TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CARClub

Македонска премиера на новиот BMW X2!

CARClub - 23.02.2018

Пред само неколку моменти се одржа македонската премиера на најновиот член на X-семејството на баварскиот производител – новиот BMW X2! Новиот BMW X2 е базиран на Concept X2 кој баварскиот бренд го претстави на Саемот на Автомобили во Париз – и ...

12 поврзани вести »

Toyota во Женева ќе го претстави освежениот Aygo

CARClub - 23.02.2018

Најмалиот член на Toyota-семејството ќе добие освежување – а веќе ги имаме првите детали и фотографии! Малиот Aygo ќе добие значително освежување – а измените започнуваат со екстериерот каде препознаваме нова предна маска која според Toyota го ...

10 поврзани вести »