TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Категорија :

„Блумберг“: Меѓу петмината најбогати луѓе во светот нема европејци

Канал5 - пред: 30 мин

Меѓу петте најбогати луѓе на светот повеќе нема милијардери од Европа. Претставници на стариот континент испаднаа од првата петорка, бидејќи францускиот магнат Бернард Арналут паднал на седмата позиција во најновиот индекс на милијардери на ...

6 поврзани вести »

Вилијан го надмина Азар: Еве што мисли Ширер за него!

Поглед - пред: 30 мин

Вилијан сезонава е несомнено најдобриот играч на Челси и на денешниот дуел против Лестер во ФА купот уште еднаш го докажа тоа. – Мислам дека толку многу добар кога топката ќе дојде до неговите нозе.

4 поврзани вести »

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ, Цеље без бодови во Скопје

РК Металург - пред: 32 мин

Александар Јовиќ вети – Металург оствари. Во последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата нашите ракометари остварија победа над екипата на Цеље ПЛ, учесник во плејофот на ова регионално натпреварување.

39 поврзани вести »

Роналдо погоди против Џирона, остана само еден тим против кој нема дадено гол во Примера! (Видео)

Дерби - пред: 33 мин

Реал Мадрид има само 1:1 по 45 минути игра на мечот со Џирона, а погодокот кој го постигна Кристијано Роналдо по додавање на Тони Крос направи Португалецот да го намали бројот на тимови на кои им нема дадено број во Примера на само еден.

(ВИДЕО) Што порача Путин по убедливата победа?

Фактор - пред: 33 мин

Рускиот претседател Владимир Путин кој денеска на претседателските избори имаше убедлива победа и доби нов мандат изјави дека победата е резултат на неговата работа и довербата на граѓаните.

91 поврзани вести »

Ждреб за ФА Купот: Тотенхем оди на Манчестер јунајтед

Екипа - пред: 34 мин

Челси имаше најмногу среќа при вечерашното извлекување на полуфиналните двојки од ФА Купот на Англија, откако тимот на Антонио Конте за противник го добие Саутемптон. „Светците“ барем на хартија важат за најслаб од четирите полуфиналисти, а Конте ...

28 поврзани вести »

Работнички во празна сала ја продолжи победничката серија

Република - пред: 35 мин

Ниту шампионот МЗТ Скопје Аеродром не успеа да го сопре Работнички кој ја забележа 19 победа од почетокот на сезоната во кошаркарската Прва лига. Победата над лутиот ривал беше извојувана во празната сала „Градски парк“ по инцидентите на дербито кое ...

60 поврзани вести »

Нова партија Граѓанско Демократска Унија – лидер е Петар Колев

Локално - пред: 36 мин

Со основачко собрание денеска во хотел „Мериот“ во Скопје беше формирана нова партија на македонската политичка сцена која го носи името „Граѓанско Демократска унија“ или ГДУ. За лидер на новоформираната партија е избран Петар Колев, поранешен ...

23 поврзани вести »

Протест пред куќата на Ременски – таа ќе поднесе кривична пријава

Локално - пред: 36 мин

Пратеничката Фросина Ташевска Ременски, потврдува дека пред нејзиниот дом вечерва протестираат четриесетина луѓе, кои извикуваат навреди и закани кон неа и нејзиното семејство. Според неа зад протестот стои Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...

28 поврзани вести »

Професорка од Британија освои милион долари

Локално - пред: 36 мин

Учителката Андрија Зафиракоу од Лондон освои престижна награда „Global teacher prize“ и милион долари, за работа со деца од внатрешноста на Лондон. Таа работи во средина каде англискиот јазик често е втор јазик, убиствата чести, а како што наведува ...