TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deutsche Welle

Столтенберг во Скопје како „порака само по себе“

Deutsche Welle - 16.01.2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ќе допатува утре во дводневна посета на Македонија, за време на која ќе разговара со највисоките државни претставници и ќе им се обрати и на пратениците во Собранието.

67 поврзани вести »

Во нивните ординации нема место за дискриминација

Deutsche Welle - 16.01.2018

Невладините организации ХЕРА и ХОПС со години нудат бесплатни гинеколошки прегледи за сексуални работнички во Скопје. Двајца лекари кои соработуваат со организаците порачуваат оти пациентите не треба да се двојат.