TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети:Извештајот е реална оценка за земјата

Телма - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Извештајот на ЕК - огледало или меки оценки на состојбите?

Телма - 11.11.2015

Извештајот на Евопската комисија за Македонија е огледало на општите состојби во земјата, оцени лидерот на ДУИ Али Ахмети по средбата со евроамбасадорот Аиво Орав, на која тој доби копија од Извештајот.

Ахмети: Извештајот е огледало на состојбите во земјава

Нова ТВ - 11.11.2015

Лидерот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, денеска го прими извештајот за напредок на Европската Комисија за 2015 година од страна на Амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Аиво Орав.

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Алсат-М - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Утрински - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Ахмети-Извештајот е реално огледало на општата состојба

Р.С.Европа - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по средбата со евроамбасадорот Аиво Орав изјави дека извештајот на ЕК за напредок на Македонија е реално огледало на општата состојба и претставува обврска за институциите на земјата да дејствуваат во ...

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

А1 On - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Ахмети: Извештајот е реално огледало на општата состојба во земјава

+инфо - 11.11.2015

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денеска го прими извештајот за напредок на Европската комисија за 2015 година од амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Аиво Орав.

Ахмети: Извештајот е огледало на состојбите во земјава

Точка - 11.11.2015

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети оцени дека извештајот на Европската комисија (ЕК) за напредокот на земјата е реално огледало на општата состојба во Македонија и претставува обврска за институциите да дејствуваат ...

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Канал5 - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

АХМЕТИ: Извештајот за напредок е реално огледало на општата состојба во Македонија

Телеграф - 11.11.2015

Ахмети изразил задоволство што ЕК ја повтори препораката за отворање на пристапните преговори на Македонија со ЕУ. За поставените услови рекол дека претставуваат стандарди кои треба да ги исполни Македонија и кои се задолжителни за сите политички ...

Орав им го предаде извештајот на ЕК на Ахмети и на Тачи

Канал5 - 11.11.2015

Претседателите на ДУИ и на ДПА, Али Ахмети и Мендух Тачи во собранието го примија извештајот на ЕК за напредок на Македонија од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Македонија и ...

ДУИ и ДПА различно гледаат на извештајот

Сител - 11.11.2015

Лидерите на албанскиот политички блок со поделени мислења за извештајот. Откако го примија документот од ЕК од евроамбасадорот Аиво Орав, Ахмети рече дека е задоволен што и оваа година е добиена препорака.

Ахмети го прими Извештајот, повикува на решавање на името

Локално - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Ахмети: Извештајот е огледало на состојбата во Македонија

Бриф - 11.11.2015

Извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и обврска за институциите да дејствуваат во согласност со очекувањата на Брисел, оценил лидерот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, кој денеска го примил ...

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Репортер - 11.11.2015

– Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Ахмети: Извештајот е огледало на состојбите во земјава

Макфакс - 11.11.2015

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети оцени дека извештајот на Европската комисија (ЕК) за напредокот на земјата е реално огледало на општата состојба во Македонија и претставува обврска за институциите да дејствуваат ...

Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Вечер - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Иванов: Извештајот на ЕК објективна слика за Македонија

Телма - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Амбасадорот на ЕУ Аиво Орав на средба со државниот врв

Телма - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Иванов смета дека Извештајот на ЕК e објективна слика на актуелните состојби

Нова ТВ - 10.11.2015

Амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија денеска .на претседателот Иванов му го врачи Извештајот за напредокот на Република Македонија за 2015 година и го информираше за клучните оценки содржани во ...

Орав ќе му го врачи извештајот за напредокот на Македонија на Иванов

24 Вести - 10.11.2015

Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ќе го прими шефот на делегацијата на европската унија во земјава, амбасадорот Аиво Орав. Од кабинетот на Иванов информираат дека на средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов ќе му го врачи ...

