Останато

Нов историски триумф на Марсел Хиршер

+инфо - пред: 38 мин

Австриецот пред својата над педесет илјадна публика во австрискиот ски-центар Шладминг, одржана вечерва, триумфираше во слаломската трка. Австриецот Марсел Хиршер оствари нова победа во Светскиот куп (СК) во алпско скијање и тоа не било каква туку ...

Џошуа: Подготовките се посилни од тие пред Кличко (видео)

TopSport - пред: 44 мин

Ентони Џошуа ќе се обиде да додаде и трет појас во тешка категорија во дуелот со ВБО шампионот Џозеф Паркер во Кардиф на 31 март, и верува дека сега е во подобра форма од пред дуелот со Владимир Кличко, кога „направи име“ за себе.

4 поврзани вести »

Миочиќ го кажа своето во рингот, сопругата го брани на Интернет

TopSport - пред: 3 часа

Стипе Миочиќ во текот на викендот ја одбрани својата титула во тешка категорија во УФЦ, победувајќи го фаворизираниот Френсис Нгану со доминантен триумф на поени, но Американецот уште смета дека неговата големина не се почитува.

Каратистите на Макпетрол подготвени за турнирот во Париз

+инфо - 22.01.2018

Тренерот Бошко Заборски изјави дека „Макпетролци“ подготвени одат на турнирот и додаде дека ова за нив претставува почеток на новата сезона. По реализираниот втор дел од зимските подготовки во Маврово, каратистите на Макпетрол се подготвени за ...

8 поврзани вести »

Давор Тасев: Имавме добри подготовки на Китка, очекувам медали од Балканското и Европското (ФОТО)

IPON - пред: 1 час

Дваесетина пионери и кадети на македонската репрезентација во борење завчера ги завршија висинските подготовки на Китка. „Тренираме напорно за да постигнеме и оваа година добри резултати, како што беше на Балканското првенство во Словенија..

Фелпс е потенцијален самоубиец, неколкупати размислувал да си го одземе животот

SportMedia - пред: 8 часа

Американскиот пливач Мајкл Фелпс е еден од најдобрите спортисти во историјата, но призна и дека е потенцијален самоубиец и дека неколкупати размислувал да си го одземе животот. „Првпат ми дојдоа лоши мисли по Олимпијадата во Аѕина во 2004 година.

Шифрин се лизна, Ребензбург со победа во Кронплац (видео)

TopSport - пред: 7 часа

Лидерката во генерален пласман во Светскиот куп, Микаела Шифрин падна во првото возење, оставајќи и на Германката Викторија Ребензбург шанса да стигне до својата трета велеслаломска победа оваа сезона во австрискиот Кронплац.

Скандал го тресе француското рагби

TopSport - пред: 9 часа

Рагби сојузот на Франција се наоѓа под полициска истрага поради наводни судири на интереси, а полицијата денес извршила претрес во просториите на таа организација. Најзвучно име против кого се води истрага е она на претседателот Бернар Лапорт.

Федор: Едноставно, ги сакам турнирите

IPON - пред: 12 часа

Федор Емелијаненко е човек што e шкрт на зборови. Така со неколку реченици ја најави својата борба против Френк Мир на 28 април во Чикаго во четвртфиналето за Големата награда Белатор. Станува збор за пресметка на поранешниот шампион на Прајд против ...

Даниел Кормиер откри кога ќе се пензионира (ВИДЕО)

IPON - пред: 13 часа

Даниел Кормиер уште еднаш докажа дека е најдобар борец во полутешка категорија совладувајќи го Волкан Оездимир на УФЦ 220. Сепак, тој цврсто е решен да се повлече од спортот штом ќе наполни 40 години.

Шенон Бригс преговара со Тајсон Фјури (ВИДЕО)

IPON - пред: 12 часа

Скандалозниот американски боксер Шенон Бригс призна дека води преговори за натпревар со Тајсон Фјури. Ветеранот очекува оваа борба да се одржи во 2018 година. Во минатата година Бригс мораше да се бори за една од светските титули, но беше фатен со ...

Нурмагомедов: Не се борам за пари (ВИДЕО)

IPON - пред: 12 часа

Руската ММА машина, Хибиб Нурмагомедов, истакна дека не се бори за пари. Непоразениот Дагестанец ќе има шанса да стане шампион во лесна категорија на УФЦ. Во април ќе се бори со Тони Фергусон.

Кореецот кој заиграл тенис за да го подобри видот, сега е сензација

Оff.net - пред: 12 часа

Во Јужна Кореа двегодишно служење воен рок не можеш да избегнеш па да си син на претседателот лично. Но едно талентирано дете кое имало проблеми со видот и кое го здрма тенискиот свет служело само четири недели.

МЏЏФ: Ицо Колевски e генерален секретар; Николиски, Ацевска и Осенсеи се најдобрите за 2017-та

IPON - пред: 23 часа

Македонската џиу џица Федерација (МЏЏФ) на 17 јануари го одржа годишното Собрание на кое Ицо Колевски е избран за нов генерален секретар на Федерацијата. Според приложените резултати за 2017 година, се избраа најдобрите: најдобар машки борец е Данил ...

Усик: Едвај чекам да го земам зелениот појас. Ќе биде тоа голем ден во мојата кариера

IPON - 22.01.2018

Полуфиналето на WBSS (ВБСС) турнирот во лесно-тешка категорија на 27 јануари во Рига го носи мечот за обединување на титулата светски шампион. ВБЦ шампионот Маирис Бриедис (23-0, 18 КО) на домашен терен боксира против ВБО првакот од Украина ...

„Штипски Aсови“-најдобрите за 2017 во Штип: Титулите најдобри за Јована Георгиева и Бобан Данов

IPON - 22.01.2018

„Штипски Асови“ денеска ги соопшти имињата на спортистите кои се носители на признанијата за 2017 година. За личниост на 2017 година е прогласена каратистката на Македонка, Јована Георгиева, која освои бронзен медал на ЕП за сениори, во женска и ...

ИААФ не го призна рекордот на Колмен

TopSport - 22.01.2018

Кристијан Колмен во петокот постави нов светски рекорд на 60 метри, меѓутоа од Интернационалната асоцијација на атлетски федерации (ИААФ) потврдија дека нема да го ратификуваат. Колмен истрча 6.37 секунди во Клемсон, Јужна Каролина, подобрувајќи го ...

Австриецот Далаго ја отвори сезоната со освојување на Сент Пол (ВИДЕО)

Дерби - 22.01.2018

Австриецот Марко Далаго успеа од позадина да се протне во водство и да ја отвори новата сезона во Red Bull Crashed Ice со победа во Сент Пол, во еден од најдраматичните финиши досега видени, во кој тој беше четврти по стартот, а тројцата лизгачи ...

Марк Ален го победи Вилсон, Северна Ирска дочека Мастерс титула по три децении

Дерби - 22.01.2018

Марк Ален го победи Кајрин Вилсон во финалето на снукер Мастерсот во Лондон (10:7) и стана првиот снукер играч од Северна Ирска по 1987 година, кој успеал да стигне до триумф на овој престижен турнир.

НФЛ: Том Брејди и Њу Ингланд изборија ново финале

TopSport - 22.01.2018

Њу Ингланд Петриотс се пласираа во финалето на НФЛ шампионатот, популарно наречен Супербоул. Петриотс десетти пат во историјата, а осми пат во овој век, ќе се бори за титулата. Бранителот на титула во финалето на АФЦ конференцијата, во Бостон со ...

Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт