TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грабежот во поштата во Охрид извршен со лажно оружје, одземени 16 илјади денари

24 Вести - 17.11.2013

Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчершниот грабеж на експозитурата на „Македонски пошти“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен пиштол. Тоа се информациите што ги соопштија од полицијата во ...

Разбојник со фантомка на глава ограбил филијала на Македонска пошта во Охрид

Вест - 17.11.2013

Синоќа била ограбена експозитурата на Македонска пошта во Охрид, јави дописникот на Порталот на Вест. Според кажувањата на очевидци, во поштата влегол висок човек со фантомка на галавата.

Разбојник успеал да ограби пошта со лажен пиштол

МКД - 17.11.2013

Маскиран разбојник вчера со лажен пиштол успеал да ја ограби експозитурата на Македонски пошти во Охрид. Како што информираа од полицијата, грабежот се случил околу 17,40 часот на улицата Биљанини ...

Од „Македонски пошти“ во Охрид со пиштол-играчка украдени 16.000 денари

Телма - 17.11.2013

Во грабежот на експозитурата на Македонски пошти на ул. „Билјанини извори“ во Охрид, во близина на „Мини маркетот“, што се случи вчера околу 17.45 часот, одземени биле 16.000 денари.

Со лажен пиштол извршен грабеж на пошта во Охрид

Кајгана - 17.11.2013

Непознат напаѓач со лажен пиштол успеал вчера да одземе 16.000 денари од експозитурата на Македонски пошти на ул. „Билјанини извори“ во Охрид, во близина на „Мини маркетот“.

Вчерашниот грабеж на поштата во Охрид извршен со лажно оружје

А1 On - 17.11.2013

Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчершниот грабеж на експозитурата на „Маккедонски пошти“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен пиштол. Тоа се информациите што ги соопштија од полицијата ...

Вчерашниот грабеж на поштата во Охрид извршен со лажно оружје

Алсат-М - 17.11.2013

Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчершниот грабеж на експозитурата на „Маккедонски пошти“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен пиштол. Тоа се информациите што ги соопштија од полицијата ...

Охридска пошта ограбена со пластичен пиштол

+инфо - 17.11.2013

Вистинска фарса при вчерашниот грабеж во охридската пошта, од каде биле одземени нешто повеќе од 250 евра, бидејќи пиштолот со кој се заканувал крадецот бил од пластика, соопштува Министерството за ...

Ограбена пошта во Охрид

МК News - 17.11.2013

Непознати сторители вчера попладне извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и со каков плен ...

Од поштата во Охрид украдени 16 000 денари - пиштолот на крадецот бил пластичен

Канал5 - 17.11.2013

Крадецот со парите избегал од поштата, а кога случаен минувач се обидел да го запре му паднал пиштолот. Така се утврдило дека е пластичен. Вчера во 17,40 часот во Охрид, на ул.

Вчерашниот грабеж на поштата во Охрид извршен со лажно оружје, одземени 16 илјади денари

Сител - 17.11.2013

Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчершниот грабеж на експозитурата на „Маккедонски пошти“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен пиштол. Тоа се информациите што ги соопштија од полицијата ...

Поштата во Охрид ограбена со пластичен пиштол

МК News - 17.11.2013

Вчера во 17,40 часот во Охрид, на ул.„Билјанини извори“ во пошта непознат сторител маскиран со фантомка на главата и под закана со пиштол извршил разбојништво над вработената С.Л.

Ограбена пошта во Охрид, одземени 16 илјади денари

Либертас - 17.11.2013

На улицата „Билјанини извори“ во Охрид вчера во 17.40 часот во поштата непознат сторител маскиран со фантомка на главата и под закана со пиштол извршил разбојништво над вработената С.Л.

Вчерашниот грабеж на поштата во Охрид извршен со лажно оружје, одземени 16 илјади денари

Бриф - 17.11.2013

Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчершниот грабеж на експозитурата на „Маккедонски пошти“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен пиштол. Тоа се информациите што ги соопштија од полицијата ...

ОХРИД: Украл 16 илјади денари со пластичен пиштол

Телеграф - 17.11.2013

Ова е втор пат истата пошта да биде ограбена со лажен пиштол Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчерашниот грабеж на експозитурата на „Македонска пошта“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен ...

Непознат сторител маскиран со фантомка ограбил пошта во Охрид

Бриф - 17.11.2013

На улицата „Билјанини извори“ во Охрид вчера во 17.40 часот во поштата непознат сторител маскиран со фантомка на главата и под закана со пиштол извршил разбојништво над вработената С.Л.

Повторно грабеж на “Македонска пошта“: Ограбена филијалата во Охрид

Популарно - 17.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Човек со фантомка ограбил пошта во Охрид

Спектра ТВ - 17.11.2013

Вечерва е ограбена експозитурата на Поштата, веднаш до некогашниот Мини-маркет, сместена на дваесеттина метри од крстосницата на Булевар Туристичка-Јане Сандански.

Од експозитурата на Пошти во Охрид украдени биле 16.000 денари, нападот бил извршен со лажен пиштол!

OhridNews - 17.11.2013

Во грабежот на експозитурата на Македонски пошти на ул. „Билјанини извори“ во Охрид, во близина на „Мини маркетот“, одземени биле 16.000 денари. Како што информираат од МВР, непознато лице со ...

Во грабежот во „Македонски пошти“ со лажен пиштол одземени 16.000 денари

Република - 17.11.2013

Во грабежот на експозитурата на Македонски пошти на ул. „Билјанини извори“ во Охрид, во близина на „Мини маркетот“, што се случи вчера околу 17.45 часот, одземени биле 16.000 денари.

