TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фемина

Мајка со искрено писмо: „Што се случи со едноставните детски роденденски забави?“

Фемина - пред: 1 час

Поттикната од скапите забави за детските родендени кои излегуваат од контрола, блогерка напиша писмо со кое цели да ги инспирира родителите повторно да ги вратат во мода едноставните детски забави.

Бајковити фустани за отмени дами: Спектакуларна ревија на Ралф и Русо во Париз

Фемина - пред: 3 часа

Волшебната ревија на Ралф и Русо е потсетник зошто славни дами како Анџелина Џоли, Бијонсе, Џенифер Лопез, Меган Маркл и Шерил се обожавателки на овој успешен британски бренд. Креативната директорка, Тамара Ралф, пронајде инспирација во источните ...

Адреналинска свадба: Пар се венча сред пустина на мрежа поставена на висина од 120 метри

Фемина - пред: 3 часа

Рајан Џенкс и Кимберли Веглин не сакале традиционална свадбена прослава, па се венчаа на една од најадреналинските церемонии во светот. Заљубениот пар го изговори судбоносното „ДА“ сред пустина во близина на Моаб, Јута, на мрежа поставена на висина ...

5 поврзани вести »

Сестрите Кардашијан и Џенер во модна кампања за Келвин Клајн

Фемина - пред: 16 часа

Келвин Клајн ги покани сестрите Кардашијан и Џенер да бидат дел кампањата „Нашето семејство“. На фотографиите, Ким, Клои и Кортни Кардашијан, позираат со Кендал и Кајли Џенер во креации од линиите Calvin Klein Jeans и Calvin Klein Underwear.

19 поврзани вести »

Безвременска убавица: Моника Белучи на ревија на Диор во Париз

Фемина - пред: 16 часа

Моника Белучи ја проследи најновата ревија на Диор, за време на која беше прикажана колекцијата висока мода пролет/лето 2018. 53-годишната Италијанка носеше едноставен црн фустан на модниот настан во Париз. Меѓу славните гости беше и Ева Херцигова.

2 поврзани вести »

Каролина Гочева најавува концертен маратон во февруари по повод албумот „Извор“

Фемина - пред: 17 часа

Каролина Гочева ги израдува своите обожаватели. 37-годишната пејачка во соработка со Авалон продукција најави концертен маратон во Македонската опера и балет за следниот месец. Убавата музичка ѕвезда ќе одржи четири последователни концерти, на 23, ...

16 поврзани вести »

Суптилен гламур и софистицирана елеганција во новата колекција венчаници на Елиран Араха

Фемина - пред: 20 часа

Израелскиот дизајнер Елиран Араха остварува невестински соништа. Низ деликатните, рачно изработени фустани се преплетуваат елеганција, умерен сексапил и суптилен гламур. Комплексните низи од мониста и бисери, тридимензионалните цветни апликации и ...

Смело или вулгарно? Моделот кој се гордее со своите облини во фустан со превисок шлиц на SAG Awards

Фемина - пред: 1 ден

Искра Лоренс се прослави како модел со облини кој не се плаши да се разголи и го покаже своето тело со сите несовршености. Сепак, мислењата се поделени за нејзиното појавување на црвениот тепих на SAG Awards поради превисокиот шлиц.

19 поврзани вести »

ФОТО: Модата на црвениот тепих на SAG Awards 2018

Фемина - 22.01.2018

Во екот на сезоната на доделување на награди, во Лос Анџелес се одржа уште една холивудска манифестација. Синоќа беа доделени SAG (Screen Actors Guild) наградите на најуспешните во филмската и телевизиската индустрија.

19 поврзани вести »

Дејвид и Викторија Бекам со синот на ревија на Луј Витон во Париз

Фемина - 22.01.2018

Во првиот ред на машката ревија на Луј Витон беа резервирани места за семејството Бекам. Дејвид и Викторија присуствуваа на модното шоу во Париз заедно со најголемиот син Бруклин. Модното трио беше фотографирано и додека излегуваше од хотелот Риц во ...

3 поврзани вести »

Енрике Иглесијас и Ана Курникова фотографирани за првпат еден месец по раѓањето на близнаците

Фемина - 22.01.2018

Енрике Иглесијас и Ана Курникова пред еден месец станаа родители. Славниот пар беше фотографиран за првпат во јавност по раѓањето на малите близначиња Луси и Николас. 42-годишниот пејач и 36-годишната поранешна тенисерка уживаа на брод со нивните ...

3 поврзани вести »

Добрите садови за готвење го чуваат здравјето!

Фемина - 22.01.2018

Комерцијален текст Тенџере е тенџере си мислите!?! Никако! Изборот на садови за готвење, динстање, пржење и печење во основа влијае на хранливоста на намирниците, така што додава или одзема одредени состојки, а квалитетот и економичноста на јадењето ...

Сензационална: 15-годишна Русинка победи на ЕП во уметничко лизгање

Фемина - 21.01.2018

Алина Загитова го освои златото на Европското првенство во уметничко лизгање. Со спектакуларен настап на музика од балетот „Дон Кихот“, 15-годишната Русинка го достигна врвното место. „Се разбира дека сум среќна што сум европска шампионска, сакам да ...

Девојката и мајката на Кристијано Роналдо споделија слатки фотографии од неговите четири деца

Фемина - 21.01.2018

Додека Кристијано Роналдо е посветен на професионалните обврски, неговото семејство се посветува на грижата за неговите деца. Неговата девојка Џорџина Родригез и неговата мајка Долорес споделија фотографии со четирите мали деца на Instagram.

ФОТО: Џенифер Лопез провокативна во необичен стајлинг за концерт

Фемина - 21.01.2018

Џенифер Лопез беше една од ѕвездите кои настапија на концертот „Calibash“ во Лос Анџелес. На музичкиот настан, 48-годишната пејачка се појави во провокативно издание. Необичниот стајлинг привлече негативни критики, но следуваше и бран позитивни ...

Денес е Светскиот ден на прегратката! Прекрасни цитати ќе ве поттикнат да ги гушнете саканите

Фемина - 21.01.2018

Искрената прегратка има инстантна моќ и позитивен ефект. Не постои личност која останува рамнодушна на тој топол физички допир со кој се изразува љубов, грижа, внимание и пријателство. Не штедете ги прегратките и гушнете ги најблиските, бидејќи ...

4 поврзани вести »