Орав порачува: Независни медиуми за фер избори

24 Вести - 10.11.2015

Медиумите во земјата треба да одиграат важна и непристрасна улога во периодот што следува особено во изборниот процес вели евроамбасадорот Аиво Орав. Тој порачува дека со нивна помош треба да се надмине политичката криза и дека медиумите треба да ...

Иванов: Извештајот е објективна слика за состојбите во Македонија

Утрински - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Иванов-Извештајот дава објективна слика за Македонија

Р.С.Европа - 10.11.2015

Претседателот на државата Ѓорге Иванов по денешната средба со евроамбасадорот Аиво Орав изјави дека годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Македонија.

Иванов: Време е Македонија да ги отпочне пристапните преговори за членство во ЕУ

МКД - 10.11.2015

Шефот на делегацијата на ЕУ воо Македнија Аиво Орав денеска на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов му го предаде извештајот за напредокот на Република Македонија за 2015 година и го информираше за клучните оценки содржани во ...

Европската комисија ќе го објави Извештајот за напредокот на Македонија

OhridNews - 10.11.2015

Европската комисија(ЕК) денеска ќе го објави Извештајот за напредокот на Република Македонија за 2015 година. По тој повод, Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската ...

Позитивен извештај или?? Денес ќе ни го врачат извештајот од ЕУ

МК News - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав во 15.15 часот, на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија. „Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, ...

Иванов смета дека Извештајот дава реална слика за Македонија

Фокус - 10.11.2015

Тој додаде дека е неопходно да се промени „status quo“ состојбата во контекст на отворањето на пристапните преговори за членство. Претседателот Ѓорѓе Иванов на денешната средба со евроамбасадорот Аиво Орав, на која му беше врачен Извештајот за ...

Иванов: Извештајот дава објективна слика

+инфо - 10.11.2015

Годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија, оцени денеска претседателот Ѓорге Иванов кому амбасадорот Аиво Орав, шеф на Делегацијата на Европската унија во ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

+инфо - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав попладнево на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Орав: Македонија не забележа напредок во ниту една сфера (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 10.11.2015

Извештајот на Европската комисија во ЕУ Инфо центарот во Скопје попладнево го презентираше и евроамбасадорот во земјава, Аиво Орав. Тој посочи дека за првпат во историја се случува да се одложат извештаите на ЕК, но дека тоа добро им дошло на ...

Европската комисија очекува перфектни избори во април

+инфо - 10.11.2015

Амбасадорот на ЕУ во Македонија, Аиво Орав, попладнево се сретна со заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска и со генералниот секретар Оливер Спасовски на која што го врачи Извештајот на Европската Комисија за Македонија.

Иванов: Извештајот на ЕК е објективен, крајно време е Македонија да ги започне пристапните преговори

Точка - 10.11.2015

Годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија, оцени во вторник претседателот Ѓорге Иванов. Иванов денеска го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на ...

Иванов: Извештајот на ЕК објективна слика за состојбите во Македонија

Канал5 - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Иванов: Извештајот на ЕК објективна слика за состојбите во Македонија

Сител - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Сител - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Орав ќе го предаде Извештајот за напредокот во Собранието

Точка - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав попладне на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе му го врачи Извештајот за напредокот на земјата на ЕК. На средбата, како што најави Кабинетот на Вељаноски, ќе присуствуваат потпретседателите на Парламентот, ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Македонија на Иванов

Телеграф - 10.11.2015

Средбата, како што е најавено, ќе се одржи попладне во претседателската резиденција Водно Шефот на Делегацијата на Европската унија, Аиво Орав, денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на ...

Вељаноски го прими Извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Сител - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав денеска официјално му го предаде Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Вељаноски го прими извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Телеграф - 10.11.2015

Попладнево, Орав му го предаде извештајот на претседателот Ѓорге Иванов кој оцени дека истиот дава објективна слика за состојбата во Македонија Евроамбасадорот Аиво Орав денеска официјално му го предаде извештајот на Европската комисија за ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Канал5 - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Орав порачува: Независни медиуми за фер избори

Локално - 10.11.2015

Медиумите во земјата треба да одиграат важна и непристрасна улога во периодот што следува особено во изборниот процес вели евроамбасадорот Аиво Орав. Тој порачува дека со нивна помош треба да се надмине политичката криза и дека медиумите треба да ...

