Автомобили

SEAT слави 25 години на својата фабрика во Марторел

Авто Плус - пред: 28 мин

Шпанскиот производител на автомобили SEAT слави 25 години од пуштањето на фабриката во Марторел По инвестиција во износ од околу 1.47 милијарди евра, објектот беше отворено во 1993 година и до сега таму се склопени речиси 10.000.000 претставници на ...

16 поврзани вести »

Peugeot Rifter :: Подготвен за акција

Авто Магазин - пред: 2 часа

Секогаш подготвени за акција, Peugeot ни го претставија најновиот член од триото повеќенаменски возила. Прекршувајќи ја традицијата, тој сега ќе се одзива на името Rifter оставајќи ги во недоумица љубителите на марката дали и неговата доставна ...

18 поврзани вести »

Новиот компактен SUV Citroen C3 aircross веќе постигна продажба од 50.000 евра возила

еМагазин - пред: 45 мин

Промовиран во последниот квартал од минатата година, новиот компактен SUV Citroën C3 Aircross веќе постигна продажба од 50.000 возила во Европа, од кои 23.000 се во Франција. Надминувајќи ги дури и прогнозите на самиот бренд, овој успех е потврда за ...

Светска премиера на новата генерација Hyundai Santa Fe

Авто Плус - пред: 2 часа

Целосно новата, четврта генерација на на SUV изведбата на Hyundai, моделот Santa Fe, имаше светската премиера во центарот Motorstudio Goyang на брендот во Сеул Од Hyundai коментираат дека новата генерација на возилото, која во изведбата со пет ...

Швеѓаните имаат нов секси карван полн со напредна технологија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - пред: 11 часа

Волво објави фотографии, снимки и технички детали од новата генерација на моделот В60 (Volvo V60) пред светската премиер закажана за саемот во Женева. Шведската компанија која повеќе од половина век е препознатлива по своите карвани, го претстави ...

5 поврзани вести »

Porsche 911 GT3 RS (со видео) :: Без турбо, но со повод

Авто Магазин - 22.02.2018

Долго време се зборува за електрифицирана верзија на 911 и сите, па и во Porsche, се согласуваат дека таа ќе даде силен акцент за легендарниот модел. Но време за неа сé уште не е - сега ја дочекавме GT3 RS верзијата која нема ни турбо компресор а не ...

6 поврзани вести »

Toyota во Женева ќе го претстави освежениот Aygo

CARClub - пред: 2 часа

Најмалиот член на Toyota-семејството ќе добие освежување – а веќе ги имаме првите детали и фотографии! Малиот Aygo ќе добие значително освежување – а измените започнуваат со екстериерот каде препознаваме нова предна маска која според Toyota го ...

2019 PEUGEOT 508: Врвно атрактивен, практичен и елегантен

Високи Октани - пред: 2 часа

Францускиот лав повторно ја има најубавата лимузина на пазарот Сега можеме дефинитивно да констатираме дека Peugeot се враќа на старите патеки на славата, поставени од врвно атрактивните модели 404, 504, 406, 407 и други, најубавите седани на ...

Новата сеат ибица купра „протече“ пред дебито во Женева (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - пред: 15 часа

Спротивно на претходните извештаи, Сеат сепак ќе има спортска верзија на новата ибица. Како дел од новата марка на компанија Купра (Cupra), покрај поголемиот и посилен лен, жестокиот хечбек ќе биде официјално претставен следниот месец на ...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Кои автомобилски брендови се во чија сопственост?

Високи Октани - пред: 18 часа

Презентираме преглед на брендови кои се во состав на големи автомобилски групации PSA, Daimler, FCA, Volkswagen, GM, BMW, Renault-Nissan се само некои од низата алијанси и групации кои постојат на автомобилскиот глобален пазар.

BMW M4 кабриолет „30 Jahre” специјално издание

Идивиди - 22.02.2018

BMW го претставија новото специјално издание на нивниот M4 кабриолет насловено “30 Jahre”, во превод “30 години“, модел кој ќе се произведе во лимитиран број. Истиот е замислен како прослава на 30 годишнината од првиот M3 кабриолет, кој по 5 ...

Тунирано Бентли од соништата – Кој вели дека Американците немаат вкус?

Таратур - пред: 1 ден

Бентли е најверојатно единствената марка која истовремено сака да биде синоним за елеганција, а притоа да го задржи и спортскиот дух. Како последица на тоа се појавува Бентли во повеќе гранки на мотоспортот, каде што имаше прилика да се покаже.

Пристигнува најбрзиот сериски модел на Lotus

Авто Плус - 22.02.2018

Откако компанијата ја презеде новиот сопственик Geely, Британците го лансираат своето првенче 3-Eleven 430 Од серијата 3-Eleven 430 ќе се произведат само 20 единици. Новите модели во гамата на британскиот производител на автомобили Lotus се ...

Женева 2018: Премиера за Ferrari 488 PISTA

Авто Плус - 22.02.2018

Ferrari ќе го воодушеви обожавателите на суперспортските автомобили со премиерата на целосно новата 488 PISTA за време на меѓународниот салон во Женева, кој започнува за неколку дена За новиот автомобил од Ferrari коментираат дека се користени голем ...

Женева 2018: SsangYong со автономен електричен SUV концепт

Авто Плус - 22.02.2018

Јужнокорејската компанија SsangYong објави дека на салонот за автомобили во Женева во март ќе се прикаже автономен електричен концепт под името е-SIV. Моделот е опремен со електричен мотор со 190 КС, максималната брзина е 150 km/h, батеријата со ...

ВИДЕО: Нов светски рекорд – на соуборд при брзина од преку 150 километри на час

А1 On - 21.02.2018

Најбрзиот британски сноубордер Џејми Бероу влезе во Гинесовата книга на рекорди откако „Масерати“ го влечеше со 150 километри на час по снегот. – Пресреќен сум што го соборив својот претходен рекорд.

Први фотографии од новиот, поспортски изглед на 508-ката (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 21.02.2018

Неколку фотографии од новиот пежо 508 (Peugeot 508) се појавија на интернет пред официјалното претставување во Женева, а од нив се гледа дека новиот модел ќе има попремиум дизајн. На предниот дел е познатата маска со тенки фарови и со дневни ЛЕД ...

Што ако компаниите кои произведуваат мотоцикли почнат да произведуваат автомобили

Мотори - 21.02.2018

Луѓето од „Jennings“ повторно имаат нешто интересно за нас. Овој пат се мото компании кои произведуваат автомобили. Иако некои од компаниите, меѓу кои Honda и BMW имаат производи и во двата оддели, овој текст е посветен на компаниите кои исклучиво ...

ЗР1 2019 – Најбрзиот „Корвета“ модел досега

Таратур - 21.02.2018

Моделот „корвета ЗР1 2019“ на компанијата „Шевролет“ е најновиот кандидат за борба за најбрз автомобил на светот. Веќе се создава слика за тоа што ќе претставува овој неверојатно моќен автомобил – „суперавтомобил“ со 750 коњски сили.

Неограничени резерви на литиум се лесно достапни

Додај Гас - 21.02.2018

Ако властите се навистина сериозни во намерата за електрифицирање на светската автомобилска флота, на човештвото ќе му бидат потребни огромни количини на литиум за да се овозможи производство на батериски единици, а тоа може да биде голем проблем, ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт