TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Ракомет

Медиумите велат имало кавга во репрезентацијата – федерацијата демантира

24 Ракомет - 15.01.2018

Двата порази во првите две кола на Европското првенство предизвика проблеми. Тие беа причина за големи кавги во националниот тим, а информациите велат дека имало и физички пресметки. Според она што го пренесуват медиумите во селекцијата на Србија ...

12 поврзани вести »

Се јави Ракчевиќ: Нека победи Црна Гора, а Македонија да игра во финале!

24 Ракомет - 15.01.2018

Поранешниот ракометар на Вардар и Металург, Младен Ракчевиќ, кој своевремено имаше понуда да игра и за македонската репрезентација, не се најде на скратениот список на селекторот на Црна Гора, Драган Ѓукиќ за настап на Европското првенство во ...

211 поврзани вести »

Претседателот Мукаетов на тркалезна маса со челниците на УЕФА и на ЕХФ (ФОТО)

24 Ракомет - 15.01.2018

Првиот човек на ракометот во Македонија, Живко Мукаетов покрај тоа што е тука за да биде заедно со ракометарите во новите успеси на македонскиот ракомет има и многу други активности меѓу кои беше и денешната тркалезна маса на која беше заедно со ...

21 поврзани вести »

Несудениот претседател на РСС: Го сакав Раул за селектор на Србија!

24 Ракомет - 15.01.2018

Македонската репрезентација имаше одличен старт на Европското првенство, со победата над Словенија. Сите се надеваат дека селекторот Раул Гонзалес по освојувањето на европската титула со Вардар, и со Македонија може да стигне до голем успех на ...

58 поврзани вести »

Анѓелиќ: Се знае од каде доаѓа најголемата опасност, од Лазаров и Манасков

24 Ракомет - 15.01.2018

Втор противник на Македонија на Европскиот шампионат ќе биде добро познатата репрезентација на Црна Гора. Поранешниот селектор на нашата селекција, Драган Ѓукиќ, сега ги предводи нив, а половина од играчите играле или играат се уште во Македонија.

29 поврзани вести »

Замена во Словенија: Поточник на местото на Хенигман

24 Ракомет - 15.01.2018

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ мораше да направи една измена во својот состав и тоа на позицијата лев бек. Тој мораше да се откаже од услигите на Ник Хенигман пред мечот против Германија, а причина за тоа е обновувањето на повредата на ...

2 поврзани вести »

Со сите сили: ЗА МАКЕДОНИЈА!

24 Ракомет - 15.01.2018

Пред денешниот натпревар против селекцијата на Црна Гора, Ракометната Федерација на Македонија објави соопштение со кое ги кани сите вљубеници на ракометот да им дадат поддршка на ракометарите за нова победа. Средбата се игра од 20:30 часот.

23 поврзани вести »

Стојанче Стоилов за 24 Ракомет: Без Вуко, Црна Гора е ослабена, но тоа нема да не залаже

24 Ракомет - 15.01.2018

Ракометарот кој водеше голема битка со одбраната на Словенија, Стојанче Стоилов одигра одличен меч, па сега му претстои нов дуел на кој ќе треба да се одработи уште еден натпревар на кој ќе мора против Црногорците да добие уште еден дуел.

211 поврзани вести »

Марковиќ за 24Ракомет: Со Борозан ќе бевме фаворити, вака….

24 Ракомет - 15.01.2018

Втор противник на Македонија на Европскиот шампионат ќе биде добро познатата репрезентација на Црна Гора. Поранешниот селектор на нашата селекција, Драган Ѓукиќ, сега ги предводи нив, а половина од играчите играле или играат се уште во Македонија.

Лејно и Лакрабер едногласни: Златото од СП да засјае и на вардаровиот дрес во ЛШ

24 Ракомет - 15.01.2018

Француските интернационалки во дресот на Вардар, Амандин Лејно и Александра Лакрабер, со нивната репрезентација станаа светски прваци на Мундијалот што се одржа во Германија кон рајот на минатата година.

4 поврзани вести »

Драган Ѓукиќ за 24 Ракомет: Нема да се тепаме, нема ни да плачеме

24 Ракомет - 15.01.2018

Црна Гора по примерот на Словенија одржа тренинг на ден на натпреварот против Македонија кој денеска се игра од 20:30 часот. Драган Ѓукиќ ги загреваше момците за големиот дуел кој може да ги постави Црногорците во одлична позиција за следниот круг.

29 поврзани вести »

Митревски за 24Ракомет ТВ: Ние ќе си ја играме нашата игра, па што биде нека биде (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.01.2018

Македонија имаше одличен старт на Европскиот шампионат со победата против Словенија, но веќе денеска ја очекува нов предизвик на континенталниот шампионат во „Арена Загреб“. Втор противник ќе биде селекцијата на Црна Гора.

29 поврзани вести »

Миркуловски останува во состав: Големиот борец ќе игра и против Црна Гора

24 Ракомет - 15.01.2018

Еден од ракометарите коишто се вложуваат максимално на секој меч и влегуваат без размислување во дуел со противничките одбранбени ракометари, големиот борец, Филип Миркуловски ќе биде на теренот и на денешниот натпревар против Црна Гора.

211 поврзани вести »

Дефинитивно Црна Гора со промена: Симиќ место Мијушковиќ против Македонија

24 Ракомет - 15.01.2018

Голманот на Црна Гора, Небојша Симиќ ќе биде на голот на својата репрезентација на денешниот дуел против Македонија до 20:30 часот. Оваа информација е официјална и тој го зазема местото на Мијушковиќ и ќе брани денеска на дуелот кој е клучен за ...

29 поврзани вести »

Хрватите славеа по триумфот над Исланд: Со пиво и телефон во рака, и песна од Мишо Ковач (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.01.2018

Домаќинот на ЕП, Хрватска предводена од поранешниот македонски селектор Лино Червар, ја забележа втората победа на континенталниот шампионат. „Каубоите“ славеа над Исланд со 29:22, а во соблекувалната се славеше со песна од Мишо Ковач „Poljubi ...

Не е сам во Загреб: Битолчани со поддршка за Филип Кузмановски (ФОТО)

24 Ракомет - 15.01.2018

Македонските навивачи во голем број се во Загреб, каде ја поддржуваат македонската репрезентација на патот кон успех на Европскиот шампионат. Првата победа против Словенија е веќе архивирана, а следен предизвик е Црна Гора.

44 поврзани вести »

Се сели во Данска: Драгана Петковска ќе го брани голот на Силкеборг

24 Ракомет - 15.01.2018

Откако и заврши договорот со Вардар СЦЈС, македонската репрезентативна голманка Драгана Петковска, ќе го има својот прв интернационален предизвик. Таа ќе игра во данскиот шампионат, во екипата на Силкеборг Воел.

27 поврзани вести »

И Рибера ќе менува: ЕП заврши за Анхел Фернандез

24 Ракомет - 15.01.2018

Левото крило на Шпанија, Анхел Фернандез Перез го заврши настапот на Европското првенство во Хрватска после само еден меч. Тој се повреди на првиот меч на шампионатот на кој Шпанија ја совлада Чешка со 32:15, но Жорди Рибера не може да биде ...

Кире Лазаров е внимателен: Против Црна Гора мораме уште подобро отколку против Словенија

24 Ракомет - 14.01.2018

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров е внимателен пред натпреварот против Црна Гора кој утревечер од 20:30 часот се игра во Загреб. Црногорците загубија на стартот од Германија во меч во кој не е ни испотија, па затоа сега нема ...

211 поврзани вести »