TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додај Гас

Официјално деби на BMW X2 во Детроит

Додај Гас - пред: 2 часа

Моделот X2 пристигнува како шести SUV модел на BMW на американскиот пазар. Малиот X2 својот дизајнерски стил го презема од поголемите браќа, моделите X4 и X6. Иако визуелно наликува на споменатите модели, Х2 се базира на моделот Х1, од кој е понизок ...

Рекордно за германските премиум брендови во 2017 година

Додај Гас - пред: 3 часа

H2>Германските премиум производители објавија рекордни продажби за изминатата година, што првенствено може да се должи на зголемената побарувачка за SUV односно crossover модели Mercedes-Benz е најуспешниот бренд, втора година по ред, додека BMW има ...

17 поврзани вести »

Нови Mercedes AMG модели со лесен хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - пред: 3 часа

Од година во година, германскиот производител ја проширува гамата на спортски AMG верзии, поттикнат од добрите резултати од продажбата на овие модели. Во 2017 година, испорачани се вкупно 131.970 автомобили со AMG ознака, а 2018 година, Mercedes ја ...

17 поврзани вести »

Ќе возиме само на електрична енергија

Додај Гас - пред: 4 часа

Според груби проценки, се очекува вистински инвестиционен цунами во областа на електричните автомобили, бидејќи големите производители планираат да инвестираат околу 90 милијарди долари во наредните години! Оваа бројка звучи можеби лудо ако се земе ...

17 поврзани вести »

Светска премиера за Hyundai Veloster за 2018 година / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - пред: 5 часа

Автомобилот кој со својот необичен концепт беше вистинско освежување во автомобилската индустрија кога се појави во 2011 година, го доби својот наследник. Veloster за 2018 година, исто така, има една врата на возачката страна и две од совозачката, а ...

4 поврзани вести »

Twitter ги шпионира корисниците низ целиот свет / ВИДЕО

Додај Гас - пред: 5 часа

Како што велат, тие се платени да пристапат и да анализираат приватни содржини кои корисниците ги разменуваат меѓу себе. Ова вклучува читање и гледање на стотици приватни фотографии и пораки. „Имаме цели тимови посветени на ова.

5 поврзани вести »

Официјално: Новиот Jeep Cherokee / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - пред: 6 часа

Неговиот дизајн дефинитивно е значително попривлечен споредбено со сегашниот модел. Во Jeep одлучиле предниот дел на овој SUV модел, кој имаше по малку чудни фарови, да го заменат со нешто потрадиционален дизајн.

Opel ја „прескокнува“ Женева оваа година

Додај Гас - пред: 6 часа

По дебито на седум нови модели минатата година, вклучувајќи ги Grandland Х и Crossland X кросовер моделите, Opel и сестринскиот Vauxhall, не планираат значајни премиери во текот на 2018 година.

Ferrari сепак ќе конструира SUV модел!

Додај Гас - пред: 7 часа

Сепак, времињата се менуваат, па Маркионе, на автомобилскиот саем во Детроит, за новинарите изјави дека сега во плановите на компанијата Ferrari се наоѓа и SUV модел, или како што тој го нарекува FUV (Ferrari Utulity Vehicle) модел.

17 поврзани вести »

Софија со слични мерки за загадувањето како Скопје?!

Додај Гас - пред: 8 часа

Центарот на Софија може да биде затворен за автомобили со одредени регистарски броеви, по примерот на градови како што се Милано или Пекинг. Ова се предлог анти-смог мерки од соодветната општинска комисија во Софија.

Honda Civic доаѓа со „најнапредниот“ дизел досега

Додај Гас - 16.01.2018

Споменатиот i-DTEC, Honda го најавува како технолошки најнапреден дизел на пазарот, а почетната цена во Велика Британија ќе изнесува 22.650 евра. Агрегатот испорачува 120 коњски сили и 300 Nm вртежен момент при 2.000 вртежи на предната оска, а ...

6 поврзани вести »

Windows 10 воведува карактеристики кои долго се чекаа

Додај Гас - 16.01.2018

Најновиот додаток за Windows, кој стигнува, како дел од неодамнешната „рана објава“ за надградбата Insider Preview Build 17074 носи име „тивки часови“ и е како создаден за корисниците кои првенствено се жедни за малку мир и тишина.

6 поврзани вести »

Одржан првиот авто-салон за жени во Саудиска Арабија

Додај Гас - 16.01.2018

Автомобилскиот салон првенствено наменет за жените се одржал во еден трговски центар во саудискиот град Џеди, а како што објави агенцијата Reuters, привлекол голем број припаднички на поубавиот пол.

Претставен првиот телевизор кој може да се собере во ролна

Додај Гас - 16.01.2018

До сега имавме само можност да видиме само водоотпорни и флексибилни телевизори, но прашањето што се поставува е што што ќе ние е ТВ кое може да се свитка во ролна. Има повеќе одговори. Прво и основно, LG се погрижил телевизорот да биде заштитен ...

2 поврзани вести »

Легендата продолжува да живее: 2018 Mercedes G-Class

Додај Гас - 16.01.2018

Иако на прв поглед возилото не се разликува од сегашниот модел, новиот Mercedes-Benz е значително модернизиран и има повеќе простор во патничкиот простор. Како и во изминатите четири децении, производителот од Штутгарт и сега не се откажал од ...

17 поврзани вести »

Honda Accord е „Северноамерикански автомобил на годината за 2018 година“

Додај Гас - 16.01.2018

Прекрасниот седан од средна големина, според номенклатурата на САД, ги победил своите директни конкуренти – Kia Stinger и Toyota Camry. На сите им е познато дека Американците сакаат големи и робусни возила, па токму затоа постои посебна категорија ...

6 поврзани вести »

Белите автомобили и понатаму најпопуларни

Додај Гас - 16.01.2018

Компанијата ова истражување го спроведува веќе 65 години. Точно 52% од новите автомобили во Азија се во бела боја, во Африка овој процент е 49. Рекордот го држи Кина – 47% од новите автомобили се во бела, а уште 15% се во различни варијанти на бела ...