TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дерби

Градското дерби прекинато, Работнички и МЗТ ќе доигруваат утре

Дерби - пред: 14 часа

Кошаркарското дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје е прекинато во третата четвртина и ќе се доигра во текот на утрешниот ден. Големото скопско дерби и овојпат не се одигра според предвиденото сценарио, а Работнички има водство од 62:50 на 13:18 минути ...

66 поврзани вести »

Нејмар се пофали со новиот раста изглед, Гризман не пропушти да го „поздрави“ (Фото)

Дерби - пред: 14 часа

Нејмар се наоѓа во родниот Бразил каде се рехабилитира од незгодната повреда и операцијата на зглобот, а во ситуација кога има повеќе слободно време од обично, Бразилецот е доста активен на социјалните мрежи и денеска промовираше еден раста стајлинг.

33 поврзани вести »

Ширер: Изгледа Јунајтед го доведе близнакот на Алексис

Дерби - пред: 15 часа

Алексис Санчез пристигна во Манчестер Јунајтед како големо засилување за тимот на Жозе Мурињо, но засега навивачите се незадоволни од неговите настапи, а експертите се обидуваат да ги објаснат причините поради кои Чилеанецот нема важен придонес во ...

4 поврзани вести »

Гатузо го изостави Калиниќ од тимот, позната причината

Дерби - пред: 15 часа

Џенаро Гатузо го изостави Никола Калиниќ од тимот на Милан за утрешниот дуел со Киево, иако хрватскиот напаѓач не е повреден. Името на Калиниќ не беше на списокот објавен од Гатузо попладнево, па првичните претпоставки беа дека се работи за повреда.

10 поврзани вести »

Роналдо: Никој не може да се споредува со мене, никој повеќе нема…

Дерби - пред: 15 часа

Кристијано Роналдо доста често знае да си додели комплимент на самиот себеси и да потсети на тоа колку му бил тежок патот до големата слава, а сега во најновиот рекламен материјал на „Најк“ по повод претставувањето на новиот „Меркјуриал“ модел, ...

Локомотива и Интер поставија неславен рекорд во однос на посетеноста (Фото)

Дерби - пред: 15 часа

Натпреварот од хрватското фудбалско првенство меѓу Локомотива и Интер Запрешиќ заврши со победа на гостите од 3:2 и тоа со целосен резултатски пресврт откако во второто полувреме Интер постигна два гола за да дојде до трите бодови.

7 поврзани вести »

Покетино е дефинитивно разочаран од ВАР: Тоа е кошмар, ќе биде огромен проблем во иднина

Дерби - пред: 16 часа

Тренерот на Тотенхем Маурисио Покетино уште еднаш се пожали од ВАР, иако неговиот тим славеше со 3:0 против Свонски во четвртфиналето на ФА купот. Кристијан Ериксен беше двоен стрелец, а еден гол додаде Ерик Ламела за пласман во полуфиналето на ФА ...

27 поврзани вести »

Анчелоти не го гледа Баерн како кандидат за титулата во ЛШ, ги издвои двата главни фаворити

Дерби - пред: 16 часа

Карло Анчелоти во ексклузивното интервју за „Газета“ јасно стави до знаење дека во месец јуни ќе донесе конечна одлука за тоа дали ќе ја преземе италијанската фудбалска репрезентација, а покрај ова, се осврна и на случувањата во најважното ...

53 поврзани вести »

Ди Бјаџо го повика Буфон, Балотели повторно извиси

Дерби - пред: 16 часа

Италијанскиот вд селектор, Џиџи Ди Бјаџо, денеска го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета за претстојните пријателски натпревари, а на него се најде Џиџи Буфон. Голманот на Јувентус најави повлекување од националниот тим, но очигледно дека ...

7 поврзани вести »

Бестрашниот Зарко со неверојатен рекорд до пол-позиција, фаворитот Довициозо разочара на квалификациите

Дерби - пред: 16 часа

Јоан Зарко важеше за возач кој може да направи проблеми од втор план на патеката „Лосаил“ во Катар со која се означува стартот на новата сезона во Мото ГШ шампионатот, но ова попладне докажа дека може и повеќе од тоа, освојувајќи импресивно прво ...

13 поврзани вести »

УЕФА ги објави платите на раководството, Чеферин заработува повеќе од претседателот на ФИФА

Дерби - пред: 16 часа

Европската фудбалска федерација (УЕФА) јавно ги соопшти примањата на членовите на раководството, со што стана јасно дека претседателот Александар Чеферин заработува повеќе од првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино.

15 поврзани вести »

Уште еден гол на репрезентативецот: Тричковски ја отвори серијата и ja најави победата на АЕК Ларнака (Видео)

Дерби - пред: 17 часа

Македонскиот напаѓач, Иван Тричковски кој доби повик од селекторот Игор Ангеловски за престојните пријателски натпревари со Финска и Азербејџан продолжи да ги тресе мрежите на Кипар. Овој пат нашиот репрезентативец ја најави победата на АЕК Ларнака ...

10 поврзани вести »

Зидан отворено признава: Јувентус е силен тим, сакав да го избегнеме, но…

Дерби - пред: 17 часа

Најзвучната и најтрактивната четвртфинална пресметка во Лигата на шампионите е битката меѓу актуелниот италијански и европски првак Јувентус и Реал Мадрид што всушност е реприза на минатогодишното финале кое им припадна на „кралевите“.

53 поврзани вести »

Валверде: Би потпишале со крв…

Дерби - пред: 18 часа

Барселона бележи одлични резултати и е во добра позиција на сите фронтови во оваа натпреварувачка сезона, а поради ова особено е задоволен тренерот Ернесто Валверде. Тој ретко ги покажува своите емоции крај аут линијата без разлика дали неговиот тим ...

3 поврзани вести »

Фазлагиќ ја продолжи серијата на Шкендија, Вардар се радуваше по пауза од еден месец

Дерби - пред: 18 часа

Најдобрите македонски фудбалски состави Шкендија и Вардар ја оправдаа фаворитската улога и дојдоа до победи и нови три бода на денешните средби во домашниот шампионаот. Лидерот во првенство Шкендија не блекаше на домашен терен против Силекс, но се ...

31 поврзани вести »

Сане е оптимист: Сити може да ја освои ЛШ

Дерби - пред: 19 часа

Одличниот германски крилен напаѓач, Лирој Сане е уверен оти Манчестер Сити има се што е потрено за да се искачи на европскиот трон во оваа натпреварувачка кампања. „Граѓаните“ завршија на првото место во групната фаза, во осминафиналето без проблеми ...

Тотенхем ја оправда фаворитската улога: Со погодоци од далечина до полуфинале во ФА Купот (Видео)

Дерби - пред: 19 часа

Составот на Тотенхем обезбеди пласман во полуфиналето на ФА Купот и тоа откако попладнево со чисти и убедливи 3-0 славеше на гостувањето кај Свонси. Составот од Лондон доминираше на мечот и сосема заслужено се најде во наредната фаза и тоа интересно ...

27 поврзани вести »

Забивање во лице за потег на денот: Фини-Смит го „нокаутираше“ Валанчиунас (Видео)

Дерби - пред: 20 часа

Шесте мечеви во НБА лигата донесоа нова Топ листа на која има десет моменти, акции за одбележување. Одбројувањето го отврата Бади Хилд од Сакраменто Кингс, а го затвара 24-годишниот Дориан Фини-Смит од Далас Маверикс кој го прелета и заби преку ...

Пети со совет до Погба: Јунајтед е многу поважен, престани да…

Дерби - пред: 20 часа

Пол Погба не ги оправда очекувањата и игра под своето ниво по трансферот од Јувентус во Манчестер Јунајтед или поточно по неговиот кам-бек на „Олд Трафорд“. Многумина очекуваа дека Французинот ќе ја надмине таа прва сезона и во актуелнава кампања ќе ...

53 поврзани вести »

Анчелоти проговори за предизвикот и преземањето на селекторската функција во Италија

Дерби - пред: 21 часа

Карло Анчелоти е еден од стручњаците кој заедно со Антонио Конте, Роберто Манчини, Масимилијано Алегри и Луиџи Ди Бјаџо се споменуваат како најсериозни кандидати за функцијата селектор на италијанската сениорска репрезентација.

7 поврзани вести »