TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес во Гватемала – 48 загинати

Утрински - 09.11.2012

Најмалку 48 лица загинаа, а околу 20 се водат за исчезнати по земјотресот со јачина од 7,4 степени што го погоди пацифичкиот брег на Гватемала.

Силен земјотрес во реонот на Фукушима

Утрински - 09.11.2012

Земојотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на нуклеарната централа Фукушима 1 во Јапонија.

Разорен земјотрес во Гватемала

Дневник - 09.11.2012

Бројот на жртви од земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтер, кој во средата го погоди брегот на Гватемала, изнесува најмалку 48 лица.

Земјотрес ја погоди Јапонија

Алфа - 09.11.2012

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала, денеска ја погоди северна Јапонија. Јапоснките власти се уште немаат издадено предупредување за цунами, а засега нема ниту извештај дали ...

Над 48 жртви во земјотрес во Гватемала

Н.Македонија - 09.11.2012

Над 48 лица загинаа, а стотина други се водат како исчезнати во земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала што вчераутро ја погоди централноамериканската држава Гватемала Разурнати ...

Силен земјотрес регистриран во реонот на Фукушима 1

МРТ - 09.11.2012

Земојотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на нуклеарната централа Фукушима 1 во Јапонија.

Силен земјотрес регистриран во реонот на Фукушима 1

Сител - 09.11.2012

Земојотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на нуклеарната централа Фукушима 1 во Јапонија.

Нов земјотрес во регионот на централата „Фукушима“

Канал5 - 09.11.2012

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на нуклеарната централа Фукушима во Јапонија.

Земјотрес со јачина од 5,5 ја погоди Јапонија

Точка - 09.11.2012

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди утрово северниот дел на Јапонија. Јапонските власти не издале предупредување за цунами, а за сега нема извештаи за човечки жртви ...

Фукушима 1 погоден од силен земјотрес

Курир - 09.11.2012

Регионот на нуклеарната централа Фукушима 1 во Јапонија беше погоден од земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес со јачина од 5,5 ја погоди Јапонија

Нетпрес - 09.11.2012

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди утрово северниот дел на Јапонија. Јапонските власти не издале предупредување за цунами, а за сега нема извештаи за човечки жртви ...

Земјотрес во Јапонија

Sky - 09.11.2012

Земјотрес во Јапонија. Според информациите земјотресот бил со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала. Властите се уште немаат издадено предупредување за цунами.

Земјотрес регистриран во реонот на Фукушима 1

Денешен - 09.11.2012

Земојотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот на нуклеарната централа Фукушима 1 во Јапонија.

Земјотрес од 5,2 степени ја потресе Јапонија

Inpress - 09.11.2012

Иваки, 9. ноември 2012 (ИНПРЕС) Земјотрес со интензитет од 5,2 степени по Рихтер го потресе најголемиот јапонски остров Хоншу, соопшти геолошката служба на САД.

48 загинати, стотици повредени во земјотресот во Гватемала

24 Вести - 08.11.2012

Најмалку 48 луѓе загинаа, а стотици се исчезнати по силниот земјотрес кој со јачина од 7,4 степени по Рихтер ја погоди Гватемала.

Најмалку 48 луѓе загинаа во силниот земјотрес во Гватемала

Утрински - 08.11.2012

Најмалку 48 лица загинаа, а стотина се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

48 мртви, 100 исчезнати во земјотрес во Гватемала

Алфа - 08.11.2012

Најмалку 48 луѓе загинаа, а 100-тина се водат како исчезнати во силниот земјотрес кој вчера ја погоди Гватемала. Земјотресот со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Тихиот ...

ВИДЕО: Бројката загинати во Гватемала се искачи на 52

А1 On - 09.11.2012

Најмалку 52 луѓе загина,а 150 се повредни а уште 23 се водат за исчезнати соопштија властите на Гватемала во четврток навечер, по земјотресот со магнитуда од 7,4 степени по Рихтер што во средата ја ...

Силен земјотрес ја погоди Гватемала

Идивиди - 08.11.2012

Гватемала, 8 ноември 2012 (МИА) - Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

Силен земјотрес во Гватемала, најмалку 39 загинати

Дневник - 08.11.2012

Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

Видео: Силен земјотрес ја погоди Канада

Факултети - 08.11.2012

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада, соопштија сеизмолошките служби во земјата.

Земјотрес го стресе западниот брег на Канада

Дневник - 08.11.2012

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада, соопштија сеизмолошките служби во земјата.

Загинати и повредени во земјотрес во Гватемала

Н.Македонија - 08.11.2012

Најмалку 48 лица загинаа, а над 150 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти При потресот со интензитет од 7,4 степени според Рихтер разурнати се ...

Бројката загинати во Гватемапа се искачи на 52

Кајгана - 08.11.2012

Најмалку 52 луѓе загина, 150 се повредени, а уште 23 се водат за исчезнати соопштија властите на Гватемала вечерва, по земјотресот со магнитуда од 7,4 степени по Рихтер што во средата ја погоди оваа ...

48 мртви, 100 исчезнати во земјотрес во Гватемала

+инфо - 08.11.2012

Најмалку 48 луѓе загинаа, а 100-тина се водат како исчезнати во силниот земјотрес кој вчера ја погоди Гватемала. Земјотресот со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Тихиот ...

Канада погодена од силен земјотрес

+инфо - 08.11.2012

Сеизмолошките служби во земјата соопштија дека земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада.

Најмалку 10 луѓе загинаа во силниот земјотрес во Гватемала

МРТ - 08.11.2012

Најмалку 10 лица загинаа во земјотресот што со интензитет од 7,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Гватемала, соопштија локалните власти.

Силен земјотрес ја погоди Канада

МРТ - 08.11.2012

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада, соопштија сеизмолошките служби во земјата.

Силен земјотрес ја погоди Канада

Сител - 08.11.2012

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада, соопштија сеизмолошките служби во земјата.

Најмалку 39 луѓе загинаа во силниот земјотрес во Гватемала

МРТ - 08.11.2012

Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

Најмалку 39 луѓе загинаа во силниот земјотрес во Гватемала

Сител - 08.11.2012

\ Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

Десетици загинаа во земјотрес во Гватемала

Канал5 - 08.11.2012

Најмалку 48 луѓе загинаа, а стотици се исчезнати по силниот земјотрес кој со јачина од 7,4 степени по Рихтер ја погоди Гватемала.

48 мртви, 100 исчезнати во земјотрес во Гватемала

Либертас - 08.11.2012

Најмалку 48 луѓе загинаа, а 100-тина се водат како исчезнати во силниот земјотрес кој вчера ја погоди Гватемала. Земјотресот со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Тихиот ...

Најмалку 48 луѓе загинаа, а стотина се водат како исчезнати во силниот земјотрес во Гватемала

Сител - 08.11.2012

Земјотресот со интензитет од 7,4 степени според Рихтер, кој ја погоди централноамериканската држава Гватемала, однесе 48 животи, изјави шефот на државата Ото Перез Молина.

Разорен земјотрес со човечки жртви

Вечер - 08.11.2012

Земјотресот со интензитет од 7,4 степени според Рихтер, кој ја погоди централноамериканската држава Гватемала, однесе 48 животи, изјави шефот на државата Ото Перез Молина.

Најмалку десет жртви во земјотрес во Гватемала

Точка - 08.11.2012

Најмалку десет лица загинале во силен земјотрес со интензитет од 7,4 степени кој го погоди пацифичкото крајбрежје на Гватемала, изјавил портпаролот на противпожарните сили, Серхио Васијез.

Земјотрес го погоди западниот дел на Канада

Точка - 08.11.2012

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала, го погоди западниот брег на Канада, соопштија сеизмолошките сложби во земјата.

Најмалку 39 луѓе загинаа во силниот земјотрес во Гватемала

еВести - 08.11.2012

Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

Најмалку 39 жртви во земјотрес во Гватемала

Нетпрес - 08.11.2012

Најмалку 39 лица загинале во силен земјотрес со интензитет од 7,4 степени кој го погоди пацифичкото крајбрежје на Гватемала, изјавил портпаролот на противпожарните сили, Серхио Васијез.

Канада погодена од силен земјотрес

Курир - 08.11.2012

Сеизмолошките служби во земјата соопштија дека земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада.

Земјотрес го погоди западниот дел на Канада

Нетпрес - 08.11.2012

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала, го погоди западниот брег на Канада, соопштија сеизмолошките сложби во земјата.

Силен земјотрес ја здрма Канада, а над 48 жртви од земјотрес во Гватемала

БезПардон - 08.11.2012

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на Канада. Нема информации за жртви и за причинета материјална штета, ниту, пак, е издадено предупредување за ...

Силен земјотрес во Гватемала, загинати 39 луѓе

Курир - 08.11.2012

Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

Земјотрес со интензитет од 7,4 степени во Гватемала

Press24 - 08.11.2012

Вчера силен земјотрес ја погоди Гватемала. Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во земјотресот со интензитет од 7,4 степени според Рихтер.

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени ја погоди Канада

Press24 - 08.11.2012

По Гватемала, силен земјотрес ја погоди и Канада. Станува збор за земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала.

Стотици повредени и 48 загинати - еве каква штета предизвика земјотресот во Гватемала

Press24 - 08.11.2012

Земјотресот со интензитет од 7,4 степени според Рихтер, кој ја погоди централноамериканската држава Гватемала однесе 48 животи. Во областа Сан Маркос загинале 40, додека во Кветзалтенанг осум лица.

Најмалку 48 мртви во земјотресот во Гватемала

Хајд Парк - 08.11.2012

Бројот на жртвите во земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала, што во среда беше регистриран во Тихиот океан во близина на брегот на Гватемала, се искачи на најмалку 48 луѓе.

Нов биланс:Најмалку 48 мртви во земјотресот во Гватемала

Макфакс - 08.11.2012

Бројот на жртвите во земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала, што во среда беше регистриран во Тихиот океан во близина на брегот на Гватемала, се искачи на најмалку 48 луѓе.

Бројката загинати во Гватемапа се искачи на 52

Макфакс - 08.11.2012

Најмалку 52 луѓе загина,а 150 се повредни а уште 23 се водат за исчезнати соопштија властите на Гватемала во четврток навечер, по земјотресот со магнитуда од 7,4 степени по Рихтер што во средата ја ...

Силен земјотрес го погоди Гватемала, најмалку 39 загинати

Денешен - 08.11.2012

Најмалку 39 лица загинаа, а 155 се повредени во вчерашниот силен земјотрес што ја погоди Гватемала, соопштија локалните власти.

48 лица настрадаа во земјотресот во Гватемала

Inpress - 08.11.2012

Сан Маркос, 8. ноември 2012 (ИНПРЕС) Бројот на жртвите се зголеми на 48 лица. Земјотресот со јачина 7,4 степени според Рихтеровата скала, беше регистриран денеска во Тихиот Океан во близина на брегот ...

Земјотрес ја погоди Канада со интензитет од 6,3 степени

Maxim - 08.11.2012

По Гватемала, силен земјотрес ја погоди и Канада. Станува збор за земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала.

Најмалку осум загинати во силниот земјотрес во Гватемала

24 Вести - 07.11.2012

Најмалку осум лица загинаа во земјотресот што со интензитет од 7,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Гватемала, соопштија локалните власти.

Силен земјотрес во Гватемала

Телма - 07.11.2012

Најмалку осум лица загинаа во земјотресот што со интензитет од 7,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Гватемала, соопштија локалните власти.

Најмалку осум загинати во силниот земјотрес во Гватемала

Н.Македонија - 07.11.2012

Најмалку осум лица загинаа во земјотресот што со интензитет од 7,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Гватемала, соопштија локалните власти Епицентарот на потресот бил на околу 45 ...

Земјотрес во Гватемала однесе 10 жртви

Сител - 07.11.2012

Во земјотресот со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала, кој е регистриран денеска во Тихиот Океан во близина на брегот на Гватемала, загинаа најмалку 10 лица, соопшти претставникот на ...

Во земјотресот во близина на брегот на Гватемала, најмалку 10 мртви

Sky - 07.11.2012

Во земјотресот со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала, кој е регистриран денеска во Тихиот Океан во близина на брегот на Гватемала, загинаа најмалку 10 лица, соопшти претставникот на ...

Жртви во земјотресот во Гватемала со магнитуда од 7,6 степени

Макфакс - 07.11.2012

Меѓу три и десет луѓе ги загубиле животите во Гватемала во силниот земјотрес со магнитуда од 7,6 степени по Рихтер што во средата попладне по средноевропско време ја погоди земјата.

Најмалку 15 загинати во земјотресот во Гватемала

Макфакс - 07.11.2012

Бројот жртви од земјотресот што во средата попладне по средноевропско време ја погоди Гватемала достигна 15, a стотина се водат како исчезнати, соопшти претседателот на оваа централноамериканска ...