Најнови вести

Матиќ прецизно го простудира мистериозното ливче од Мурињо, но потегот на Вилијан е хит на социјалните мрежи (Видео)

Дерби - пред: 56 мин

Жозе Мурињо успеа да ја добие тактичката војна со Антонио Конте и со пресврт оствари победа од 2:1, а колку внимаваше на секој детаљ во текот на натпреварот најдобро ни говори тоа што имаше подготвено ливче за Немања Матиќ во завршните 10 минути.

4 поврзани вести »

Илјадници маршираа во Москва во знак на сеќавање на убиството на Немцов: „Овие куршуми се во сите нас“ (ФОТО+ВИДЕО)

Република - пред: 58 мин

Илјадници луѓе денес маршираа низ Москва во знак на сеќавање на трите години од убиството на лидерот на руската опозиција Борис Немцов. Демонстрантите на челото на колоната носеа плакат со напис „Овие куршуми се во сите нас“.

4 поврзани вести »

(Фото) На улиците на Водно фрлени два тона сол

Макфакс - пред: 1 час

Во вечерните часови зимската служба ги чисти улиците од снегот на делот на Водно, информираат од општина Центар. Оттаму додаваат дека досега се исчистени улиците Загребска, Ганчо Хаџи Панѕов, Караорман, Капиштец и Питу Гули, а се чистат и улиците на ...

6 поврзани вести »

ФОТО: Зимската служба ги чисти улиците во општина Центар

А1 On - пред: 1 час

Зимската служба на општина Центар во вечерните часови ги чисти улиците од снегот на делот на Водно. Досега се исчистени улиците „Загребска“, „Ганчо Хаџи Панѕов“, „Караорман“, „Капиштец“ и „Питу Гули“, а се чистат улиците на Долно Водно и Водно.

6 поврзани вести »

МВР ја потврди сообраќајката во која е повредена ќерката на Шенка Колозова и уште 5 други лица

Курир - пред: 1 час

Откако „Фокус“ објави дека во скопската населба Ѓорче Петров се случила сообраќајна несреќа во која е повредена ќерката на познатата актерка Шенка Колозова и уште петмина други, за случајот се огласија и од МВР.

18 поврзани вести »

На Германец кој пред четири години летувал во Хрватска, сега му пратиле казна од 400 евра

Вечер - пред: 1 час

Ханс Штауфенберг, 36-годишен Германец од Минхен пред четири години бил на одмор во Хрватска. Меѓутоа, тој неодамна добил писмо од адвокатска канцеларија во Хрватска, во кое од него се барало да плати казна за несоодветно паркирање во износ од 400 ...

4 поврзани вести »

Мурињо: Да се победи шампионот треба да се биде добро организиран

Sport M - пред: 1 час

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо беше исклучително задоволен од победата над Челзи со 2:1. – Победивме фантастичен тим. Поради некоја причина тие станаа шампиони минатата сезона и поради некоја причина играа добро против Барселона пред ...

68 поврзани вести »

Нов инцидент во Грција, нападнат тренерот на Олимпијакос, мечот со ПАОК прекинат уште пред да почне

Екипа - пред: 1 час

Нов голем инцидент во грчкиот фудбал. Навивачите на ПАОК го нападнаа тренерот на Олимпијакос, Оскар Гарсија, фрлајќи со предмети од трибините, прекинувајќи го дербито уште пред неговиот старт.

7 поврзани вести »

Нови ветувања за струшката депонија

Алсат-М - пред: 1 час

И по скоро една година од ветувањата на власта за целосно решение на проблемот со струшката градска депонија, од тоа нема ништо. На постоечката локација која се наоѓа на само 500 метри од влезот на Струга, секојдневно се трупаат нови количини смет.

2 поврзани вести »

Шилегов ќе го продава градскиот Мерцедес, стар му бил за него

Вечер - пред: 1 час

Скопскиот градоначалник ќе го продава „мерцедесот" што го наследи од неговиот претходник, Коце Трајановски. Според Петре Шилегов, возилото речиси да не е функционално. Произведено е 2003 година, дизел, било небезбедно, со поминати 14.000 километри, ...

6 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт