TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24Фудбал

Бразилецот направи дар-мар: Нејмар тргна сам од половина терен, никој не успеа да го сопре... (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Бразилецот постигна четири погодоци против Дижон. ПСЖ немаше милост и пред своја публика го декласираше Дижон, совладувајќи го со високи и убедливи 8-0 во редовното коло од француската Лига 1.

82 поврзани вести »

Соиграчите на Санчез бараат Чилеанецот да си замине

24Фудбал - пред: 4 часа

И натаму трае трансфер сагата со чилеанскиот офанзивец од редовите на Арсенал. Дел од медиумите на Островот пренесуваат дека Алексис Санчез е толку непожелен во составот на Топчиите, што дури и неговите соиграчи бараат неговиот статус брзо да биде ...

55 поврзани вести »

Тоа што Рашворд му го кажа на Лингард при замената ги насмеа фудбалските фанови (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Камерите уловија интересна ситуација од мечот на „Олт Трафорд“. Манчестер јунајтед со 3-0 на домашен терен беше подобар од Стоук во редовното коло од англиската Премиерлига. Интересен момент кој го уловија камерите стана вистински хит на социјалните ...

3 поврзани вести »

Бразилецот покажа што знае и умее: Кенеди со фантастичен потег ги воодушеви фановите на Челси (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 4 часа

Левиот бек на Норвич, Португалецот Иво Пинто сигурно не би сакал да ја види снимката од оваа ситуација. Англискиот првак Челси потешко од очекувањата успеа да се пласира во четвртата рунда натпревари од ФА Купот откако на пенали го елиминираше ...

Лопез скокна како мачка за да му одбрани пенал на Меси, Мелендо потоа ја фрли Барса на колена (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 5 часа

Барселона го доживеа првиот пораз оваа сезона, вечерва во првиот натпревар од четврт-финалето во Копа дел Реј, Еспањол славеше над градскиот ривал со 1-0 Серијата од 29 натпревари без пораз на Барса е завршена, вечерва избраниците на Валверде ...

8 поврзани вести »

Спиеш ли мирно Реале? ПСЖ го демолираше Дижон со 8-0 (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 6 часа

ПСЖ до врв ја наполни мрежата на Дижон, на Паркот на Принцовите имаше ревија од убави голови во изведба на Ди Марија и Нејмар Реал Мадрид ќе треба да ја спасува сезоната со Лигата на шампионите, а таму за противник го има ПСЖ.

82 поврзани вести »

Нејмар со мајсторски гол од слободен удар на кој би се гордеел и Роналдињо, па се глупираше при прославата (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 6 часа

Нејмар постигна мајсторски гол од слободен удар, Бразилецот биеше прецизно во аголот и не му даде на голманот на Дижон да мрдне, но во фокусот повеќе е неговата бизарна прослава Нејмар имаше ново шоу на „Паркот на Принцовите“, Бразилецот забележа ...

82 поврзани вести »

Ди Марија даде гол... па му се извинуваше на Нејмар (ВИДЕО)

24Фудбал - пред: 7 часа

Анхел Ди Марија продолжува да игра во страшна голгетерска форма, Аргентинецот финишираше една одлична акција па потоа му се извинуваше на Нејмар но Бразилецот не се налути и го пречека со голема насмевка По 15 минути игра на „Паркот на Принцовите“, ...

3 поврзани вести »

Познати казните за хрватските хулигани кои дивееја во Белград

24Фудбал - пред: 16 часа

Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна затворска казна. Шесторица хрватски државјани кои учествуваа во нередите на големото дерби во српскиот фудбал помеѓу Партизан и Црвена Звезда постигнале договор со обвинителството во ...

3 поврзани вести »

Доколку се остварат најавите: Составот на Арсенал по крајот на зимскиот преоден рок (ФОТО)

24Фудбал - пред: 17 часа

Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е во игра. Се поголеми се шпекулациите дека Пјер-Емерик Обамејанг ќе ги засили редовите на Премиерлигашот од Лондон, а Алексис Санчез и дефинитивно ќе си замине овој зимски јануарски ...

31 поврзани вести »

Коментарите на Мхитарјан за Арсенал од пред девет години

24Фудбал - пред: 18 часа

Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, а како следна негова дестинација се споменува Арсенал. Тој е опција за трансферот на Санчез на „Олд Трафорд“. Сајтот на Европската куќа на фудбалот – УЕФА во 2009.

31 поврзани вести »

Роналдињо стави крај на својата кариера

24Фудбал - пред: 18 часа

Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 37 годишна возраст. Магионичарот со фудбалската топка, Роналдињо и официјално донел одлука да стави крај со играњето фудбал, иако веќе две години нема настап за ниту еден клуб.

82 поврзани вести »

Повредата на Дембеле пролонгира еден бонус за Борусија Дортмунд

24Фудбал - пред: 18 часа

Францускиот интернационалец повторно се повреди, а тоа значи дека тешко ќе стигне до бројката од 25 натпревари сезонава. Осман Дембеле повторно заработи повреда и ќе паузира речиси еден месец, барем така се најавува.

12 поврзани вести »

Таткото на Гигс: Се срамам од него, кога ќе го видам на екраните, го исклучувам телевизорот, целото семејство тоа го ...

24Фудбал - пред: 19 часа

Рајан Гигс се уште не собрал храброст да се извини на својот брат, кому му заби нож во грб откако имаше љубовна афера со неговата сопруга. Дени Вилсон, таткото на новиот селектор на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс, призна дека целото семејство ...

9 поврзани вести »

Муслиу може да заврши во Шкендија?

24Фудбал - пред: 19 часа

Висар Муслиу повеќе не е дел од македонскиот првак, репрезентативецот ги разгледува понудите. Вардар го обезбеди потписот на големиот македонски талент, 23 годишниот репрезентативец Висар Муслиу минатиот летен преоден рок, потпишувајќи тригодишен ...

2 поврзани вести »

Елмас за прв пат на официјален меч на Фенербахче

24Фудбал - 17.01.2018

Нашиот фудбалер се најде во составот на турскиот гигант за реванш мечот од Купот. Фенербахче го потврди пласманот во четвртфиналето од турскиот Куп откако по победата на домашен терен со 2-0, овој пат на гостински тереб беше подобар со 0-1 од ...

6 поврзани вести »

Фалкао побрз и од режисерот на преносот, Колумбиецот ја казни заспаноста на Ница (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.01.2018

Популарниот „Ел Тигре“ го спасуваше Монако од пораз пред своја публика. Монако извлече реми со резултат 2-2 на домашен терен против незгодната Ница во редовното 21 коло од француската Лига 1, а двата гола за гостинскиот табор ги постигна Марио ...

4 поврзани вести »

Илхеначо го постигна првиот гол доделен со ВАР-технологијата во англискиот фудбал (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.01.2018

Историски гол на фудбалерот на поранешниот шампион во Премиерлигата, Лестер. Лестер се помачи за да стигне до четвртата рунда натпревари од англискиот ФА Куп, откако на домашен терен пред своја публика славеше со 2-0 над нисколигашот Флетвуд, ...

7 поврзани вести »

Поранешниот претседател на Реал ја откри тактиката на Перез и што се крие зад шпекулациите за мега трансферот на Нејмар

24Фудбал - 17.01.2018

Поранешниот прв човек на „Кралевите“, Рамон Каледерон во разговор со медиумите од Франција откри што стои зад сите шпекулации за мега трансфер на Нејмар на Сантијаго Бернабеу Реал Мадрид игра далеку под очекувањата, уште на половина од сезоната ...

82 поврзани вести »

Паје со маестрален дриблинг го „извади“ од патики противничкиот голман и го повреди!

24Фудбал - 16.01.2018

Димитри Паје го прати во болница голманот на Стразбур, Александр Укиџа ги скина лигаментите на коленото откако наседна на еден маестрален дриблинг на ѕвездата на Марсеј Марсеј со 2-0 го доби дуелот со Стразбур, кој неславно заврши за гостинскиот ...

10 поврзани вести »