ЕК ќе го објави извештајот за напредокот на Македонија

Макфакс - 10.11.2015

Европската комисија(ЕК) во вторник ќе го објави Извештајот за напредокот на Република Македонија за 2015 година. По тој повод, Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската ...

Иванов: Извештајот на ЕК дава објективна слика за Македонија

еМагазин - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Иванов: Извештајот на ЕК објективна слика за состојбите во Македонија

Република - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Вечер - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Fox.mk - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Иванов: Извештајот на ЕК е објективен, крајно време е Македонија да ги започне пристапните преговори

Макфакс - 10.11.2015

Годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија, оцени во вторник претседателот Ѓорге Иванов. Иванов денеска го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Press24 - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Орав ќе го предаде Извештајот за напредокот во Собранието

Вечер - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав попладне на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе му го врачи Извештајот за напредокот на земјата на ЕК. На средбата, како што најави Кабинетот на Вељаноски, ќе присуствуваат потпретседателите на Парламентот, ...

Вељаноски го прими Извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Репортер - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав денеска официјално му го предаде Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Курир - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Евроамбасадорот Орав ќе му го предаде извештајот од ЕК на премиерот Груевски

Fox.mk - 10.11.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со евроамбасадорот и шеф на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, Аиво Орав. Во рамките на средбата евроамбасадорот Орав ќе го предаде ...

Иванов: Крајно време е Македонија да ги отпочне пристапните преговори за членство во ЕУ

Press24 - 10.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов му го врачи Извештајот за напредокот ...

Уште една лага на медиумите на СДСМ – „Плусинфо“ објави изјава која Орав воопшто не ја дал

Курир - 10.11.2015

Нова лага на медиумите под контрола на опозициската СДСМ. Интернет порталот „Плусинфо“, објави изјава на евроамбасадорот во Македонија, Аиво Орав, која всушност тој и воопшто не ја дал во текст под наслов: „ Орав: Македонија не забележа напредок во ...

Орав ќе го предаде Извештајот за напредокот во Собранието

Нетпрес - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав попладне на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе му го врачи Извештајот за напредокот на земјата на ЕК. На средбата, како што најави Кабинетот на Вељаноски, ќе присуствуваат потпретседателите на Парламентот, ...

Евроамбасадорот Орав ќе му го предаде извештајот од ЕК на премиерот Груевски

Курир - 10.11.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со евроамбасадорот и шеф на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, Аиво Орав. Во рамките на средбата евроамбасадорот Орав ќе го предаде ...

Иванов: Крајно време е Македонија да ги отпочне пристапните преговори за членство во ЕУ

Денешен - 10.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов му го врачи Извештајот за напредокот ...

Нова соросова лага: Медиумите на СДСМ објавија изјава која Орав воопшто не ја дал

Press24 - 10.11.2015

Нова лага на медиумите кои се уредуваат во партискиот штаб на СДСМ на Бихаќка. Интернет порталот „Плусинфо“, објави изјава на евроамбасадорот во Македонија, Аиво Орав, која всушност тој и воопшто не ја дал во текст под наслов: „ Орав: Македонија не ...

Орав ќе го предаде Извештајот за напредокот во Собранието

Press24 - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав попладне на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе му го врачи Извештајот за напредокот на земјата на ЕК. На средбата, како што најави Кабинетот на Вељаноски, ќе присуствуваат потпретседателите на Парламентот, ...

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Република - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Евроамбасадорот Орав му го врачи извештајот на претседателот Иванов

Вечер - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав пред малку на претседателот Ѓорге Иванов му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Вељаноски го прими Извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Денешен - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав денеска официјално му го предаде Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Евроамбасадорот Орав ќе му го предаде извештајот од ЕК на премиерот Груевски

Press24 - 10.11.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе оствари средба со евроамбасадорот и шеф на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, Аиво Орав. Во рамките на средбата евроамбасадорот Орав ќе го предаде ...

