на Реал Мадрид ја пречекуваат Борусија Дортмунд.

Реал подготвува одмазда за „милионерите“

Оn.net - 06.11.2012

Во најинтересниот натпревар од вечерашните дуели во Лигата на шампиони, фудбалерите на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабе“ ја пречекуваат Борусија Дортмунд.

Реал Мадрид се спаси во последна минута

Оff.net - 06.11.2012

Двата натпревари од најинтересната група во Лигата на шампиони завршија со идентичен резултат - 2:2. Манчестер Сити не успеа да го победи Ајакс, а Реал Мадрид извади бод против Борусија Дортмунд во ...

Реал Мадрид се спасуваше од пораз, Сити повторно разочара

24Фудбал - 06.11.2012

Без победник на натпреварите од групата Д, двата дуели завршија со идентични 2-2. Реал Мадрид и Борусија Дортмунд одиграа уште еден возбудлив натпревар, Германците минути ги делеа од нова победа, но ...

„Кралска“ гозба за „милионерите“

Екипа - 06.11.2012

Реал Мадрид многу ретко губи натпревари, па јасно е зошто „кралевите“ вечерва ќе сторат се што е во нивна моќ за да го совладаат тимот на Борусија Дортмунд и да се вратат на првото место на табелата ...

Видео: Манчестер сити на работ на елиминација

Екипа - 06.11.2012

Манчестер сити се наоѓа на работ на елиминација од Лигата на шампионите откако англискиот првак и во својот четврти натпревар не успеа да стигне до првата победа во рамките од групата Д.

Манчестер сити без избор, мора да го победи Ајакс, Милан и Арсенал „на поправен“

МКД - 06.11.2012

Манчестер сити, Милан, Арсенал се фудбалските гиганти кои вечерва ќе мора да понудат многу повеќе во мултимилионското елитно друштво во Лигата на шампионите, со цел да останат во трка за пролетното ...

Озил го спаси Реал, Сити пред елиминација, Порто и Малага во осминафинале

МКД - 06.11.2012

Англискиот шампион Манчестер сити се наоѓа пред елиминација и само теорија може да ги одведе во осминафиналето во Лигата на шампионите, откако и во четвртиот меч во „групата на смртта“ не победија по ...

„Граѓаните“ немаат избор

Дневник - 06.11.2012

За да остане докрај во игра за пласман во нокаут-фазата во групата на „смртта“, англискиот првак вечерва мора да го победи Ајакс Англискиот фудбалски првак Манчестер сити вечерва (20,45ч.

Сити е далеку од трофеј

Идивиди - 06.11.2012

Триумфот на Ајакс на мечот во 3. коло против Манчестер Сити беше изненадување за сите. Сега се очекува враќање за тој пораз, но дефинитивно нема да биде воопшто лесно за играчите на Ајакс да ја ...

ЛШ: Меч топки за Порто и Малага

Кајгана - 06.11.2012

Натпреварите кои ќе се одиграат во групите А, Б, Ц и Д, во вторник, ќе го отворат четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони.

Лига на шампиони: Вечерва натпревари од 4. коло

Дневник - 06.11.2012

Во фудбалската Лига на шампиони денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртото коло. Почетокот на сите дуели е од 20 часот и 45 минути.

ЛШ: Реал не успеа да ја победи Борусија (Видео)

Спортманиа - 06.11.2012

Реал Мадрид беше блиску до втор пораз во пресметките со Борусија Дортмунд, но голот од слободен удар на Месут Озил во 89.минута му обезбеди бод од овој натпревар одигран на „Сантијаго Бернабеу“.

Озил го спаси Реал од пораз

А1 On - 06.11.2012

Во дербито на вечерта во Лигата на шампионите во рамките на групата Д Реал Мадрид и Борусија Дортмунд одиграа 2:2. „Кралевите“ вечерва одиграа под своите можности, па едвај стигнаа до реми на мечот ...

Група Д: Снајперската прецизност на Озил му донесе бод на Реал против Дортмунд

СуперСпорт - 06.11.2012

Во групата на смртта, односво во Групата Д во Лигата на шампионите како што одминува групната фаза така изненадувањата се нижат.

Реал и Сити избегнаа пораз

ЗаЗабава - 06.11.2012

Манчестер Сити и Реал Мадрид се спасија од пораз на домашен терен во дуелите со Ајакс, односно Борусија Дортмунд во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите.

Реал подготвува кралска одмазда, последен воз за Манчестер сити

+инфо - 06.11.2012

Вечерва на фудбалските терени ширум Европа се натпреварите од 4. коло во Лигата на шампионите во групите А, Б, Ц и Д, а во фокусот секако е онаа последната, или популарно наречената „група на ...

