TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Авто Плус

Renault сака да се врати во чело со RS18

Авто Плус - пред: 8 часа

Renault го претстави својот нов автомобил за сезоната 2018 во F1 - RS18 Ова е трет автомобил развиен од тимот по враќањето на француската компанија како конструктор во светскиот шампионат и со неа Нико Хулкенберг и Карлос Сајнц треба да се обидат да ...

5 поврзани вести »

Sauber „на крилата“ на Alfa Romeo

Авто Плус - пред: 9 часа

Новиот С37 на Sauber, со кој тимот ќе учествува во сезоната 2018 во F1, ќе мора да му помогне на тимот да се одлепи од дното и да се вклучи во битката за во средината на табелата за конструкторите Ова го потенцира шефот на тимот, Фредерик Васиор, ...

3 поврзани вести »

Maserati Levante дел од Гинисов рекорд за брзина

Авто Плус - пред: 14 часа

Британецот Џејми Бароу се запиша во Гинисовата книга на рекорди, откако стана најбрз сноубордер во светот Ова достигнување беше забележано на замрзнато езеро во близина на Сент Мориц (Швајцарија).

Фотографија на новиот Porsche 911 без камуфлажа

Авто Плус - пред: 15 часа

Голем бум на интернет страниците предизвика фотка на новиот суперавтомобил Porsche 911 (992) без камуфлажа Нејзиниот главен извор беше од Германија, која се најде на социјалната мрежа Instagram, за да потоа биде брзо отстранета.

11 поврзани вести »

Женева 2018: Lexus подготвува премиера на својот најприфатлив SUV

Авто Плус - пред: 16 часа

Јапонскиот производител Lexus ја подготвува премиерата на најприфатливиот SUV во својот асортиман Компанијата го покажа првиот тизер на моделот, но сé уште не е јасно дали ќе видиме прототип или автомобил кој ќе биде целосно достапен на пазарот на ...

Постамент на Peugeot висок 4,8 метри во Женева

Авто Плус - пред: 17 часа

За време на овогодинешното меѓународен саем во Женева, Peugeot ќе претстави уникатна скулптура создадена од дизајнерите на Design Lab, која ќе ја извршува улогата на „амбасадор“ на легендарната француска марка и нејзината повеќе од 200-годишна ...

11 поврзани вести »

Mercedes, BMW и VW со стотици милиони загуба за три дена

Авто Плус - пред: 18 часа

Тридневниот штрајк, кој минатата недела беше организиран во Германија од страна на IG Metal Syndicate, предизвика прекин во многу фабрики на Daimler, BMW и групата Volkswagen, а со самото тоа и одредени загуби Работниците бараат 6% зголемување на ...

2 поврзани вести »

Новиот предводник на KIA

Авто Плус - пред: 19 часа

KIA Motors објави прва фотка на новата генерација на луксузниот предводник K900, кој ќе биде претставен официјално подоцна оваа година Во моментов од KIA нема детали за новата генерација на луксузниот седан, туку коментираат само тоа дека тој ќе ...

Toyota инвестира 2,8 милијарди долари во еко-автомобили

Авто Плус - пред: 20 часа

Toyota планира да одвои 2,8 милијарди долари за да изгради истражувачки центар во Јапонија, чија главна задача ќе биде да се развива автомобили со нулта емисија, соопштува Nikkei Се очекува да биде околу 6,5 квадратни километри, а на неговата ...

Женева 2018: VW I.D. Vizzion ја навести иднината на германскиот бренд

Авто Плус - пред: 21 часа

Volkswagen ги објави првите фотографии и информации на новиот концептен автомобил кој ќе биде прикажан на салонот за автомобили во Женева на почетокот од следниот месец VW I.D. Vizzion има за цел да ја покаже насоката во која ќе се развива ...

За 10 години 90% од новите автомобили во САД ќе бидат електрични

Авто Плус - 20.02.2018

Заменик претседателот, Мит Ромни, стана првиот висок политичар на Републиканската партија во САД, кој предвиде сериозен развој на американскиот пазар на електромобили Досега, партијата на претседателот Доналд Трамп не се осврнуваше на оваа тема, ...

12 поврзани вести »

Американците пронајдоа нелегален софтвер за дизелите од Mercedes-Benz

Авто Плус - 20.02.2018

Американските власти пронашле потенцијално нелегален софтвер во автомобили на Mercedes-Benz опремени со дизел мотори Инспекторите нашле карактеристика во програмскиот код наречен Slipguard, која ги препознава перформансите на лабораториските тестови ...

4 поврзани вести »

Европејците не им веруваат на беспилотните возила

Авто Плус - 20.02.2018

Компанијата Penn Schoen Berland направила анкета меѓу 5.000 сопственици на автомобили во Велика Британија, Франција, Германија, Норвешка и Шпанија за потребите на Ford Интересни се резултатите од повеќето испитаници за автономните возила, во кои не ...

Новите Hyundai Kona и i30 Fastback со награди на iF Design 2018

Авто Плус - 20.02.2018

Hyundai Motor забележа ново признание за дизајнот на производите кои ги нуди на пазарот, односно уште едно такво дојде во форма на награди iF Design Award 2018 за целосно новите модели Kona и i30 Fastback Двата автомобила на марката, првото ...

Новиот Opel Combo Life со испораки во втората половина на годинава

Авто Плус - 20.02.2018

Opel понуди први фотографии и детали за новиот пазарен предлог Combo Life, што благодарение на новата платформа и двете достапни должини, ќе понуди нови можности за корисниците кои бараат удобен превоз за пет или седум лица Со зафатнина на товарниот ...

3 поврзани вести »

Volvo го најави луксузниот XC40 Inscription

Авто Плус - 20.02.2018

Volvo ги понуди првите официјални фотографии и детали за новото засилување во луксузното модификационо портфолио Inscription, овој пат ексклузивната доработка е наменета за целосно новата XC40 Во моментов од Volvo не нудат многу детали за новото ...

4 поврзани вести »

Новиот SUV модел на SEAT ќе се вика Tarraco

Авто Плус - 20.02.2018

Шпанскиот производител на автомобили SEAT објави дека новиот SUV модел на брендот ќе се вика Tarraco За името на новиот автомобил на компанијата гласаа 146.144 луѓе од 134 земји. Од нив 51.903 луѓе(35.52%) гласаа за предлогот Tarraco, 41.993 за ...

13 поврзани вести »