TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екипа

Се уште не е завршено:„Партизаните“ на крајот ги победуваат Германците

Екипа - пред: 13 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Меч за прво место, за наплата на стари долгови и за одбрана на честа на „партизаните“ против Германците во балканската група Ц на ЕП во Хрватска.

39 поврзани вести »

И Македонија сега има „германски менталитет“

Екипа - пред: 14 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Македонската репрезентација се уште не знае за триумф на дуелите со Германија, потклекнувајќи пред челичниот германски менталитет и способноста на противникот да ги одигра ...

166 поврзани вести »

Планински маратон „Водно-Матка“: ЕДНА ПЛАНИНА – ЕДЕН КАЊОН – МНОГУ АВАНТУРА

Екипа - пред: 14 часа

Секоја планина си има своја долина, секоја река има свое езеро, нашето Водно ја има својата Матка. Нераскинлива природна архитектура и врска која е на само 10-тина минути од центарот на бучавата, можност за целодневно лесно пешачење или можеби уште ...

12 поврзани вести »

СЕИР НА ДЕНОТ: Алексис Санчез направи „селфи“ со новите соиграчи

Екипа - пред: 14 часа

Реализирањето на транферот на Алексис Санчез во Манчестер јунајтед е прашање на време, Чилеанецот ќе ги „скрши“ срцата на сите фанови на Арсенал со тоа што ќе го облече дресот на големиот ривал.

55 поврзани вести »

ЕХФ најавува казна, Вујо враќа: ‘Дебилите’ немаат ‘јајца’ да ме казнат!

Екипа - пред: 15 часа

Ракометниот сојуз на Словенија во 15 часот ја носи дефинитивната одлука дали ќе го напушти Европското првенство во Хрватска, по скандалозните случувања на мечот со Германија, или нивната репрезентација денеска ќе го игра дуелот со Црна Гора.

107 поврзани вести »

Марко Симоновски од Финска се пресели во Романија

Екипа - пред: 15 часа

Македонскиот интернационалец Марко Симоновски е нов член на романскиот клуб Сепси. Напаѓачот денес беше претставен како нов член на клубот, откако претходно ги договори сите услови за соработка.

5 поврзани вести »

Вардарци тренираат, ама Фелипе каде е?!

Екипа - пред: 15 часа

Македонскиот првак Вардар се пресели во Анталија, ја започна главната фаза од зимските подготовки, а тренерот Чедомир Јаневски не знае со каков тим ќе располага во пролетниот дел од првенството.

26 поврзани вести »

Со „Фалангата“ – ништо не е недостижно!

Екипа - пред: 15 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Стеван Цаневски, Билјана Б. Петрушева, Игор Паневски Македонските навивачи и на ова Европско првенство се „осми играч“ за нашиот ракометен национален тим. Се е полесно за Кире Лазаров и другарите кога зад себе како поддршка ...

14 поврзани вести »

Се сеќавате на голот на Лазаров во Ниш?! Германците секогаш имаат судиски ветар…

Екипа - пред: 16 часа

Изминаа точно шест години од денот кога Германија ни се извлече, и тоа со непризнатиот гол на Кире Лазаров. Во Ниш, последни десет секунди, Германија води со 24-23, а Лазаров упатува „бомба“ кон противничкиот гол.

166 поврзани вести »

Германците провоцираат – Лемке е кошмар за Лазаров

Екипа - пред: 16 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Германците за денешниот дуел со Македонија го вратија во составот двометрашот Фин Лемке и веднаш се обидоа да го испровоцираат македонскиот капитен, Кирил Лазаров.

39 поврзани вести »

Ракометни ЗАГРЕБАНЦИИ: Биди мирен како Раул!

Екипа - пред: 17 часа

Билјана Благоеска Петрушева На едно од најбурните европски првенства, умешност е да останеш „мирен како Раул“. Последниве два дена фрчат изненадувања од сите страни, судиски одлуки под „црни плаштови“, Вујо застана на гол да ја брани Словенија од ...

59 поврзани вести »

Паје му ја „скрши кичмата“ на голманот на Стразбур

Екипа - пред: 17 часа

Димитри Паје, фудбалерот на Олимпик Марсеј, ќе го „носи на душа“ голманот на Стразбур, Александре Укиџа, откако со неверојатен дриблинг придонесе тој да се повреди и да биде изнесен од теренот на носилки.

10 поврзани вести »

СКАНДАЛ кај Норвежаните: Ракометарите се мотивираат со голите слики од колешката Нора Морк!

Екипа - пред: 18 часа

Норвешкиот ракометен сојуз го тресе скандал предизвика со излегување во јавноста на експлицитни фотографии од познатата репрезентативка на Норвешка, Нора Морк. На 26-годишната Морк на крајот од минатата година и бил хакиран мобилниот телефон за ...

15 поврзани вести »

Санчез е минато, Гвардиола тргнува по Марко Асенсио

Екипа - пред: 18 часа

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, своето внимание го насочува кон офанзивниот играч за врска на Реал Мадрид, Марко Асенсио. Засега не е познато дали Сити воопшто ќе се обиде да го купи во овој преоден рок, но младата шпанска ѕвезда сигурно ...

АО: Надал лесно во 3. коло, Вознијацки се „коцкаше“ но го доби мечот на денот

Екипа - пред: 19 часа

Рафаел Надал ја запиша втората максимална победа на Австралија опен пласирајќи се во 3. коло. Првиот тенисер во светот славеше против Леонард Мајер од Аргентина по 159 минути игра со 6-3,6-4,7-6(4).

Соопштение од фановите на Тетекс: Редно е клубот да се разбуди

Екипа - пред: 19 часа

Фудбалскиот второлигаш Тетекс се наоѓа во „стенд-беј“ ситуација веќе подолго време, а фановите очекуваат дека конечно работите ќе се придвижат во вистинска насока. Тие се надеваат дека раководството конечно ќе се ’разбуди’ и ќе го изнајде ...

17 поврзани вести »

Велко Марковски се враќа, отпаѓа Филип Лазаров

Екипа - пред: 19 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б.Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Раул Гонзалес ја направи првата измена во составот на македонската репрезентација на ЕП во Хрватска. На денешниот натпревар против Германија, последен во групната фаза, во ...

54 поврзани вести »

Дојде и тој ден – битка за врвот против европскиот шампион

Екипа - пред: 19 часа

ЕКИПА на ЕП во Хрватска, Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски Македонија по двете одлични победи над Словенија и Црна Гора се најде во одлична ситуација, со осигурани два бода за главната фаза да влезе во денешниот дуел со Германија.

14 поврзани вести »

Мурињо потпишува до 2021 година, добива плата од 15 милиони фунти по сезона

Екипа - пред: 20 часа

Жозе Мурињо ќе ги разреши сите дилеми околу иднината потпишувајќи нов договор со Манчестер јунајтед до 2021 година. Како што јавуваат британските медиуми, сите детали се договорени, а „специјалниот“ го добил она што го посакувал – богат договор од ...

27 поврзани вести »

Историја во Англија: Прв гол досуден со ВАР-систем

Екипа - 17.01.2018

Натпреварот меѓу Лестер и Флитвуд од ФА Купот ќе влезе во историјата на англискиот фудбал како прв меч со гол признаен со помош на ВАР технологија. „Лисиците“ зголемија на 2-0 преку Ихеаначо, помошниот судија го поништи голот поради офсајд, но по ...

7 поврзани вести »