Најнови вести

Ким Кардашијан го објави името на третото дете

Пулс24 - тукушто објавено

Чикаго Вест е името на бебето што сурогат мајка и го роди на Ким Кардашијан. Старлетата и нејзиниот сопруг веднаш се поврзале со бебето , иако било многу тешко што морала бременоста да и ја препушти на друга жена.

14 поврзани вести »

Заврши проектот „Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“

Денар - тукушто објавено

Со Трката на келнерите и концертите на Камелеон и Фолтин синоќа завршија активностите предвидени во рамките на првото издание на проектот „Од 20-ти до 20-ти сите во Охрид“. Осмислен од креативниот тим на Супер радио, како подарок за градот за ...

9 поврзани вести »

Instagram сега покажува кога последен пат сте биле активни

Денар - тукушто објавено

Популарната друштвена мрежа „Instagram“ продолжува да ја развива својата секција за размена на пораки, а сега има и нова можност која одамна е приустна на популарните апликации „Facebook Messenger“ и „WhatsApp“.

5 поврзани вести »

Легендарниот фудбалер на Јунајтед заминува во пензија и седнува во стручниот штаб на Мурињо

Спортклуб - тукушто објавено

Легендарниот англиски фудбалер Мајкл Керик ќе ги закачи копачките на клин по завршувањето на сезоната. Керик е надвор од терените од минатата година бидејќи мораше да замине на операција поради помал срцев проблем.

25 поврзани вести »

Војска на улиците на Јамајка – туристите предупредени да не излегуваат од хотелите

Канал5 - тукушто објавено

Туристите се предупредени да не ги напуштаат хотелите , откако низ Јамајка се слушаат пукотници , а војската е на улиците. На Јамајка е прогласена вонредна состојба , додека трае големата воена акција.

Меркел оптимист дека Социјалдемократите ќе ги одобрат коалициските преговори

24 Вести - тукушто објавено

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е оптимист дека Социјалдемократската партија на Германија ќе одобри почеток на официјални коалициски преговори со нејзините конзервативци, на партискиот конгрес што се одржува викендов.

6 поврзани вести »

Хан: ЕУ нема да прифати земја која има отворени прашања со соседите

Макфакс - тукушто објавено

Не можам да кажам со сигурност дека до 2025-та година Црна Гора и Србија ќе бидат првите земји членки ЕУ од Западен Балкан, но многу нешта зборуваат дека ќе биде така, изјави еврокомесарот Јоханес Хан во интервју за ДПА.

5 поврзани вести »

Харвард работи на „таблета за генијалност”

Поглед - тукушто објавено

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „скицата на големиот мозок” направена со помош на скенери, ги потврдува заедничките точки на генијалците и на многу успешните луѓе, пишува интернет страницата „Лајф“.

Зошто Гризман ќе биде парично казнет доколку не оди во Барса?

Поглед - тукушто објавено

Ова лето го напушта Атлетико Мадрид Францускиот напаѓач Антонио Гризман на крајот од оваа сезона сигурно ќе го напушти Атлетико Мадрид, а интерес за овој играч прикажаа Барселона и Манчестер Сити. Гризман летото беше на чекор до Ман.

35 поврзани вести »

Нимиц: Еднаш ќе мора да донесете одлука, сега е моментот бидејќи нема избори

Нетпрес - тукушто објавено

Не навлегувам во идентитетот на државата, туку го зајакнувам. Вие имате силен идентитет, не само од осамостојувањето, туку и од време на поранешна Југославија и од Отоманската империја, рече медијаторот Метју Нимиц во интервју за телевизија Сител во ...

92 поврзани вести »
Најнови вестиTop TweetsНастаниМаркетингКонтакт