Со пластичен пиштол ја ограбил поштата во Охрид

Нетпрес - 17.11.2013

Непознат маскиран разбојник, вооружен со пиштол, за кој што било утврдено дека е пластичен, извршил разбојништво во поштата во Охрид, од каде украл околу 16.000 денари, информира Министерството за ...

Охриѓанец со пластичен пиштол ограбил пошта

Курир - 17.11.2013

Непознат сторител маскиран со фантомка на главата и под закана со пиштол извршил разбојништво во охридска пошта на ул.„Билјанини извори“. Од вработената С.Л.(42) од Охрид, одзел околу 16.000 денари.

Со лажен пиштол извршен грабеж на пошта во Охрид

Portal - 17.11.2013

Непознат напаѓач со лажен пиштол успеал вчера да одземе 16.000 денари од експозитурата на Македонски пошти на ул. „Билјанини извори“ во Охрид, во близина на „Мини маркетот“.

Маскиран разбојник со лажен пиштол украл 16.000 денари од „Маккедонски пошти“ - еве ги деталите

Press24 - 17.11.2013

Во текот на вчерашниот ден непознати сторители извршиле грабеж во „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. Како што пренесува МИА, од „Македонска пошта“ биле украдени 16 илјади денари, ...

Вчерашниот грабеж на поштата во Охрид извршен со лажно оружје

Спектра ТВ - 17.11.2013

Вкупно 16 илјади денари биле одземени во вчершниот грабеж на експозитурата на „Маккедонски пошти“ во Охрид, а нападот бил извршен со лажен пиштол. Тоа се информациите што ги соопштија од полицијата ...

Арамија со пластичен пиштол ја ограбил поштата

Sky - 17.11.2013

Вчера во 17,40 часот во Охрид, на улица „Билјанини извори“ во пошта непознат сторител маскиран со фантомка на главата и под закана со пиштол извршил разбојништво над вработената С.Л.

Ограбена охридската пошта

Република - 17.11.2013

Повторно грабеж на пошта. Овојпат разбојниците „удрија“ на поштата во Охрид, во близина на охридската гимназија. Сѐ уште нема информации што недостасува од охридската филијала на „Македонска пошта“.

Со лажен пиштол извршен грабеж на пошта во Охрид

Макфакс - 17.11.2013

Непознат напаѓач со лажен пиштол успеал вчера да одземе 16.000 денари од експозитурата на Македонски пошти на ул. „Билјанини извори“ во Охрид, во близина на „Мини маркетот“.

Охридска пошта мета на грабеж

Lider - 17.11.2013

Непознат сторител(и) извршиле грабеж на експозитурата на Македонски пошти која се наоѓа во непосредна близина на „Мини маркетот“ во Охрид. Засега не се соопштуваат детали за грабежот, како е извршен ...

Ограбена филијала на „Македонски пошти“ во Охрид

24 Вести - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонски пошти“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Ограбена филијала на „Македонска пошта“ во Охрид

Н.Македонија - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Човек со фантомка ограбил пошта во Охрид

А1 On - 16.11.2013

Вечерва е ограбена експозитурата на Поштата, веднаш до некогашниот Мини-маркет, сместена на дваесеттина метри од крстосницата на Булевар Туристичка-Јане Сандански.

Ограбена поштата во центарот на Охрид

+инфо - 16.11.2013

Оружен разбојник попладнево ја ограби филијалата на „Македонски пошти“ на булевар Туристичка во Охрид, позади поранешен „Мини Маркет“, извести порталот Охридпрес.

Ограбена филијала на „Македонска пошта“ во Охрид

Сител - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Ограбена филијала на „Македонска пошта“ во Охрид

Канал5 - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Во Охрид ограбена филијала на пошта

Либертас - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Ограбена „Македонска пошта“ во Охрид

Телеграф - 16.11.2013

Во непосредна близина на Поштата има експозитура на „Охридска банка“, на која се поставени безбедносни камери Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во ...

Ограбена филијала на „Македонска пошта“ во Охрид

Бриф - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Ограбена поштата кај „Мини маркет“

OhridNews - 16.11.2013

Непознат сторител(и) денеска извршил грабеж на експозитурата на Македонски пошти која се наоѓа во непосредна близина на „Мини маркетот“ во Охрид. Засега не се соопштуваат детали за грабежот, како е ...

Ограбена филијалата на „Македонски пошти“ кај „Мини Маркет“

Охрид Прес - 16.11.2013

Непознат сторител под закана со оружје попладнево ја ограби филијалата на „Македонски пошти“ на булевар „Туристичка“ во Охрид, позади поранешен „Мини Маркет“.

Ограбена „Македонска пошта“ во Охрид

Sky - 16.11.2013

Попладнево засега непознати сторители извршиле грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. Полицијата го има блокирано просторот околу поштата и не се дозволува ...

Ограбена „Македонска пошта“ во центарот на Охрид

Република - 16.11.2013

Вооружен разбојник попладнево ја ограбил филијалата на „Македонски пошти“ на булевар „Туристичка“ во Охрид. Засега нема информации за тоа колку пари се украдени при денешниот грабеж.

Повторно ограбена Македонска пошта

Press24 - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.

Ограбена филијала на „Македонски пошти“ во Охрид

Inpress - 16.11.2013

Охрид, 16. ноември 2013 (ИНПРЕС) Непознат сторител под закана со оружје попладнево ја ограби филијалата на „Македонски пошти“ на булевар „Туристичка“ во Охрид, позади поранешен „Мини Маркет“, јави ...

Ограбена филијала на „Македонска пошта“ во Охрид

Lider - 16.11.2013

Непознати сторители попладнево извршија грабеж во филијалата на „Македонска пошта“ во Охрид, во близина на Гимназијата. За сега нема никакви информации за тоа кои се сторителите и што е ограбено.