Груевски ќе го прими извештајот од ЕК од евроамбасадорот Орав

Република - 10.11.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе се сретне со евроамбасадорот и шеф на Делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, Аиво Орав. Во рамките на средбата евроамбасадорот Орав ќе го предаде ...

Иванов: Крајно време е Македонија да ги отпочне пристапните преговори за членство во ЕУ

Курир - 10.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов му го врачи Извештајот за напредокот ...

Уште една лага на медиумите на СДСМ – „Плусинфо“ објави изјава која Орав воопшто не ја дал

Нетпрес - 10.11.2015

Нова лага на медиумите под контрола на опозициската СДСМ. Интернет порталот „Плусинфо“, објави изјава на евроамбасадорот во Македонија, Аиво Орав, која всушност тој и воопшто не ја дал во текст под наслов: „ Орав: Македонија не забележа напредок во ...

Европската комисија ќе го објави Извештајот за напредокот на Македонија

Канал 77 - 10.11.2015

Европската комисија(ЕК) денеска ќе го објави Извештајот за напредокот на Република Македонија за 2015 година. По тој повод, Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската ...

Иванов: Извештајот на ЕК објективна слика за состојбите во Македонија

Lider - 10.11.2015

И годинешниот извештај на Европската комисија дава објективна слика на актуелните состојби во повеќе области во Република Македонија. Земјата ја очекува интензивен период на политичката сцена и потребно е одговорно однесување од сите политички ...

Иванов: Крајно време е Македонија да ги започне преговорите за членство во ЕУ

Пулс24 - 10.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов му го врачи Извештајот за напредокот ...

Вељаноски го прими Извештајот на ЕК за напредокот на Македонија

Lider - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав денеска официјално му го предаде Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.

Орав ќе му го врачи Извештајот за напредокот на Иванов

Lider - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Нова лага на опозициските медиуми: „Плусинфо“ објави изјава која Орав воопшто не ја дал

Пулс24 - 10.11.2015

Нова лага на медиумите под контрола на опозициската СДСМ. Интернет порталот „Плусинфо“, објави изјава на евроамбасадорот во Македонија, Аиво Орав, која всушност тој и воопшто не ја дал во текст под наслов: „ Орав: Македонија не забележа напредок во ...

Орав ќе го предаде Извештајот за напредокот во Собранието

Lider - 10.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав попладне на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе му го врачи Извештајот за напредокот на земјата на ЕК. На средбата, како што најави Кабинетот на Вељаноски, ќе присуствуваат потпретседателите на Парламентот, ...

Орав денеска на Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија

Пулс24 - 10.11.2015

Шефот на Делегацијата на Европската унија Аиво Орав денеска на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2015 година.

Евроамбасадорот Орав утре ќе му го врачи Извештајот на Иванов

Фокус - 09.11.2015

За таа цел, Иванов ќе го прими на средба евроамбасадорот Орав во својот кабинет во Вилата на Водно. Шефот на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија, Аиво Орав, утре ќе му го врачи Извештајот за напредок на Македонија од Евопската ...

Орав утре ќе му го врачи извештајот за напредокот на Македонија на Иванов

Локално - 09.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав утре, во 15.15 часот, на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија. „Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, утре ќе го прими амбасадорот ...

Орав утре ќе му го врачи Извештајот на Иванов

Курир - 09.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, утре ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов ќе му го врачи Извештајот за ...

Орав утре ќе му го врачи Извештајот на Иванов

Press24 - 09.11.2015

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, утре ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, Шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов ќе му го врачи Извештајот за ...

Орав утре ќе му го врачи извештајот за напредокот на Македонија на Иванов

Репортер - 09.11.2015

Евроамбасадорот Аиво Орав утре, во 15.15 часот, на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија. „Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, утре ќе го прими амбасадорот ...