TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gol.mk

Дончиќ за својот идол Петровиќ: Би ја украл цела негова игра, особено шутот за три поени

Gol.mk - 21.01.2018

Сите го сметаат за наследник на големиот Дражен Петровиќ, а тој со неговата игра на само 18 години покажува дека е достоен за таквите споредби. Се работи за Лука Дончиќ, словенечкиот репрезентативец, кој минатата година го освои златниот медал со ...

ВИДЕО: Роналдо доби расекотина на лицето, па со телефон проверуваше колку е повреден

Gol.mk - 21.01.2018

Најдобриот светски фудбалер за изминатата година, Кристијано Роналдо, постигна два гола во мрежата на противникот, но и се здоби со повреда на лицето на мечот против Депортиво Ла Коруња. По еден дуел со Фабијан Шар, Португалецот се здоби со ...

87 поврзани вести »

Хамбургер му врачи отказ на тренерот Маркус Гисдол

Gol.mk - 21.01.2018

Единствениот бундеслигаш кој никогаш не ја напуштил елитата, Хамбургер денес му врачи отказ на тренерот Маркус Гисдол. По вчерашниот домашен пораз од Келн со 0-2, 48-годишниот тренер го загуби тренерското место.

3 поврзани вести »