TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што знаеме досега за осомничените во париските напади (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 15.11.2015

Седум напаѓачи загинаа во нападите во Париз во петокот. За осмиот човек сè уште постои страв дека е на слобода. Само еден од напаѓачите, Омар Исмаил Мостефаи , досега беше именуван од француската полиција.

Апсење на терористи во Франција и Белгија

1.мк - 15.11.2015

Француската полиција извршила испитување на роднините на Омар Исмаил Мостефаи, првиот терорист кој бил идентификуван во нападите во Париз, во кои настрадале повеќе од 140 луѓе, а уште стотина се повредени.

Вонредната состојба во Париз ќе трае три месеци

Локално - 15.11.2015

По ударот против “Шарлi Ебдо” Областа околу Плоштадот на републиката по втор пат оваа година стана цел на терористички напад. Студената суровост на бомбашите ги шокираше Франција и светот.

Соседите за терористот: Не дозволуваше да го провоцираат

Канал5 - 15.11.2015

Омар Исмаил Мостефаи и бил познат на полицијата како ситен криминалец, кој не бил под надзор на полицијата и скоро незабележан изврши терористички напад во Париз. За тоа сведочи и фактот што случајно е идентификуван по крвавиот масакр кој го изврши ...

Што покажува досегашната истрага за нападите во Париз?

Капитал - 15.11.2015

На вториот ден по терористичките напади во Париз, во кои загинаа 129 луѓе, фокусот е на истрагата. Првиот идентификуван терорист е Омар Исмаил Мостефаи, 29-годишен, со алжирско потекло, а израснат во Франција.

Терористите во Париз биле координирани во три групи

Канал5 - 15.11.2015

Седумтемина бомбаши самоубијци, кои на кобниот петок 13-ти убија 130 луѓе, биле поделени во три групи. Сите користеле исто оружје - калашњикови и појаси со разорен експлозив, изработен од ацетон пероксид, пред да се саморазнесат на шест локации во ...

Франција идентификуваше еден од напаѓачите

Р.С.Европа - 15.11.2015

Француските истражители идентификувале еден од напаѓачите кои во Париз убија најмалку 129 луѓе и повредија повеќе од 350. Новинската агенција АФП информираше дека 29-годишниот Омар Исмаил Мостефаи, бил идентификуван од отсечен прст пронајден на ...

Најдоа автомати “Калашников” во возило на терористи во Париз- по нив се трага!

Локално - 15.11.2015

Неколку автомати Калашников се најдени во напуштен автомобил, за која се верува дека бил користена од терористите во Париз. Ова го соопшти Франс прес, повикувајќи се на судски извори. Автомобилот – црн “Сеат”, беше пронајден утрово во париското ...

Пронајден црн „сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

+инфо - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил од марката „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција.

ПАРИЗ: Омар Мостефаи е првиот идентификуван бомбаш самоубиец

Фактор - 15.11.2015

Прв идентификуван бомбаш самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, познат на француската полиција како ситен криминалец. Тој е идентификуван по неговиот прст кој бил пронајден меѓу рушевините на концертот во салата ...

Двајца атентатори во Париз биле тинејџери

Локално - 15.11.2015

Двајца од атентаторите, кои ги извршиле терористичките напади во Париз, биле тинејџери. Ова го пишува весникот “Фигаро”, повикувајќи се на извор од судско-медицинските кругови. Според неговите податоци двајца од терористите биле на на возраст од ...

ИДЕНТИФИКУВАН ПРВИОТ НАПАЃАЧ: Убиецот од театарот бил ситен криминалец (ВИДЕО)

Телеграф - 15.11.2015

Мостефаи, колку што е познато, бил близок на радикалниот ислам, но никогаш не бил поврзан со тероризам Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи.

Париз: Идентификуван уште еден напаѓач

Макфакс - 15.11.2015

Француските власти го соопштија името на вториот бомбаш самоубиец кој учествувал во крвавите напади во Париз од петокот вечерта, како Исмаил Омар Мостефај, француски државјанин од париското предградие Куркуроне, пишуваат медиумите.

Познато името на еден од терористите во Париз

Локално - 15.11.2015

Познато е името на еден од терористите,кој учествувал во нападите во Париз, соопшти Си Ен Ен. Станува збор за 29-годишниот француски државјанин Исмаил Омар Мостефаи. Француските власти проверуваат дали тој имал патувано во Сирија во 2014 година.

