TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додај Гас

MWC 2018: LG V30S ThinQ и V30S + ThinQ официјално претставени

Додај Гас - пред: 13 часа

Единствената разлика помеѓу двата модели е во меморијата – моделот S има 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, додека S+ истите 6 GB RAM и 256 GB за складирање на податоци. Споредбено со стандардниот V30 лансиран минатата година, единствената ...

4 поврзани вести »

Први фотографии: „Маскирано“ Porsche 911 за 2019 година

Додај Гас - пред: 16 часа

Германскиот производител ги објави првите официјални фотографии од „992“ Porsche 911, кој наскоро ќе го замени сегашниот модел. Иако на фотографиите е прикажан пред-продукциски маскиран автомобил, силуетата и пропорциите на возилото се типични за ...

Volkswagen работи на SUV кабриолет

Додај Гас - пред: 16 часа

Иако Nissan Murano CrossCabriolet не успеа на пазарот, Land Rover сепак го лансираше Range Rover Evoque Convertible. Веројатно тоа доказ за другите производители дека идејата сепак не е бесмислена, а првиот по Land Rover кој ќе се приклучи кон овој ...

2 поврзани вести »

Истражување: Кои возачи според возилото што го управуваат се најнепристојни

Додај Гас - пред: 18 часа

Ништо пољубезни не се ни луѓето кои управуваат Range Rover или Audi TT. Ова е докажано со истражување спроведено во Велика Британија на примерок од 2.000 возачи. На четвртото место на листата на најнепристојни возачи се оние кои управуваат ...

Huawei претвори Porsche Panamera во автономен автомобил со вештачка интелигенција / ВИДЕО

Додај Гас - 24.02.2018

Huawei направил напреден систем за автономни автомобили базиран на вештачка интелигенција која ја препознава и ја разбира околината, а првиот автомобил опремен со оваа технологија ќе биде Porsche Panamera.

Официјално: Кинескиот сопственик на Volvo купи речиси 10% од акциите на Daimler

Додај Гас - 24.02.2018

Шугу Ли платил 9 милијарди долари за акциите на компанијата која е сопственик на Mercedes-Benz. Daimler во соопштението за медиумите изразува задоволство поради долгорочната соработка која ќе ја има со Ли, кого го опишуваат како „исклучително добар ...

5 поврзани вести »

Audi објави тизер за новиот А6 / ВИДЕО

Додај Гас - 24.02.2018

Се што се знае, всушност, стои во описот на видеото, а тоа е дека „Audi наскоро ќе го претстави новиот А6. Како дизајнерите и инженерите го рестилизирале овој успешен модел ќе видите во деновите што доаѓаат“.

2 поврзани вести »

Tesla свесно продавала неисправни возила?!

Додај Гас - 24.02.2018

Адам Вилијамс, човек кој за компанијата Tesla работел како регионален менаџер на продажба во Њу Џерси од 2011 до септември 2017 година против својот поранешен работодавец поднел тужба во која, меѓу другото, се наведува дека прво е префрлен на ...

Land Rover е подготвен со својот прв паметен телефон

Додај Гас - 24.02.2018

Jaguar Land Rover го направи својот прв паметен телефон. Уредот се вика Land Rover Explore, а неговото лансирање беше најавено уште во 2017 година. Land Rover Explore е заеднички развој со британската компанија за производство на електроника, ...

2 поврзани вести »

Ferrari и Philip Morris остануваат заедно

Додај Гас - 24.02.2018

Од сега па натаму, ова партнерство ќе се фокусира исклучиво на унапредување на идејата за свет без чад од тутун – свет во кој сите луѓе кои и понатаму ќе продолжат да пушат, да прејдат од најштетниот облик на конзумирање на никотин односно цигари, ...

McLaren го претстави новиот болид со агрегат на Renault

Додај Гас - 24.02.2018

Новиот автомобил е всушност првиот McLaren воопшто со погонски агрегат од компанијата Renault и претставува нов почеток за британскиот тим по три ужасни години во партнерство со Honda Motor Company.