TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Невреме низ Македонија – Еве каде најмногу заврна дожд

Репортер - 12.11.2016

Времето во Македонија е претежно облачно во западните и северните делови има врнежи од дожд кои во текот на денот ќе се префрлат и во источните делови, но ќе бидат локални и со послаб интензитет.

Невреме низ Македонија - еве каде најмногу заврна дожд

Press24 - 12.11.2016

Времето во Македонија е претежно облачно во западните и северните делови има врнежи од дожд кои во текот на денот ќе се префрлат и во источните делови, но ќе бидат локални и со послаб интензитет.

Погледнете каде наврна најмногу дожд

Пулс24 - 12.11.2016

Времето во Македонија е претежно облачно во западните и северните делови има врнежи од дожд кои во текот на денот ќе се префрлат и во источните делови, но ќе бидат локални и со послаб интензитет.

Од недела постудено со утрински температури под нула

+инфо - 11.11.2016

Утре ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Хидрометеоролозите најавуваат дека утре во попладневните часови ќе има пообилни врнежи со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на ...

Утре дожд, од недела постудено со утрински температури под нула

А1 On - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела температури под нулата

Здравство24 - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре нè чека дожд, од недела пад на температурите

Точка - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела постудено со утрински температури под нула

Канал5 - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела температури под нулата

Курир - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела постудено со утрински температури под нула

Локално - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Астрономски календар – 11 ноември 2016 година

Локално - 11.11.2016

– Денеска е петок, 11 ноември 2016 година, 316-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 50 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 18 минути, а ќе зајде во 16 часот и 17 минути. Денов трае 9 часа и 59 минути.

Утре дождливо и ладно време

Нетпрес - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела температури под нулата

МК News - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела постудено со утрински температури под нула

Вечер - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Утре дожд, од недела постудено со утрински температури под нула

Либертас - 11.11.2016

Пообилни врнежи утре во попладневните часови, со услови за ретки грмежи и засилен ветер до 70 км на час, а на повисоките планини снег, најавуваат хидрометеоролозите. Од УХМР информираат дека под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот, утре ...

Облачно со врнежи од дожд

ТВ21 - 09.11.2016

Среда ќе ја започнеме со врнежливо време. Продолжува дождот од вторник навечер, со тоа што локално во текот на ноќта ќе биде поинтезнзивен. Во западниот крај ќе има и повремени грмежи. Врнежите ќе продолжат се до попладневните часови, кога циклонот ...

Очекувајте невреме: Еве какво време не очекува денес и утре

Lady - 09.11.2016

Денес (09.11.2016) времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. На некои места ќе бидат ОБИЛНИ и се очекува да наврнат над 30 л/м2 воден талог. Локално ќе биде нестабилно облачно со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

Временска прогноза од Славчо Попоски: Денеска врнежи над целата територија на Македонија

Точка - 09.11.2016

Денеска, среда 9-ти ноември, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд на целата територија на Македонија. На некои места врнежите ќе бидат обилни и се очекува да наврнат околу 30 л/м2 воден талог.

Временска прогноза од Славчо Попоски: Денеска врнежи над целата територија на Македонија

Макфакс - 09.11.2016

Денеска, среда 9-ти ноември, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд на целата територија на Македонија. На некои места врнежите ќе бидат обилни и се очекува да наврнат околу 30 л/м2 воден талог.

Пороен дожд и услови за поплави

За Се - 09.11.2016

Денеска е среда, 9 ноември 2016 година, 314-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 52 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 15 минути, а ќе зајде во 16 часот и 19 минути. Денов трае 10 часа и 4 минути.

Следуваат денови со многу дожд, од петок заладување

Нова ТВ - 08.11.2016

Променливо облачно и ветровито, на повеќе места со обилни врнежи од дожд. Вакво време за денеска и за следните денови најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. На места претежно на запад, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...

Денеска облачно и врнежливо, од утре на планините снег

МКД - 08.11.2016

Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно и ветровито, а на повеќе места ќе има обилни врнежи од дожд. На некои места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Во Пелaгонија и Штипско коси ветар со брзина од 90 километри, во Битола паѓаат дрвја

+инфо - 08.11.2016

Во Битола силниот ветар соборил дрвја во дворот на касарната и во градскиот парк, а по улиците летале гранки, а паѓале и покриви од стари куќи. Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, ...

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и штипско

БркајРабота - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Денеска облачно и врнежливо, од утре на планините снег

Тера - 08.11.2016

Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно и ветровито, а на повеќе места ќе има обилни врнежи од дожд. На некои места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

А1 On - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Денеска и утре обилни врнежи, задутре и снег

Фокус - 08.11.2016

Времето денеска во целата земја ќе биде променливо облачно и ветровито, а на повеќе места ќе има обилни врнежи од дожд. На некои места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Облачно време, врнежи и грмежи

ТВ21 - 08.11.2016

Времето денеска ќе биде промелниво облачно и веторвито со повремени обилни врнежи од дожд. На некои места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Облачно и ветровито, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи

Кајгана - 08.11.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно и ветровито, на повеќе места со обилни врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Силен ветер во Битола, невремето продолжува

Тера - 08.11.2016

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер. Ќе дува умерен, повремено и засилен ветер од јужен правец, повеќе ќе биде изразен во јужните и западните делови од ...

Метеоролозите прогнозираат: Кога ќе падне првиот снег

Gotvi.mk - 08.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Денеска и во среда ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Точка - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО ШТИПСКО И ПЕЛАГОНИЈА: Дуваше ветер со 90 километри на час

Телеграф - 08.11.2016

Облачно време со повремен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува до крајот на денот и во текот на ноќта. Пообилни врнежи ќе има во западните и во северните делови од земјата Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати ...

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и штипско

Курир - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Сител - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Облачно и ветровито, на места нестабилно со пороен дожд и грмежи

Точка - 08.11.2016

Променливо облачно и ветровито, на повеќе места со обилни врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Утринските температури ќе се движат од 9 до 14 степени, додека дневните ќе ...

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Канал5 - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Временска прогноза од Славчо Попоски: Обилни врнежи од дожд, можни се локални излевања на реките

Точка - 08.11.2016

Со оглед на тоа дека денес и утре на повеќе места ќе има обилни врнежи од дожд (над 60 л/м2) особено во западните предели можни се локални излевања на речните корита. Локално ќе биде нестабилно со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер и во ...

Прогноза од Славчо Попоски: До крајот на денот врнежливо

Точка - 08.11.2016

Денеска територијата на Македонија ќе биде под влијание на циклонска активност и на влажна воздушна маса од медитеранот. Поради тоа времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. На некои места врнежите ќе бидат обилни и се очекува да наврнат ...

Пороен дожд и во среда

МетеоПро - 08.11.2016

Среда ќе ја започнеме со врнежливо време. Продолжува дождот од вторник навечер, со тоа што локално во текот на ноќта ќе биде поинтезнзивен. Во западниот крај ќе има и повремени грмежи. Врнежите ќе продолжат се до попладневните часови, кога циклонот ...

Силен ветар во повеќе краишта низ Македонија

Фактор - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско, дождот ќе продолжи и ноќва

Репортер - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

УХМР: Ветар со брзина од 90 километри на час во Пелагонија и во Штипско!

Република - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западна и во северна Македонија е облачно со врнежи, кои на повеќе места беа обилни, а во јужните делови се задржа променливо облачно ...

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Нетпрес - 08.11.2016

Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни. До 13 часот наврнаа 34 литри на метар квадратен во Маврово, 28 во Пожаране, 26 во Лазарополе, 22 во Скопје (Зајчев Рид) и Тетово, 19 во Куманово, ...

УХМР со нова информација: 19 литри дожд во кумановско

Кумановски м. - 08.11.2016

Управата за хидрометеоролошки работи утринава неколку минути пред 12 часот испрати соопштение во кое стоеше дека во Куманово и околината во последните 24 часа наврнале само еден литар дожд на метар квадратен.

Предупредување: Македонија во портокалова фаза - опасност од поплави

Press24 - 08.11.2016

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Променливо облачно и ветровито а повеќе места со обилни врнежи од дожд. На места претежно на запад, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе продолжат и преку ноќта и во текот на следниот ден.

Големо невреме - ветер од 90 километри на час ја зафати Македонија

Press24 - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Времето денеска облачно и врнежливо

Мета - 27.11.2016

Времето денеска ќе биде облачно и магловито. Хоризонталната видливост во повеќето котлини е намалена на 50 метри. Претпладне ќе има услови за локална појава на дожд по котлините. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од ...

Денес обилни врнежи од дожд

Кумановски м. - 08.11.2016

Времето рано утринава беше променливо облачно и ветровито а повеќе места со обилни врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. На места претежно на запад, ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

НЕВРЕМЕ: Денеска дожд и громотевици, снегот ни доаѓа во…

За Се - 08.11.2016

Денеска е вторник, 8 ноември 2016 година, 313-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 53 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 14 минути, а ќе зајде во 16 часот и 20 минути. Денов трае 10 часа и 6 минути.

УХМР: Подгответе се следи ново невреме

Press24 - 08.11.2016

Дождот не престанува од утринава. Од УХМР известуваат дека најмногу дожд наврна во Маврово и тоа 34 литри на метар квадратен, 28 Пожаране, 26 Лазарополе, 22 Скопје-Зајчев Рид и Тетово, 19 Куманово, 17 Дебар, 10 Скопје-Петровец, 6 Ѓуриште, 4 ...

Метео: Облачно со врнежи од дожд

МРТ - 08.11.2016

На места врнежите ќе бидат поројни со појава на грмежи и засилен ветер кој на моменти ќе надминува брзина од 70 километри на час. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско, обилни врнежи во повеќе места низ земјава

еМагазин - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско

Телевизија Нова - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Ветер од 90 километри на час во Пелагонија и Штипско, дождот ќе продолжи и ноќва

Либертас - 08.11.2016

Засилен јужен ветер со брзина од околу 90 километри на час ги зафати денеска Пелагонија и Штипско, соопшти УХМР. Во западните и северните делови од Македонија е облачно со врнежи дожд кои на повеќе места беа обилни.

Времето денеска облачно и врнежливо

Либертас - 27.11.2016

Времето денеска ќе биде облачно и магловито. Хоризонталната видливост во повеќето котлини е намалена на 50 метри. Претпладне ќе има услови за локална појава на дожд по котлините. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од ...

Облачно и топло, попладне локални врнежи од дожд

МКД - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови од земјата ќе има и повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Вонредна прогноза на УХМР: Од вечерва до среда обилни врнежи од дожд

МКД - 07.11.2016

Вечерва подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса кои носат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Какво време не очекува оваа недела: Во вторник и во среда обилни врнежи, а во среда доцна попладне …

Коментар - 07.11.2016

Од понеделник до среда територијата на Македонија ќе биде под влијание на силно јужно воздушно струење, во исто време ќе потпаѓаме и под изразена циклонска активност и многу влажна воздушна маса од југозапад.

Денеска променливо облачно, в четврток снег на планините

+инфо - 07.11.2016

Во среда се очекуваат обилни врнежи од дожд особено во западните, а попладнето и во источните делови. Променливо облачно време со умерен до засилен јужен ветер не очекува денеска, но и повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Од среда натаму можен е и снег

Тера - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

Спремете се, врнежите во Македонија ќе преминат во снег

Турлитава - 07.11.2016

ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР Од утре нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, кои во наредните денови ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со ...

УХМР го прогнозира првиот снег- еве какво ќе биде времето до крајот на неделава

БркајРабота - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

УХМР: Доаѓа пороен дожд и невреме

+инфо - 07.11.2016

Денес преку денот ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на повисоките места и на северот на моменти ќе достигнува брзина и над 60 километри. Метеоролозите најавуваат пороен дожд и невреме Од денес па до среда околу средината на денот, нашето ...

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

А1 On - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

УХМР најавува обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Здравство24 - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Популарно - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

Силно невреме кон крајот на денот во Македонија

Сител - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

УХМР го прогнозира првиот снег- еве какво ќе биде времето до крајот на неделава

Курир - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

УХМР го прогнозираат првиот снег

Точка - 07.11.2016

Од понеделник нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Во понеделник ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни ...

