Живот

Среќни сте ако го имате до вас!Ова е единствениот хороскопски знак кој може да прости се!

Канал5 - тукушто објавено

Да проштеваш е човечко, но никој не рекол дека е лесно. Се учиш цел живот да не реагираш остро, да ги разбираш другите гледни точки и дека и ти не си безгрешен. Но има еден знак во хороскопот кој умее да прости речиси сè: Лав Лавовите се великодушен ...

16 поврзани вести »

11 необични карактеристики што децата ги наследуваат од татковците

Кафе пауза - тукушто објавено

Кога ќе се роди, секое дете се споредува со двајцата родители за да се види од кого што наследило. Без разлика дали станува збор за физичкиот изглед или карактерот, секогаш се бараат сличности, а родителите се горди на своето наследство.

27 поврзани вести »

Презентерка се породи среде утринска програма

Канал5 - пред: 18 часа

Американската радио презентерка Кесиди Проктор се породи во програма во живо , за како што вели да го сподели искуството со слушателите. Презентерката на радио станица од Сент Луис , Мисури , сакала да го сподели моментот на раѓање на нејзиониот син ...

Дали е ова најскапата торта на светот?

Divian Arts - пред: 21 часа

На екстравагантностите им нема крај! Посебно во индустријата која се занимава со организирање на свадби. Постојат модерни торти, но постојат и фантастични фенси свадбени торти. Замислете слоеви и слоеви на торта, која е ремек-дело и е создавана со ...

Се чувала за првата брачна вечер, но момчето ја изневерило - сега ја продава невиноста

Сител - пред: 1 ден

Има 23 години и се уште е девица. Сега Американката Бејли Гибсон се одлучила на првото сексуално искуство, но потенцијалниот партнер тоа ќе го чини многу скапо. Оној кој ќе ја земе невиноста на Гибсон ќе мора да плати 10 милиони долари.

4 поврзани вести »

Собран доволен број донатори на крв за Андреј од Кичево, но потребни се донации за неговата борба – Нашите 100 денари спасуваат живот!

Скопје24 - пред: 23 часа

Драги наши хумани луѓе! Денес со нашиот хуман гест покажавме дека како народ сме доста солидарни и сплотени кога се работи за човечки живот, така што за неполни 2 часа се јавија и оставија свои информации доста голем број донатори на крв од крвната ...

5 поврзани вести »

Ана Поповска, физиотерапевт во Synergy Fitness & Spa: Дозволете си да се разгалите од време на време

Кајгана - пред: 1 час

Ана Поповска е млада, енергична, активна жена. Со нејзината работа како физиотерапевт во Synergy Fitness & Spa таа им помага на клиентите да се опуштат од стресовите на модерното живеење, но истовремено работи на себе, нејзиното себеспознавање и ...

6 јапонски правила за оние што сакаат да станат посилни и поздрави

Кафе пауза - пред: 1 час

Јапонскиот инженер и инструктор по аикидо, Кацузо Ниши бил многу слабо момче, а докторите им кажале на неговите родители дека ќе умре пред да наполни 20 години. За да го подобрат неговото здравје, родителите го испратиле во будистички манастир.

Седум дена пиеле само вода и ништо не јаделе - погледнете што се случило со мозокот и телото

Сител - пред: 2 часа

Блогерот Ерван Хеусаф и неговата сестра актерка и модел Солен тргнаа по невообичаен предизвик, пиејќи само седум литри вода за една недела за да видат дали ова навистина има позитивни ефекти врз телото. Предизвикот беше снимен и закачен на Јутјуб.

Се шокирав кога дознав дека чекам тројка: А потоа внимателно ги прегледала лицата и открила нешто што ги изненадила докторите

Сител - пред: 1 час

Беки Џо Ален која има 23 години и живее во Ливерпул, забременила и мислела дека чека само едно бебе, меѓутоа на ултразвукот дознала дека носи тројки. - не можев да верувам, во нашето семејство немаме ни близнаци а камо ли па тројки, бев многу ...

Репроектирање на централното градско подрачје на Радовиш

Порта 3 - пред: 2 часа

Со поминувањето на времето градовите претрпуваат многу промени како последица на политиката, општеството, економијата и културата. Некорисните јавни површини и објекти, односно сите простори кои изгубиле значење како дел од урбаниот пејсаж до степен ...

Родителскиот инстинкт е вроден, покажуваат најновите истражувања

Кајгана - пред: 2 часа

Родителскиот инстинкт се развива во мозокот, покажуваат резултатите од најновото истражување на Универзитетот Оксфорд. Според ова истражување, во човечкиот мозок има дел што игра клучна улога во создавањето на инстинктивната желба да се грижиме за ...

6 знаци дека сте премногу зафатени и дека ви е потребен одмор

Кафе пауза - пред: 2 часа

Понекогаш не сте ни свесни дека постојано работите сè додека некој не ви каже колку уморно изгледате. Знаците за претераното работење може да бидат очигледни, но може да бидат и суптилни. Често вашето тело ќе ви даде знак кога е време да забавите, ...

Фотографија на денот: Танцот на штрковите

Deutsche Welle - пред: 3 часа

И покрај инаетливиот студ кој веќе со денови владее во Германија сѐ повеќе двојки за парење на белите штркови се враќаат во земјата од потоплите краишта. На оваа #ФотографијаНаДенот се гледаат два бели штрка, кои на температури околу нула Целзиусови ...

Пронајдени остатоци од еден од најлошите пирати на сите времиња?

Кајгана - пред: 2 часа

Кога галијата Уида потонала во 1717 година, со себе однела 144 животи. Меѓу починатите патници се наоѓал и Семјуел Белами – злогласен пират, познат како „Црниот Сем“. До својата 28 година, Белами потонал 54 бродови, а неговото мото гласело: „Бори се ...

Куќа во градина

Порта 3 - пред: 4 часа

Куќата проектирана во 2016 година од архитектонското биро RS Sparch се наоѓа во Атина, Грција. Се простира на површина од 240 квадратни метри, опкружена со прекрасна природа. Ова е куќа во тајна градина, куќа во сопствен свет, отворена за природата ...

Град фокусиран на здравјето и среќата на своите жители

Факултети - пред: 5 часа

( Фото: Pixabay ) Во 1987 година Копенхаген се приклучи на иницијативата на Светската здравствена организација, во која денес се вклучени 1.400 градови од целиот свет, а чија цел е да изградат поздрави и посреќни заедници.

Најубавата панорама: Поглед од десното рамо на Исус

Факултети - пред: 5 часа

На десното рамо од статуата на Исус во Рио де Жанеиро има задна врата. Ако погледнете оттаму, тогаш го гледате светот од очите на птица, па дури и на Бог. Долу се познатите фудбалски стадиони, куќите на жителите, високите луксузни згради, песокот на ...

Одгледување деца на дански начин

Факултети - пред: 5 часа

Во Данска не е пожелно да се истакнувате. Тоа го потврдуваат мноштвото аргументи од поучната книга „Данско одгледување на деца“, која зборува за тоа што знаат најсреќните луѓе на светот за одгледувањето и воспитувањето самоуверени и способни деца.

Што научив од читањето на 2.000 некролози

Факултети - пред: 5 часа

Делот за некролози во „Њујорк тајмс“ има свој профил на „Твитер“ и повеќе од 18.000 следбеници. Некои сметаат дека тоа е морбидно, а некои на тие страници гледаат како на симбол за славење на човештвото и животот.

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт