TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

Дневен хороскоп за среда (21.02.2018)

Екран - пред: 17 мин

Овен Денот е поволен за разговор со Рак или Стрелец и тоа треба да го направите што е можно побрзо, особено ако сакате да започнете нова работа бидејќи денешната позиција на Месечината е добра за оние кои сакаат да се вклучат во некој поголем ...

Koга за прв пат во животот гледаш снег: Реакцијата на оваа Африканка во Белград е за медал (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 1 час

За една Кенијка снегот кој вчера утрото паѓал во Белград претставувал вистинска егзотика. Пјурити Славулј, после слетувањето на аеродромот “Никола Тесла” во Белград, прво што забележала била снежната прекривка.

ХОРОР ВО ФРАНЦИЈА: Тројца мигранти уапсени поради канибализам – јаделе месо од жив човек!

Маркукуле - пред: 1 час

Француската полиција го истражува инцидентот во кој тројца мажи биле уапсени поради канибализам. Тројцата осомничени потекнуваат наводно од Зеленортските Острови, островска држава сместена на северозападниот брег од Африка.

Виена нема море, но има „Куќа на морето“ (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски м. - пред: 2 часа

loading... Аквариумот се вика „Куќа на морето“, се наоѓаво Виена, исполнет е со морска вода, а посетителите во подводнио свет уживаат минувајќи низ многубројни тунели. Ова неверојатно место има и два панорамски лифта како и видиковец на 10.

ПРВИОТ ГЕЈ БРАК ВО ИСТОРИЈАТА: Овие две жени го „зезнале“ свештеникот

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... Иако се мислеше дека истополовите бракови се работа на модерното време, еден геј пар успеал да се венча пред повеќе од 100 години и тоа во шпанска католичка црква. Вистина е дека свештеникот кој ги венчал не знаел дека двете се жени.

Одредени пијалоци го креваат расположението, други потикнуваат агресивност

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... „Со векови пијалоците како румот, вотка, џин и останатите жестоки алкохолни пијалоци се поврзани со насилството и агресивноста, изјавил еден од авторите на студијата и експерт за јавно здравје при Универзитето Бангор.

13 поврзани вести »

Американците направија пиво со вкус на солзавец

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... Американската пиварница „Dogfish Head“ позната по тоа што неретко користи интересни состојки во производството на пиво, од свинско па се до метеори од Месечината. Овие пивски авантуристи се здружиле со компанијата „Mace Security ...

Им плаќаат за да имаат секс во хотели и за тоа има објаснување кое нема врска со порнографија

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... Млад пар од Австралија, Џастин Енгелке (26) и Џесика Даргенст (23), верувале или не, планети се за да посетуваат хотели и пишуваат за своите интимни доживувања во нив. Тие посетувале луксузни хотели и во нив воделе љубов, а за сето тоа ...

4 поврзани вести »

Наскоро сами ќе проверуваме дали има бактерии во храната (ВИДЕО)

Кумановски м. - пред: 3 часа

loading... Малку се методите со кои може да се спречи труење со храна, бидејќи тестирањето на штетни бактерии, како што се ешерихија коли и салмонела, бараат специјална опрема, по што се потребни и до два дена да се добијат резултатите.

2 поврзани вести »

Мицкоски: Љубчо Георгиевски е добредојден, ги очекуваме сите добронамерници да бидат со нас против штетните политики на ...

Поглед - пред: 3 часа

ВМРО-ДПМНЕ има план, има желба, што поконретна и поконструктивна соработка да имаме со Села, Ахмети и вклучително сите политички партии од албанскиот електорат. Ако ние имаме програма која би била интерес на граѓаните, а за истата би се сложиле, ...

55 поврзани вести »