TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Exclusive.mk

И Сека го претера (Фото)

Exclusive.mk - 19.01.2018

Сека Алексиќ не може да престане да објавува фотографии од снимањето на спотот на нејзината нова песна наречена „Фолирант“. Таа дури и во еден пост на социјалната мрежа Инстаграм признава дека не може да се воздржи, а да не ги објави сите фотографии ...

На мажите не им се допаѓа што жените не иницираат секс, но ништо не преземаат по тоа прашање

Exclusive.mk - 19.01.2018

Статистика е на страната на мажите кога станува збор за тоа кој иницира секс. На многу мажи секако тоа не им се допаѓа, но проблемот е што не превземаат ништо околу тој проблем. Понекогаш ќе го споменат тоа, нивните девојки нема да го сфатат ...

7 поврзани вести »

Ќе се воодушевите: Еве зошто венчалниот прстен се носи токму на четвртиот прст! (Видео)

Exclusive.mk - 19.01.2018

Сите знаеме дека венчалниот прстен се носи на четвртиот прст, но ретко кој ја знае причината. Во видеото во продолжение симболично е прикажано зошто е тоа така и што одредени прсти преставуваат во нашиот живот.

Хвар воодушевува, рај на земјата! (Видео)

Exclusive.mk - 19.01.2018

Хипнотизирачко видео за убавините на хрватскиот остров Хвар, направено со помош на 350 илјади фотки од двајца фотографи. Препорачуваме да го гледате во ...

За намалување на холестеролот, јадете чоколадо со бадеми

Exclusive.mk - 19.01.2018

Консумираните одвоени бадеми и чоколада уште во некои претходни истражувања беа поврзани со пониското ниво на шеќер во крвта, понискиот крвен притисок,пониската вредност на холестеролот, и помалото чувство на глад.

Најкритични години: Ова се годините кога мажите најмногу изневеруваат! (Фото)

Exclusive.mk - 19.01.2018

Британскиот портал за пронаоѓање партнер „IllicitEncounters.com“, кој има повеќе од милион корисници, преку истражување откри кои се најкритичните години кога мажите се најсклони кон изневерување.