Озил: Повторно сме во топ-форма

МРТ - 06.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид Месут Озил верува дека неговиот тим повторно се наоѓа во најдобра форма, откако не ја започна сезоната по очекуваниот начин.

Реал и Манчестер Сити се спасуваа од пораз

Сител - 06.11.2012

Групата „Д“ во фудбалската лига на шампиони со прави го понесе приматот „група на смртта„. Вечерва во натпреварите од 4-коло од оваа група, Реал Мадрид и Манчестер Сити се спасуваа од порази во ...

Озил го спаси Реал, Сити и натаму без победа

Точка - 06.11.2012

Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу извлече бод со голот на Озил од слободен удар во финишот од мечот. Сити сеуште не знае за победа.

ЛШ: Меч топки за Порто и Малага

Хајд Парк - 06.11.2012

Натпреварите кои ќе се одиграат во групите А, Б, Ц и Д, во вторник, ќе го отворат четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони.

Кралевите ќе напаѓаат, милионерите ќе се бранат

Нетпрес - 06.11.2012

Денсека се на програма првите осум натпревари од 4. коло во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Вниманието на спортската јавност повторно ќе биде насочено кон новиот дуел на ...

Реал Мадрид вечерва бара одмазда против Борусија (Д)

БезПардон - 06.11.2012

Фудбалските уживања во престижната Лига на шампиони продолжуваат вечерва со четвртото коло во групите А, Б, Ц и Д. Вниманието на целикупната спортската јавност ќе биде насочено кон Мадрид, каде ...

ЛШ: Милан во дуел со „незгодната“ Малага

Пулс24 - 06.11.2012

Денес се играат натпреварите од Лигата на Шампионите во рамките на четвртото коло, од денешните натпревари може да се издвои натпреварот меѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, и секако дуелот меѓу ...

Вечерва во Лигата на Шампионите, Кралевите по реванш

За Се - 06.11.2012

Дербито и во 4. коло одново се игра меѓу составите на Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, а по победата на минатата средба за шампионот на Германија од 2:1 ова ќе биде меч на кој првакот на Шпанија ќе ...

Реал (М) се спаси, Сити закован на дното

Нетпрес - 06.11.2012

Без победник заври најинтересниот денешен натпревар од 4. коло во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, помеѓу директните ривали за првата позиција во групата "Д'', Реал (М) и ...

ЛШ: Милан се „извлече“ против силната Малага, Сити и Реал одиграа нерешено против Ајакс односно Борусија

Пулс24 - 06.11.2012

Интересни натпревари се одиграа вечерва во Лигата на Шампионите во рамките од четвртото коло, Милан извлече бод против Малага на домашен терен откако гостите први поведоа на натпреварот, Манчестер ...

ВИДЕО: Реал и Сити се спасуваа од пораз

Курир - 06.11.2012

Фудбалските великани Реал Мадрид и Манчестер Сити се спасуваа на домашен терен од пораз во дуелите со Борусија Дортмунд, односно Ајакс.

Голови и најинтересните моменти од вечерашните натпревари во Лигата на шампиони

За Се - 06.11.2012

Многу голови и нерешени натпревари во вечерашните дуели од фудбалската Лига на шампиони. Андерлехт 1-0 Зенит ПСЖ 4-0 Динамо Загреб Милан 1-1 Малага Сити 2-2 Ајакс Реал 2-2 Борусија Дортмунд Шалке 04 ...

ЛШ: Меч топки за Порто и Малага

Макфакс - 06.11.2012

Натпреварите кои ќе се одиграат во групите А, Б, Ц и Д, во вторник, ќе го отворат четвртото коло во фудбалската Лига на шампиони.

Реал се спаси против Борусија

Макфакс - 06.11.2012

Екипите на Порто и Малага по само четири кола изборија пласман во нокаут фазата во Лигата на шампиони. По ова коло е јасно дека англискиот шампион Манчестер Сити нема никакви шанси да стигне до ...

Лига на шампиони - Борусија и Реал се борат за превласт во групата на смртта

Вест - 05.11.2012

Борусија Дортмунд се надева дека ќе се повтори историјата денеска, кога ќе му гостува на Реал Мадрид во Лигата на шампионите во групата Д.

Победата единствена опција за Реал (М), Манчестер С. и Милан

Вечер - 05.11.2012

Само доколку вечерва ги освојат трите бода ќе можат да се надеваат на пласман во следната квалификациска рунда Новото, 4.