TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fashionel

Алаја - непреболената модна икона и ѕвезда

Fashionel - пред: 3 часа

На 25-ти август 2001 година светот се збогуваше со една од најголемите ар-ен-би ѕвезди Алаја. Таа загина во авионска несреќа, за која се резултатите од испитувањата покажаат дека е виновен пилотот, кој во себе имал трагови од кокаин и алкохол.

Резиме на проектот „Градење на интернационална конкурентност на текстилните компании во пограничниот регион Мк-Бг“

Fashionel - пред: 4 часа

Во насока на споделување на искуства од соседните земји кои се главни конкуренти на македонските текстилни компании, но и добри партнери во задржувањето и задоволувањето на барањата на новите купувачи, Текстилно Трговско Здружение – Текстилен ...

2 поврзани вести »

Среда во кафени нијанси

Fashionel - пред: 5 часа

Нашиот денешен предлог е во кафени тонови. Кожата како ткаенина уште минатата сезона се наметна како актуелен тренд, а оваа уште повеќе доминира. Затоа и ние се одлучивме во нашата комбинација да вклучиме кожено здолниште во светлокафена нијанса.

4 поврзани вести »

Викторија Бекам ангажираше премногу слаб модел – наиде на сериозни критики

Fashionel - пред: 5 часа

Британската модна дизајнерка Викторија Бекам е мета на сериозни критики во јавноста. Во својата нова кампања за очила, таа ангажираше манекенка која според критиките на јавноста изгледа нездраво слабо.

9 поврзани вести »

Ким и Канје станаа родители по трет пат!

Fashionel - пред: 6 часа

Познатата двојка Ким и Канје Вест вчера станаа родители по трет пат. Со сурогат мајка тие вчера добија ќеркичка, чие име сè уште не е познато. Веста ја соопштија преку официјално соопштение.

33 поврзани вести »

#Сегакажувам - кампања за гласно НЕ против молчењето и сексуалното злоставување

Fashionel - пред: 22 часа

На социјалните мрежи денеска се рашири кампања со ознаките #сегакажувам и #TaniTregoj, иницирана од независни активистки. После мега скандалот со режисерот Вајнштајн кој со години сексуално вознемирувал и злоуставувал жени, притоа користејќи ја ...

24 поврзани вести »

Пијанистичкиот виртуоз Даниел Харитонов настапува со Македонската филхармонија

Fashionel - 16.01.2018

„Лауреати" е насловот на првиот концерт на Македонската филхармонија во новата 2018 година, кој ќе се одржи овој четврток (18 јануари) во 20 часот. Под диригентство на маестро Даниел Рајскин од Русија, како солист ќе настапи „чудото од дете", ...

11 поврзани вести »

Сите лица на белата кошула

Fashionel - 16.01.2018

Стилскиот потенцијал на белата кошула е бесконечен. Тоа што ова парче важи за безвременско е дополнителна причина да не се двоумите да инвестирате во квалитетна бела кошула, што ќе може да ја комбинирате во секоја прилика.

Вторник во портокалови нијанси

Fashionel - 16.01.2018

Вторников го боиме во портокалови нијанси. Со оглед на тоа дека надвор е тмурно и студено, ние се одлучивме за топли бои. За денеска одбравме портокалов фустан со долги ракви, а долниот дел благо се шири и е на преклоп, што го прави едноставен, но ...

4 поврзани вести »

Уште еден успех на македонскиот филм „Исцелител“, премиера во Норвешка

Fashionel - 16.01.2018

Филмот „Исцелител" на режисерот Ѓорче Ставрески е селектиран да се прикажува на најголемиот интернационален филмски фестивал во Норвешка – Тромсо. Премиерното прикажување ќе биде на 16-ти јануари, а филмот ќе има уште две проекции во текот на ...

24 поврзани вести »

Почина пејачката на инди-рок бендот „The Cranberries“

Fashionel - 15.01.2018

Во 46-та година од својот живот денеска во Лондон почина вокалот на светски популарниот инди-рок бенд The Cranberries, Долорес О'Риордан. Веста која ги шокираше фановите на нејзината музика, беше потврдена и со официјално соопштение што го пренесе ...

50 поврзани вести »

Портокалово е новото црно!

Fashionel - 15.01.2018

Доколку важите за стилски авантурист и сакате да излезете од рамките на комфорната зона што ја нудат на пример монохроматската палета на бои или земјените, кафени тонови, тогаш ние ви предлагаме оваа зима да направите експеримент што ќе вклучува ...

4 поврзани вести »