TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

24 Вести

Генералниот секретар на НАТО во Скопје на средби со државниот врв

24 Вести - 17.01.2018

Јенс Столтенберг вечерва ја почнува првата официјална посета на Македонија со неформалните средби, а агендата на генералниот секретар на НАТО започнува утре. Столтенберг прво во министерството за надворешни работи ќе се сретне со министерот Никола ...

340 поврзани вести »

Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин обвинет за сексуално вознемирување, нападнат во ресторан

24 Вести - 17.01.2018

Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин, кој е обвинет за сексуално вознемирување од десетици жени, доби две шлаканици во ресторан, а потоа на излегување од угостителскиот објект, беше и истепан од истиот човек.