TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боза

Хороскоп: Четирите знаци за кои домот и семејството се приоритет

Боза - пред: 16 часа

Лав Како крал на животните, тој царува и во сопствениот дом. Лавовите се прекрасни родители кои имаат фантастична врска со своите деца. Праведни се и доследни, вистински пример за секое дете.

Ролат со шунка и кашкавал

Боза - пред: 16 часа

Состојки: – 3 јајца – 9 лажици брашно – 1/2 кгр. млеко – малку сол – 100 гр. маргарин – 150 гр. кашкавал – 150 гр. шунка Начин на подготовка: Направете тесто (смеса) од јајцата, брашното, млекото и малку сол.

Зелениот чај го штити мозокот од стареење

Боза - пред: 16 часа

Јапонските научници заклучиле дека луѓето кои редовно пијат зелен чај се изложени на помал ризик да при стареењето доживеат подобрување на менталните функции. Со истражувањето на повеќе од 1000 јапонци постари од 70 години, покажало дека што повеќе ...

Лимонот ефикасно ги топи масните наслаги

Боза - пред: 16 часа

Лимонот е важен бидејќи го засилува имунитетот, преку внес на витамин С и антиоксиданси. Припаѓа во групата на најздравите и најделотворните “ чистачи“ на организмот кој ја враќа виталноста, енергијата и витката линија.

Џемпери според обликот на телото

Боза - пред: 16 часа

Потпрете се на овие совети за да ви биде поудобно и топло во целата сезона. Изберете најубави џемпери на копчиња за вашата силуета. Еве како: Ако имате мали гради Купете џемпер со украс на градите.

Шест начини за да прекинете да икате

Боза - пред: 16 часа

Иако постојат безброј трикови и ви се чини дека ниеден не е корисен, пробајте едно од овие едноставни и брзи решенија кои можат да ви помогнат да престанете да икате. Земете лажица шеќер Крупните трошки шеќер ќе го пронајдат хранопроводникот и ќе ...

Отстранување на влакна со помош на шеќер

Боза - пред: 17 часа

Во последниве месеци, се повеќе и повеќе станува популарен начинот на депилација со помош на шеќер. Со шеќерот можете да се депилирате многу едноставно и ефикасно, слично како и со восокот.

Љубовта се создава за 8 секунди

Боза - пред: 17 часа

Според досегашните истражувања, научниците тврдат дека мажите се вљубуваат на прв поглед за точно 8,2 секунди. Ако машкиот поглед остане подолго прикован на жената кога ќе ја забележи за прв пат, толку е тој повеќе заинтересиран за неа.