TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

IPON

Дарко Каевски се сретна хрватска делегација предводена од Јаница Костелиќ (ФОТО)

IPON - пред: 5 часа

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денеска во рамките на работната посета на Хрватска, оствари билатерална средба со хрватската владина делегација предводена од генералниот Државен секретар за спорт, Јаница Костелиќ.

5 поврзани вести »

Џудо сезоната почнува од Тунис – одлична најава со руско видео (ВИДЕО)

IPON - пред: 11 часа

Џудо сезоната 2018 започнува во петок со „Џудо тунис 2018“ каде што олимписки и светски медалисти, како и нови џудисти ќе почнат ново поглавје за џудото. Еве еден одличен руски филм кој покажува како џудо спорт ги обликува животите на младите ...

Борците со големо мнозинство прогнозираат победа на Миочиќ (ВИДЕО)

IPON - пред: 11 часа

Во анкетата спроведена на десетина борци на ММА девет од нив предвидуваат победа на Миочиќ против Нгану. Каел Сонен и борците на УФЦ Стефан Томсон, Колби Ковингтон, Кертис Блајдес кој во Загреб се бореше со Нгану, Шејн Бургос, Мет Фреол, Нил Мањи, ...

3 поврзани вести »

Џон Џонс го помина детекторот на лаги

IPON - пред: 11 часа

Џон Џонс беше на полиграф минатиот месец надевајќи се дека ќе докаже дека намерно не земал допинг пред реваншот со Даниел Кормиер. Изворите на УФЦ објавија дека поранешниот шампион го поминал „детекторот на лаги“.

Илија Младеновски – потпретседател на РБЛ: Македонија и Кро тим ќе се сретнат во Штип!

IPON - пред: 12 часа

На состанокот на Регионалната боксерска лига завчера во Загреб Илија Младеновски, претседателот на Пинк Пантер, по втор пат е избран за потпретседател на Управниот одбор на РБЛ. „На 29 јануари ќе се одржи нова седница на УО во Белград, Србија, на ...

Нгану: Прво ќе поминам преку Стипе, а потоа го сакам Ентони Џошуа!

IPON - пред: 21 часа

Дана Вајт нема да биде пресреќен од најновата изјава на неговиот миленик Френсис Нагану. Не требаше долго да се ќека за Камерунецот да тргне по стапките на Конор Мек Грегор и да си посака боксерска кариера.

3 поврзани вести »

Марио Тошески и Давид Везенкоски положија за кафеави појаси во Шведска (ФОТО)

IPON - пред: 23 часа

Марио Тошески и Давид Везенкоски од ЏК Сеишин во Шведска положија за кафеав појас 1 кју пред стручна комисија од Шведска. Да потсетиме дека еден месец Тошески учествуваше во тренажниот процес на ЏК Норкопинг-Норкопинг од Шведска, каде што тренира и ...

Ронда Русеј потпиша за ВВЕ

IPON - пред: 23 часа

Поранешната шампионка на УФЦ, Ронда Русеј, кој последен пат се бореше во 2016 година, кога влезе во серија од две последователни порази. Се уште е нејасно дали има желба да се врати во октагонот.

КФМ еден чекор назад во финансирањето за настапите во Премиер лигата во однос на лани

IPON - 16.01.2018

Македонската карате федерација (МКФ), однонсно Извршниот одбор, донесе одлука на 23 декември минатата година да ги финансира учесниците Карате 1 – Премиер лигата, Серија А, во Париз-Франција од 26 до 28 јануари, но со различен степен на покриеност.

4 поврзани вести »

Нгану за борбата со Миочиќ ќе заработи половина милион долари

IPON - 16.01.2018

Френсис Нгану откри колку ќе заработи во борбата за титулата во тешка категорија викендов во Бостон против Стипе Миочиќ. За неговата седма борба во УФЦ, француско-камерунскиот борец ќе добие 500.000 долари.

3 поврзани вести »

Прво соочување на Џошуа и Паркер (ВИДЕО)

IPON - 16.01.2018

Се одржа првата прес-конференција за мечот за обединување на титулите во тешка категорија меѓу ВБА, ИБФ и ИБО шампионот Ентони Џошу и ВБО првакот Џозеф Паркер. 28-годишниот Британец со две години помладиот Новозеландец ќе се бори на 31 март на ...

Дедо, ама нокаутер (ВИДЕО)

IPON - 16.01.2018

Дедо, ама мава и нокаутира како Мајк Тајсон. Во тоа може и самите да се уверите. ...

Ретка снимка на Жан-Клод ван Дам од карате спаринг во младоста (ВИДЕО)

IPON - 16.01.2018

Сите знаат, а некои и паметат дека Жан-Клод ван Дам беше голема ѕвезда во боречки филмови од 80-тите и 90-тите години. Актерот учествуваше во Крвав спорт, Кикбоксер, Универзален војник и уште многу наслови, а за разлика од некои други во филмската ...

Берат Јакупи и Јована Георгиева најдобри каратисти за 2017-та

IPON - 16.01.2018

Освојувачот на златен медал на Европското првенство (ЕП) во Коџаели, Турција, Берат Јакупи во машка и носителката на бронза на истото ЕП, Јована Георгиева во женска конкуренција, се најдобрите каратисти на Македонија во 2017 година во изборот на ...

4 поврзани вести »

Моника Стефановска добитничка на автомобил „цитроен Ц3 еркрос“ (ВИДЕО)

IPON - 16.01.2018

На македонската карате репрезентативка Моника Стефановска и тргна годината како што треба, таа е добитник на автомобил „цитроен Ц3 еркрос“ во наградната игра на Рамстор и Сити мол „Пазари, греби и добиј“.

Кро Кап со фотографија на Фејсбук покажа што мисли за спиењето со кучињата во ист кревет (ФОТО)

IPON - 15.01.2018

Легендарната хрватски ММА борец и спортска икона, Мирко Филиповиќ, на својот профил на Фејсбук, покажа што мисли „за спиењето во ист кревет со куче“. Филиповиќ во неделата, токму од постела, ја објави фотографијата заедно со својот пекинзер, ...