Автомото

Карлос Саинц – победник на релито Дакар

Екипа - пред: 4 часа

Карлос Саинц е победник на овогодишното издание на релито Дакар, кое повторно се возеше во неколку држави од јужноамериканскиот континент. Шпанецот најдобро се снајде на тешките услови пред кои потклекнаа неговите ривали, Рома остана заглавен во ...

11 поврзани вести »

Хакинен: Му кажав на Сена дека имам поголеми „јајца“ од него!

TopSport - пред: 3 часа

Двократниот светски шампион, Мика Хакинен се потсети на својата прва трка како колега на Аиртон Сена во 1993 година, потсетувајќи се дека му кажал на легендарниот Бразилец дека имал „поголеми јајца“ од него, потег што го налутил Сена.

Кес Колен ќе го тужи Саинс за обид за убиство

TopSport - пред: 10 часа

Холандскиот натпреварувач на Дакар релито во квад категоријата, Кес Колен влезе во остар напад на лидерот на трката во пласман на автомобили, Карлос Саинс најавувајќи дека ќе го тужи за обид за убиство.

Вилијамс одлучи – Сироткин партнер на Строл, Кубица резерва

TopSport - пред: 10 часа

Рускиот дебитант Сергеј Сироткин ќе му се приклучи на Канаѓанецот Ленс Строл во тимот на Вилијамс, откако младиот Русин беше избран пред полскиот ветеран Роберт Кубица, кој добива улога во тимот како резервен возач.

Сер Стирлинг Мос во пензија… На 88 години!

TopSport - пред: 10 часа

Легендата на Формула 1, најдобриот возач без титула, Сер Стирлинг Мос реши да се повлече од јавниот живот на 88 години за да се фокусира на своето здравје и на семејството. „На сите пријатели и фанови низ светот, мојот татко би сакал да објави дека ...

Италија ќе ги загуби бесплатните Формула 1 преноси

TopSport - пред: 10 часа

Формула 1 ќе исчезне од бесплатните италијански ТВ канали во 2018 година, кога само домашното ГП во Монца ќе се пренесува преку државниот ТВ канал „РАИ“. Повеќе децении, Формула 1 беше една од главните атракции на „РАИ“, но во последните години, ...

Менсел: Мекларен ќе има проблеми со Рено и Ред бул

TopSport - пред: 10 часа

Поранешниот светски шампион Најџел Менсел смета дека на тимот на Мекларен ќе му биде екстремно тешко против тимовите на Ред бул и на Рено со исти мотори оваа сезона. Менсел вели дека се надева дека францускиот гигант Рено ќе биде фер и ќе им даде ...

Мерцедес и Ферари на ист ден ќе ги покажат болидите

TopSport - пред: 10 часа

Четирикратните Формула 1 шампиони, Мерцедес, ќе го претстават својот нов болид В09 во Силверстоун, на 22 февруари, истиот ден кога во Маранело, Ферари ќе ја покажат својата машина. Тестирањето во Барселона почнува на патеката „Каталуња“ покрај ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт