TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Фламини по шест месеци пауза потпиша за Хетафе

Gol.mk - пред: 35 мин

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Матје Фламини, по шест месечна пауза повторно се враќа на фудбалските терени и потпиша за тимот на Хетафе, соопштија од мадридскиот клуб. Французинот договорот го парафираше на 18 месеци, а негов последен клуб беше ...

4 поврзани вести »

Жерард: Не ми е гајле за прстот, ако треба ќе бранам со една рака против Хрватска

Gol.mk - пред: 42 мин

Утре се игра еден од најинтересните натпревари во главнаа фаза на Европското првнество (ЕП) во Хрватска. Домашните раометари предводени од Лино Червар ќе се сретнат со Франција и ќе бркаат победа за пласман во полуфиналето.

8 поврзани вести »

Од Барселона негираат дека трансферот на Гризман е договорен

Gol.mk - пред: 1 час

Иако шпанските медиуми веќе подолг период шпекулираат дека трансферот на Антоан Гризман во редовите на Барселона е договорена работа, сепак, каталонскиот гигант денес ги негираше овие пишувања.

2 поврзани вести »

Чесите ги „демолиравме“ во квалификациите, сега останува тоа да го потврдиме на големата сцена

Gol.mk - пред: 1 час

Кога беше најпотребно, ние одигравме најдобро. Во последниот дуел од квалификациите за Европското првенство (ЕП) против Чешка, нашиот национален тим се издигна и го „растури“ противникот среде Скопје со високи 33-20.

Надал се повреди и го предаде мечот, Чилиќ во полуфиналето против Едмунд

Gol.mk - пред: 2 часа

Големо разочарување за тениските фанови се случи на денешното четвртфинале помеѓу Марин Чилиќ и Рафаел Надал. Шпанецот и прв рекет на АТП листата мораше да го предаде мечот поради повреда при резултат 2-2 (3-6, 6-3, 7-6/5, 2-6) во сетови и 0-2 за ...

50 поврзани вести »

Јан Филип: Раул ја искачи Македонија на повисоко ниво

Gol.mk - пред: 2 часа

Бубмејкерите ја ставаат Чешка во улога на фаворит воочи натпреварот против Македонија вечерва од 20.30 часот во Вараждин. За првпат селекторското дуо Кубеш-Филип против себе ќе го има Раул, а не Червар или Обрван како во претходните две соочувања ...

158 поврзани вести »

Може ли Македонија без Лазаров? Стратег како Раул треба да е подготвен за таков хендикеп

Gol.mk - пред: 3 часа

Целиот ракометен свет знае колку Кирил Лазаров значи за Македонија. Капитенот и еден од најдобрите стрелци во историјата на големите натпреварувања се повреди на почеток од натпреварот со Шпанија, а денес, против Чешка, ќе биде одлучено се очекува ...

8 поврзани вести »

Обрван: Франција не е непобедлива, Џерард не е на нивото на Омејер

Gol.mk - пред: 3 часа

Воочи соочувањето со светскиот шампион Франција, домашната Хрватска на Лино Червар се соочува со уште еден натпревар во кој нема право на грешка. Архивирани се победите над Белорусија и Норвешка, а олеснителна околност треба да биде и тоа што ...

52 поврзани вести »

Чунг: Ѓоковиќ ми е идол, мојот сон стана реалност!

Gol.mk - пред: 3 часа

Младиот Кореанец, Хјеон Чунг е сензационален четвртфиналист на Австралија опен, откако во осминафиналето го елиминира Новак Ѓоковиќ. Чунг смета дека покрај неговата добра игра, го елиминирал Србинот, бидејќи тој делувал уморно.

42 поврзани вести »

Санчез: Се исполни мојот детски сон, Јунајтед е најголемиот клуб на светот!

Gol.mk - пред: 4 часа

Чилеанската фудбалска ѕвезда, Алексис Санчез, се огласи по преминот во Манчестер Јунајтед и изјави дека конечно се исполнил неговиот детски сон, да заигра за најголемит клуб на светот. Санчез во тимот на Јунајтед пристигна како дел од размената со ...

117 поврзани вести »

Де Брујне го продолжи договор со Сити до 2023 година, ќе заработува 280.000 фунти неделно

Gol.mk - пред: 4 часа

Еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, го продолжи договорот со „граѓаните“ до 2023 година. Белгиецот по новиот договор ќе заработува 280.000 фунти неделно, а со дополнителните бонуси неговата плата може да достигне и до ...

8 поврзани вести »

Раул го потврди тимот од пред два дена, капитенот Лазаров пријавен за настап

Gol.mk - пред: 5 часа

Раул Гонзалез го пријави истиот состав од мечот со Шпанија и за вечерашниот дуел со Чешка, па капитенот Кире Лазаров се најде во тимот. Одлуката околу неговиот настап ќе ја донесе стручниот штаб со консултација со медицинскиот тим непосредно пред ...

121 поврзани вести »

Мертенс ја декласира Свитолина и се пласира во полуфиналето на АО

Gol.mk - пред: 5 часа

Белгиската тенисерка Елизе Мертенс направи големо изненадување и со победа против Украинката Елина Свитолина од 2-0 (6-4, 6-0) се пласира во полуфиналето на Австралија опен. 37. тенисерка на светот ја потврди одличната форма на АО и до победата ...

11 поврзани вести »

Кајл Едмунд го изненади Димитров, Британецот е прв полуфиналист на АО!

Gol.mk - пред: 5 часа

Британецот, Кајл Едмунд е првиот полуфиналист на Австралија опен, откако во четвртфиналето славеше изненадувачка победа против Григор Димитров со 3-1 (6-4, 3-6, 6-3, 6-4). He's done it! What a moment for @kyle8edmund - look at what it means! ...

50 поврзани вести »

ВИДЕО: Казинс како Карим Абдул Џабар, Њу Орлеанс по две продолженија го совлада Чикаго

Gol.mk - пред: 6 часа

Синоќа се одиграа нови девет натпревари во НБА лигата, во кои доминација имаа домаќините со дури осум победи. Њу Орлеанс и Чикаго го одиграа најинтересниот дуел, во кој по две продолженија Пеликанси славеа победа од 132-128.

19 поврзани вести »

Тулуз му испорача отказ на тренерот Паскал Дупраз

Gol.mk - пред: 6 часа

По серијата неубедливи партии и лоши резултати, францускиот прволигаш Тулуз му се заблагодари и му испорача отказ на тренерот Паскал Дупраз. По повеќе од две години соработка, Дупраз заминува, откако неговата екипа падна на 19.

2 поврзани вести »

Балотели се враќа во Италија, овојпат во редовите на Јувентус!?

Gol.mk - пред: 12 часа

По две години поминати во Франција, Марио Балотели ова лето би можел да се врати во Италија. По настапите во Милан и Интер, контроверзниот италијански фудбалер овојпат би можел да заврши во редовите на Јувентус, и тоа за бесплатен трансфер.

35 поврзани вести »

Чесите пријавија трет кружен напаѓач: Шлахта доведен само за Македонија

Gol.mk - пред: 13 часа

Воочи натпреварот на репрезентациите на Чешка и Македонија, селекторскиот тандем на нашиот противник направи неочекувана замена, повикувајќи уште еден кружен напаѓач. Јан Филип и Даниел Кубес го придодадоа Петр Шлахта, ракометар на Зубри, кон ...

„Кралот“ Џејмс: 148 поени не сум примил ни на видео-игра...

Gol.mk - пред: 13 часа

Леброн Џејмс, кошаркарот кој ги брани боите на Кливленд, во минатото коло од НБА-лигата го доживеа поразот во кој можеби неговиот тим прими најмногу поени во кариерата. Кавси загубија од Оклахома (124-148), а Џејмс призна дека никогаш не примил ...

2 поврзани вести »

Егзон Белица се договори со Партизани Тирана

Gol.mk - пред: 13 часа

Македонскиот фудбалер Егзон Белица пронајде нов клуб и потпиша со албански Партизани Тирана. Белица, кој има 27 години, во редовите на албанскиот прволигаш пристигнува како слободен агент и се очекува да биде големо засилување во дефанзивниот бедем.

2 поврзани вести »