Франција идентификуваше еден од напаѓачите

Бриф - 15.11.2015

Француските истражители идентификувале еден од напаѓачите кои во Париз убија најмалку 129 луѓе и повредија повеќе од 350. Новинската агенција АФП информираше дека 29-годишниот Омар Исмаил Мостефаи, бил идентификуван од отсечен прст пронајден на ...

Пронајден автомобилот на напаѓачите во Париз

Нетпрес - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, за кој се верува дека го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција, пренесуваат светските медиуми.

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

24 Вести - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Париз: Идентификуван уште еден напаѓач

Кајгана - 15.11.2015

Француските власти го соопштија името на вториот бомбаш самоубиец кој учествувал во крвавите напади во Париз, станува збор за Исмаил Омар Мостефај, француски државјанин од париското предградие Куркуроне, пишуваат медиумите.

Француската полиција идентификуваше еден од напаѓачите

Нова ТВ - 15.11.2015

Еден од седумте напаѓачи кои убија 129 лица, а повредија околу 350 во терористичките напади во Париз е идентификуван. Напаѓачот е Омар Исмаил Мостефаи, 29-годишен француски државјанин со алжирско потекло.

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Денешен - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Денешен - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Франција идентификуваше еден од напаѓачите

Алсат-М - 15.11.2015

Француските истражители идентификувале еден од напаѓачите кои во Париз убија најмалку 129 луѓе и повредија повеќе од 350. Новинската агенција АФП информираше дека 29-годишниот Омар Исмаил Мостефаи, бил идентификуван од отсечен прст пронајден на ...

Пронајден црн автомобил кој го користеле напаѓачите во Париз

Курир - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција, пренесе МИА.

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

+инфо - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Сител - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Сител - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Алфа - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил ...

Омар Исмаил Мостефаи е првиот идентификуван бомбаш-самоубиец од Батаклан

А1 On - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

А1 On - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Идентификуван првиот бомбаш-самоубиец од Париз, убил 89 лица

Курир - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Република - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Сирискиот терорист на пат до Париз поминал и низ Македонија

Утрински - 15.11.2015

Откривањето на сирискиот пасош во близина на телото на еден од напаѓачите го зголеми сомнежот дека некои од нив влегле во Европа како дел од бегалскиот бран од Сирија. - Потврдуваме дека сирискиот државјанин преминал преку грчкиот остров Лезбос на 3 ...

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Вест - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Од ситен криминалец до бомбаш самоубиец, идентификуван првиот напаѓач во Париз

Република - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден е автомобилот кој го користеле напаѓачите во Париз!

Пулс24 - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција, пренесе МИА.

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

МРТ - 15.11.2015

Дваесет и девет годишниот Мостефаи е еден од тројцата, кој се разнесе и притоа уби 89 луѓе во концертната сала во петокот... Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција ...

Пронајден црн автомобил „Сеат" кој го користеле напаѓачите во Париз

Вечер - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат", кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Идивиди - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден црн автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз

Lider - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз - Ситен крадец и радикален исламист

Вест - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Пронајден црниот автомобил кој го користеле напаѓачите во Париз

МК News - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Омар Исмаил Мостефаи- првиот идентификуван бомбаш-самоубиец од Батаклан

Репортер - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Црниот автомобил „Сеат“ кој го користеле напаѓачите во Париз- пронајден

Репортер - 15.11.2015

Во париското предградие Монтреј е пронајден црн автомобил марка „Сеат“, кој го користеле напаѓачите кои во петокот пукаа врз луѓе во клуб и ресторан, соопшти денеска француската полиција. Шест лица блиски на Омар Исмаил Мостефаи, кои учествувале во ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Алфа - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Lider - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Откриен идентитетот на првиот бомбаш-самоубиец од Париз, убил 89 лица

Press24 - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Идентификуван првиот напаѓач во Париз

Телма - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Првиот идентификуван напаѓач во Париз е ситен крадец

еМагазин - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Омар Исмаил Мостефаи- првиот идентификуван бомбаш-самоубиец од Батаклан

МК News - 15.11.2015

Првиот идентификуван бомбаш-самоубиец во терористичките напади во Париз е Омар Исмаил Мостефаи, кој на француската полиција и е познат како ситен криминалец. Тој е препознат според отисокот на прстот, кој е пронајден меѓу урнатините на концертната ...

Ова е првиот идентификуван терорист кој учествувал во нападите во Париз

think.mk - 15.11.2015

Роден е во 1985 година во сиромашното париско предградие Куркурн и неговото криминално досие покажува дека имал осум пресуди за полесни кривични дела во периодот од 2004 до 2010 година, но не е осудуван на затвор.