TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Идивиди

Volkswagen Golf, Polo и Up! избрани за „Best Cars 2018“

Идивиди - пред: 58 мин

Читателите на списанието „Auto Motor und Sport“ ги прогласија Golf, новото Polo и Up! за „Best Cars 2018“ во нивните категории. Не помалку од три модели на Volkswagen обезбедија една од најзначајните награди на годината.

12 поврзани вести »

Македонија без Елмас на дуелите со Финска

Идивиди - пред: 2 часа

За двата натпревара кои ќе се одиграат на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје, селекторот македонската фудбалска репрезентација до 19 години, Вујадин Станојковиќ нема да смета на Елиф Елмас, Димитар Митровски и Дарко Чурлинов, тројцата ...

7 поврзани вести »

Давитков: Без калкулации, одиме на победа

Идивиди - пред: 2 часа

Македонската кошаркарска репрезентација в недела ја пречекуваат селекцијата на Словачка против која нов триумф очекува селекторот Јорданчо Давитков. - Нема да калкулираме. Одиме на победа, победивме во Попрад, се надевам дека ќе победиме и в недела.

25 поврзани вести »

Икарди го менува Кавани, ПСЖ му нуди на Интер на 110 милиони евра

Идивиди - пред: 2 часа

Пари Сен Жермен се вклучи во трката со Реал Мадрид за ангажман на голгетерот и капитен на Интер, Маури Икарди и е подготвен да понуди 110 милиони евра, пишува „Кориере дело Спорт“. Парижаните ќе му дадат 40 милиони евра на Аргентинецот за петгодишен ...

20 поврзани вести »

Во САД закажани три смртни казни во еден ден

Идивиди - пред: 2 часа

Во три сојузни американски држави Алабама, Тексас и Флорида во ист ден се закажани извршувања на три смртни казни, а егзекуција е спроведена само на Флорида. Ако беа извршени сите три егзекуции, тоа ќе беше првпат после повеќе од осум години да се ...

5 поврзани вести »

Во полициска акција против меѓународни шверцери на дрога во Шпанија уапсени 18 лица

Идивиди - пред: 2 часа

Во акција за разбивање меѓународен синџир за трговија со дрога, во Шпанија се уапсени 18 лица, меѓу кои и двајца српски пилоти. Србите, со хеликоптери ја пренесувале дрогата за еден од најголемите светски картели и учествувале во трговија со луѓе.

31 поврзани вести »

Кривични пријави за 11 лица за случајот со девојчето од Домот „25 Мај“

Идивиди - пред: 2 часа

Министерство за труд и социјална политика соопшти дека до Основното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против 11 одговорни и стручни лица од Центарот за социјална работа - Скопје за кривично дело „несовесно работење во служба“ и ...

43 поврзани вести »

Понесете ја природата секаде со себе

Идивиди - пред: 2 часа

Неполн месец нè дели од почетокот на пролета и од сите убави нешта кои ни ги носи ова годишно време. Кога природата ќе се разбуди од зимскиот сон, тешко е да им се одолее на сите оние цвеќиња и растенија кои пленат како со својот изглед, така и со ...

2 поврзани вести »

Блек Чајна: Девојката во секс снимката само изгледа како мене

Идивиди - пред: 3 часа

Блек Чајна вели дека секс снимката која кружи наоколу не е нејзина. Новата снимка е во фокусот на медиумското внимание, а се појави во јавноста само ден по протекувањето на онаа каде таа му пружа орален секс на Мечи.

Најголемиот фаворит за Oскар е плагијат?

Идивиди - пред: 4 часа

„The shape of water“ е фаворитот во борбата за овогодинешниот Oскар за најдобар филм, но тој сега се соочува со тужба за плагијат. Во тужбата се наведува дека неговиот фантастичен заплет во кој е опишана романтичната врска на чистачката и ...

13 поврзани вести »

Слушнав дека Џенифер се разведува, но не планирам да ја контактирам

Идивиди - пред: 6 часа

Откако се рашири веста во врска со разводот на Џенифер Анистон и Џастин Теру, се појавија шпекулации за можното помирување на познатата актерка со нејзиниот поранешен сопруг, Бред Пит. Нивниот развод следи по 2 и пол години брак, но и по неколку ...

17 поврзани вести »

Санторини-дестинација која плени со својата магија

Идивиди - пред: 7 часа

Санторини е остров, кој се наоѓа источно од Атина, а до него можете да дојдете со авионски превоз или пак со брод од пристаништата во и близу Атина. Санторини не е напразно дестинацијата на многу познати личности.

Секс пози: Лажичка во 3 различни варијанти

Идивиди - пред: 7 часа

Страничната поза е одлична за да се достигне врвот на задоволството. Таа може да биде две во едно, спој на нежни допири и груб сексуален однос. Сепак, некогаш и тоа не е доволно, а посакувате многу повеќе.

Срна доби 17-месечна суспензија

Идивиди - пред: 7 часа

Поранешниот хрватски репрезентативец, Дарио Срна од страна на Националниот антидопинг центар на Украина доби суспензија во времетраење од 17 месеци. Фудбалерот на Шахтјор бил позитивен на допинг тестот направен по натпреварот со Наполи во Лигата на ...

16 поврзани вести »

ЗОИ 2018: Сите соби во олимписките села распродадени

Идивиди - пред: 7 часа

Сите соби во трите олимписки села во Пјонгчанг биле распродадени уште пред почетокот на Олимпијадата, соопшти претставникот на ИОК Марк Адамс. По завршувањето на Игрите, апартманите ќе бидат реновирани и предадени на нивните сопственици.

25 поврзани вести »

Гатузо задоволен од одбраната на Милан

Идивиди - пред: 7 часа

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо смета дека резултатите што ги постигнува тимот во последниот период се плод на подобрената игра во одбраната. - Тоа е нешто на кое напорно работевме и успеавме да го подигнеме нивото.

12 поврзани вести »

„Црево во чип“ помошна алатка во справување со болести како Кроновата

Идивиди - пред: 8 часа

Пациентите со сериозни гастроинтестинални заболувања како Кроновата болест, улцеративен колитис или синдром на нервозно дебело црево, често пати треба да испробаат по неколку скапи третмани пред да го пронајдат оној кој функционира за нив.

Чуварот не му се спротивставил на напаѓачот во средното училиште во Флорида

Идивиди - пред: 8 часа

Полицаецот чувар Скот Питерсон, кој бил на должност во средното училиште во Флорида кога поранешниот ученик Николас Круз уби 17 лица, стоел околу четири минути пред зградата и не влегол внатре за да го спречи нападот, изјави шерифот на областа ...

26 поврзани вести »

Јункер в недела во Македонија на средби со државниот врв

Идивиди - пред: 8 часа

Претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер својата балканска турнеја ќе ја започне в недела на 25 февруари со посета на Македонија, во рамки на која до 1-ви март ќе ги посети сите шест земји од Западниот Балкан.

36 поврзани вести »

Прашањето за името на дневен ред на средбата Ципрас - Меркел во Брисел

Идивиди - пред: 8 часа

Прашањето за името на Македонија ќе биде на дневниот ред на средбата на грчкиот премиер Алексис Ципрас со германската канцеларка Ангела Меркел што ќе се одржи денеска во Брисел во рамките на неформалната средба на 27-те земји членки на ЕУ, објави ...

77 поврзани вести »