Метеорлозите најавуваат снег - еве какво време не очекува во текот на неделата

Сител - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

Метеоролозите најавуваат пороен дожд и невреме

Курир - 07.11.2016

Од денес па до среда околу средината на денот, нашето подрачје ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно стуење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои ќе ...

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Канал5 - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Телеграф - 07.11.2016

Облачно со обилни врнежи од дожд ќе биде утре и в среда кога на повеќе места се очекува да наврнат и над 60 литри на квадратен метар дожд Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и ...

Временска прогноза: Променливо облачно, кон крајот на денот, во западните и северните делови со повремен дожд

Локално - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Неделава пороен дожд, засилен ветер, а потоа локален снег.

МетеоПро - 07.11.2016

Неделава ја започнуваме со натпросечно висока температура за овој дел на годината. Повремен дожд ова понеделничко претпладне ќе има локално во северната половина од земјата. Ретка појава на грмежи не е исклулчена како можност.

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Локално - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

Нека не ве залажува сонцето: Силно невреме во Македонија

Press24 - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Не очекуваат дождливи денови, не го заборавајте чадорот…

Позитив.мк - 07.11.2016

Од денеска подрачјето на Македонија ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, кои во наредните денови ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Спремете се за невреме во Македонија

Вечер - 07.11.2016

Во среда се очекуваат обилни врнежи од дожд особено во западните, а попладнето и во источните делови. Во четврток на планините врнежите ќе бидат од снег Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во ...

Променливо облачно време со сончеви периоди

Вистина.мк - 07.11.2016

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови од земјата ќе има и повремен дожд и услови за појава на грмежи.

Деновиве ќе имаме обилни врнежи, наместа до 60 литри на квадрат

Фактор - 07.11.2016

Во вторник и среда ќе имаме врнежливо време. Македонија од денеска ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, кои во наредните денови ќе условат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд ...

Дожд и громотевици денеска, но најголемото невреме ни доаѓа во…

За Се - 07.11.2016

Денеска е понеделник, 7 ноември 2016 година, 312-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 54 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 13 минути, а ќе зајде во 16 часот и 21 минута. Денов трае 10 часа и 8 минути.

Спремете се за невреме во Македонија

Репортер - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

УХМР го прогнозираат првиот снег

Нетпрес - 07.11.2016

Од понеделник нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Во понеделник ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни ...

УХМР го прогнозира првиот снег- какво ќе биде времето до крајот на неделава?

Скопје инфо - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

Метеорлозите најавуваат снег - еве какво време не очекува во текот на неделата

Press24 - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

УХМР го прогнозира првиот снег- еве какво ќе биде времето до крајот на неделава

Вистина.мк - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе започне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд, а можни се и ретки грмежи.

Кога ќе падне првиот снег според УХМР?

Република - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе почне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремен дожд, а можни се и ретки грмежи.

Кога ќе падне првиот снег според УХМР?

Вечер - 07.11.2016

Од денеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на засилено јужно воздушно струење и топла и влажна воздушна маса. Ќе почне да дува повремено засилен јужен ветер и во западните делови ќе има повремен дожд, а можни се и ретки грмежи.

Се најавува пороен дожд и невреме

Нетпрес - 07.11.2016

Во овој период и натаму ќе биде релативно толпо за овој дел од годината. Денес преку денот ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на повисоките места и на северот на моменти ќе достигнува брзина и над 60 километри на час.

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Вечер - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Стандард - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

Вечерва подгответе се за потоп – УХМР предупредува на невреме

Репортер - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

Подгответе се за невереме

Маркукуле - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Lider - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

Променливо облачно со температури до 23 степени

Телевизија Нова - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Ќе врне до среда

Телевизија Нова - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...

Времето денес: Необично топло со повремени дождови

Exclusive.mk - 07.11.2016

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот и во вечерните часови во западните и северните делови со повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

УХМР: Обилни врнежи од дожд од вечерва до среда

Либертас - 07.11.2016

Од вечерва до среда напладне подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на засилено јужно воздушно струење и на топла и влажна воздушна маса, од кои во овој период ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив ...