Фудбал

Хаос во Виган, Кун Агуеро удри навивач (Видео)

TopSport - тукушто објавено

Манчестер Сити синоќа сензационално испадна од ФА купот. Во 5.коло, Виган го порази Сити со 1:0. Покрај лошата игра, играчите, менаџерот Гвардиола и навивачите на водечката екипа во Премиер лигата недолично се онеднесуваа за време и по завршувањето ...

39 поврзани вести »

Која опција ја има Левандовски?

ЗаЗабава - пред: 30 мин

Полскиот репрезентативец, Роберт Левандовски низ изминативе години се промовираше себеси во еден од најдобрите светски напаѓачи и голгетери, во „деветка“ која секој клуб и тренер би сакал да ја има во своите ...

19 поврзани вести »

Фудбалската традиција во семејството Дрогба продолжува: Синот на Дидиер потпиша за екс клубот на својот татко

Спортклуб - тукушто објавено

Додека Дидиер Дрогба игра во американската фудбалска лига и полека е во залезот на кариерата, неговиот син, 16 годишниот Исак допрва почнува да ја гради својата. Младиот Дрогба од академијата на Челси оди во Гингамп, Франција, клуб каде своевремено ...

4 поврзани вести »

Јакимовска побара паричен надоместок за судиските грешки

SportMedia - пред: 27 мин

В.Д. претседателката на ФК Победа Ирена Јакимоска на средбата со новинарите во Прилеп побара од ФФМ парично да ги обештети клубовите кои ќе бидат оштетени од страна на судиите. Покрај другото таа истакнала дека ги разбира судиите, дека потребна им е ...

Барса ја смени понудата за Гризман: На Атлетико му нуди 60 милиони евра и еден играч

Sport 1 - пред: 38 мин

Сè поизвесно е дека француската ѕвезда на Атлетико Мадрид, Ентоан Гризман на крајот на оваа сезона ќе го засили актуелниот лидер во Ла Лига, Барселона, која веќе од подамна притиска за да го купи брзоногиот напаѓач.

6 поврзани вести »

Кутињо решил да прошета низ Барселона, па остана без – автомобилот (ФОТО)

Sport 1 - пред: 1 час

Најскапото зимско засилување Фелипе Кутињо нема право да игра за Барселона во Лигата на шампионите, затоа што играше во елитата во дресот на Ливерпул, па додека соиграчите коваат тактика како да го освојат „Стемфорд бриџ“, Бразилецот реши слободното ...

6 поврзани вести »

Скандал во Португалија: Судијата дозволи да се игра се додека Спортинг не даде гол за победа (Видео)

Дерби - пред: 16 мин

Често се случува големите клубови да добијат предност од страна на судиите, но однесувањето на арбитарот на дуелот меѓу Тондела и Спортинг Лисабон предизвика многу реакции во Португалија. Уште од првото полувреме резултатот беше 1:1, а на гостите ...

Барселона скаутира четири млади надежи на Ајакс

Спортски - пред: 26 мин

Според пишувањата на холандски Телеграф, директорот на младинската академија на Барселона, Хозе Мари Бакеро минатиот викенд го гледаше натпреварот помеѓу Ајакс и Зволе (1:0). Наводно, тој во Холандија стигнал да следи четворица најталентирани играчи ...

Жиру откри како заврши во Челси: Венгер со три збора ме натера да си одам!

Sport 1 - пред: 50 мин

Францускиот репрезентативец Оливие Жиру во послендиот ден од преодниот рок зимава го смени клубот, но не и Лондон, па од северниот дел се пресели во западниот во таборот на градскиот ривал Челси.

Јанг верува во својот клуб: Јунајтед може да ја освои ЛШ

Дерби - пред: 52 мин

Екипата на Манчестер Јунајтед за прв пат по сезоната 2013-2014 ќе биде дел од нокаут фазата во Лигата на шампионите со тоа што осминафиналната пречка е шпанскиот прволигаш Севилја. Се очекува тоа да биде неизвесен двобој иако на хартија ...

„Таксистите“ од ВБА казнети парично

TopSport - пред: 41 мин

Вест Бромвич Албион (ВБА) ги казни четворицата фудбалери кои минатиот четврток, за време на клупскиот излет во Барселона, украдоа такси возило со вкупно 500.000 евра. Најискусните во тимот, капитенот Џони Еванс (30), Џек Ливермор (28), Герет Бери ...

Хајнкес ги посочи фаворитите за пехарот во ЛШ

Дерби - пред: 1 час

Денеска екипата на Баерн Минхен ги продолжува настапите во Лигата на шампионите и тоа на домашен терен против Бешикташ, а во пресрет на тој предизвик стратегот на германскиот шампион го кажа својот став на тема главни фаворити во ова најелитно ...

Имобиле ја реши Верона, и донесе нови три бода за Лацио (ВИДЕО)

Спортски - пред: 9 часа

Лацио на домашен терен запиша триумф против Верона во рамки на последниот меч од 25. коло во Серија А. Римскиот тим славееше со резултат 2:0, а обата погодоци беа дело на Имобиле . Најпрво беше прецизен во 55. минута, а потоа и во 60.

9 поврзани вести »

Азар: Сакам да блеснам против Барселона

Дерби - пред: 9 часа

Еден Азар е фудбалер од кого навивачите на Челси очекуваат многу во двомечот со Барселона, а и Белгиецот е свесен дека ако тој и неговите колеги сакаат големи резултати, мора да играат квалитетно против најголемите европски клубови.

44 поврзани вести »

Волфсбург го отпушти тренерот Мартин Шмит

Gol.mk - пред: 7 часа

Мартин Шмит не е повеќе тренер на бундеслигашот Волфсбург, откако доби отказ по само пет месеци работа. Човекот кој го напушти Мајнц 05 за да дојде на местото на Андриес Јонкер во септември 2017 година, скапо го плати поразот од Баерн со 2-1.

7 поврзани вести »

Ајнтрахт го совлада Лајпциг и скокна на третото место, но навивачите протестираа

Нетпрес - пред: 10 часа

Во последниот натпревар од 23-то коло од германското фудбалско првенство Ајнтрахт во Франкфурт успеа да победи со 2:1 против РБ Лајпциг со што скокна од шестото на третото место на табелата, кое обезбедува учество во Лигата на шампионите.

4 поврзани вести »

Изненадувачки трансфер на ПСЖ

СуперСпорт - пред: 10 часа

Од таборот на Пари Сен Жермен во текот на летниот преоден рок ќе тргнат по услугите на играчот на Манчестер Јунајтед, Маркос Рохо. Аргентинецот се уште го нема продолжено неговиот договор со Манчестер Јунајтед, а медиумите пренесуваат дека ...

20 поврзани вести »

Каде стои рекордниот договор на Арсенал и Емирати со останатите ривали од Премиерлигата (ФОТО)

24Фудбал - пред: 11 часа

„Топчиите“ денеска соопштија дека ја продолжуваат соработката со „Флај Емирејтс“ до 2024, Арсенал новиот пет годишен договор го опишаа како најбогат во историјата Клубот од Северен Лондон не открива детали и бројки, но според медиумите од ...

10 поврзани вести »

Големи протести во Франкфурт - Понеделник е ден за гради и бицепс, а не за фудбал

Sport 1 - пред: 9 часа

Приврзаниците на Ајнтрахт од Франкфурт вечерва го изразија своето незадоволство поради тоа што натпреварот против Лајпциг се игра во понеделник навечер. Почетокот од овој дуел доцнеше бидејќи навивачите фрлаа бели ленти на терен, а вториот дел беше ...

„Состојбата во Интер е хаотична, играчите прават што сакат…“

Спортклуб - пред: 11 часа

Иако зад себе има непријатно искуство во Кристал Палас каде беше избркан по само пет меча, сепак Франк де Боер тврди дека многу полошо му било во Интер. Холанѓанецот стигна на клупата на Интер во пресрет на 2016/2017 година на местото на Роберот ...

9 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт