TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црнобело

Катарина Ивановска ужива со синчето во снежната идила на Копаоник (фото)

Црнобело - 23.02.2018

Возење на жичница, топол чај и адреналински спуст со скии, дефинитивно е одлична агенда за зимските денови. Велат да се биде мајка не е лесна работа, но дефинитивно е најубавата работа што некоја може да ја има.

Задолжителни книги, филмови, музика - од режисерката Драгана Гунин

Црнобело - 23.02.2018

Уметниците секогаш знаат да посочат квалитетна книга, филм и музика. Тие се тука да ги инспирираат луѓето и да ги мотивираат храбро да зачекорат кон себеси. Кога станува збор за уметничкиот вкус на нашата режисерка Драгана Гунин нема простор за ...

Непроценливо е...

Црнобело - 23.02.2018

Непроценливо е да не навлегувате во туѓите живот, да не се оптоварувате со тоа кој што прави, кој што мисли и зборува, туку едноставно без многу филозофија да го живеете својот живот. Непроценливо е да престанете да се жалите од ситниците и ...

Жени - ние сме многу повеќе од мајки и сопруги!

Црнобело - 23.02.2018

Ева. Сопруга на Рајан, мајка на Есмералда и Аманда. Ви звучи познато? Може да препознаете за која славна жена станува збор? Но, кога ќе ги наброите нејзините филмски улоги, нејзиниот ангажман во модната индустрија, залагањата за заштита на ...

Индиска актерка стана Инстаграм сензација со својата уникатна убавина (фото)

Црнобело - 23.02.2018

Младата актерка ја обожава традиционалната облека сари и неретко на нејзиниот Инстаграм профил ја гледаме токму во такво издание. Низ светот има милиони прекрасни жени, но Индијките имаат некој посебен шарм.

Детективска задача која може да ја решат само луѓе со бујна имагинација

Црнобело - 23.02.2018

Обично, во детективските загатки, бараме од вас да го најдете криминалецот. Но, овојпат тоа не е случај. Овде е познат идентитетот на криминалецот, но неговите мотиви може да ги открие само човек со невообичаен начин на размислување.

Екстремно скапи работи кои Бијонсе и Џеј Зи им ги имаат купено на децата

Црнобело - 23.02.2018

Бијонсе и Џеј Зи се најбогатиот пар во музичката индустрија, чие заедничко богатство се проценува преку 1 милијарда долари. Логично, голем процент од тие пари одат на луксузи и разгалување на нивните деца.

4 поврзани вести »

10 различни комбинации со едно парче облека - блуза со риги

Црнобело - 23.02.2018

Да изгледате стилски и модерно секој ден може да биде голем товар, посебно ако не сте ја обновиле гардеробата подолго време. Но, нема жена која нема барем една блуза со риги во гардероберот, па затоа ви предлагаме 10 комбинации во кои токму таа го ...

Знаци кои ако се претворат во редовно однесување укажуваат на токсична врска

Црнобело - 23.02.2018

Многумина сонуваат за љубов како на филмовите, но реалноста е дека тие се многу ретки. А, за да се оствари тоа, треба навистина да се потрудите. Па, водејќи се по таа замисла, партнерите стануваат зависни еден од друг, несвесно уништувајќи ја ...

Бесплатно образование, ама купете си сапун, хартија, боици и по можност искречете ја училницата

Црнобело - 23.02.2018

„И не заборавајте да спакувате – сапун, влажни марамчиња, тоалетна хартија, антибактериски гел во секое ранче. Знаете дека тука нема ништо од тоа“. Со овие зборови наставничката го затвора родителскиот состанок.

Забавни полицајци, реално шоу со мачки: 10 факти зошто Исланд е најкул земја во светот

Црнобело - 23.02.2018

Исланѓаните на температури под нулата постојано се капат во геотермалните бањи на отворено, а дури и бебињата во количка во зима ги оставаат да поспијат на отворено. Исланд е позната како најбезбедната држава во светот, а жителите таму дефинитивно ...

10 филмови со кои ќе ѝ ставите крај на зимската депресија

Црнобело - 23.02.2018

Имате чувство дека зимата трае 7 месеци? Не сте единствените. Нетрпеливо одбројуваме до почетокот и расцутувањето на пролетта, а дотогаш треба да се справиме со сивите денови и стушното зимско расположение.