TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафе пауза

Жарко Батиќ: Кросфитот го подобрува начинот на живот – доброто тело е само бонус

Кафе пауза - пред: 17 часа

Поголемиот дел од младите денес се грижат за себе и се обидуваат да водат здрав живот. Физичката активност е неминовен дел од нивното секојдневие. Наутро џогирање, теретана после работа, планинарење и велосипедизам за викенд, аеробик, јога за ...

Веганско кафе со само 3 состојки за бескрајно уживање во продолжениот викенд

Кафе пауза - пред: 17 часа

Најпрво подгответе ги сите состојки, а потоа во мало тенџере, на среден оган, загрејте го млекото заедно со шеќерот. Мешајте сè додека млекото не се стопли и шеќерот не се стопи. Исклучете го шпоретот и потоа додајте го кафето.

Филм: Покер кралица (Molly’s Game)

Кафе пауза - пред: 17 часа

Арон Соркин Џесика Честејн, Идрис Елба, Кевин Костнер 140 минути 5 јануари 2018 англиски биографија, драма 8/10 Станува збор за филм инспириран од вистинска приказна што ни го раскажува животот на Моли Блум (Џесика Честејн), жената што ќе води ...

Обрнете внимание: Срамежливите луѓе флертуваат на многу суптилен начин!

Кафе пауза - пред: 17 часа

Тешко е да се препознае дали некој флертува со вас, особено ако се работи за срамежлив човек. Срамежливите луѓе многу тешко се отвораат и речиси никогаш не се осмелуваат да го направат првиот чекор.

6 модни трендови за пролет 2018 што можете да ги носите и сега

Кафе пауза - пред: 17 часа

Сигурно мислите дека е премногу рано за да разговараме за пролетните трендови, но се лажете, бидејќи модата е секогаш да бидете барем еден чекор пред актуелната сезона. Токму затоа и сите модерни девојки веќе ги подготвуваат своите омилени модни ...

Не пропуштајте: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Кафе пауза - пред: 18 часа

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања.

7 поврзани вести »

Мажите родени во овие 3 хороскопски знаци се ноќна мора за секоја жена

Кафе пауза - пред: 18 часа

Доколку сте вљубени во маж кој е роден во некој од следниве хороскопски знаци, најверојатно би требало да размислите малку подобро дали сакате да бидете врска со таков човек. Секако дека не треба да ги сфаќате здраво за готово овие информации, ...

3 поврзани вести »

Интересна студија ни открива дека луѓето што почесто користат Интернет се помалку религиозни

Кафе пауза - пред: 18 часа

На некој начин науката потврдила дека Интернетот е „безбожно“ место. Според едно ново истражување, луѓето кои користат Интернет поретко имаат влијание од религиите. Истражувањето објавено во било изведено од страна на истражувачи од еден приватен ...

5 работи што мистериозните и неодоливите жени ги прават поинаку од останатите

Кафе пауза - пред: 19 часа

Социјалните мрежи им овозможуваат на луѓето да споделуваат премногу информации за себе. Мистериозните поединци, кои сите ги обожаваме, се вистинска реткост. Не зборуваме за антисоцијалните и затворените луѓе кои постојано молчат, туку за оние кои ја ...

Зрак светлина го означува моментот кога сперматозоидот навлегува во јајце клетката

Кафе пауза - пред: 19 часа

Човечкиот живот започнува со зрак светлина. Во моментот кога сперматозоидот се „сретнува“ со јајце клетката резултира со краток блесок кој научниците за прв пат успеале да го снимаат. Експлозија од мали искри излегува од јајце клетката во моментот ...

Животното што прво ќе го видите на сликата ќе ви открие која е вашата најголема животна вредност

Кафе пауза - пред: 19 часа

Постои добра причина зошто луѓето толку ги обожаваат тестовите на личноста. Со векови луѓето се консултирале со камења, си гледале на карти и создавале цели религии со надеж дека ќе им најдат смисла на оние делови од својот карактер што не можат ...

На оваа илустрација се кријат само 2 работи: Она што прво ќе го забележите открива што ви е потребно во животот

Кафе пауза - пред: 19 часа

Дали во моментов сте во фаза каде што се чувствувате малку несигурно и потребна ви е нечија заштита или сте слободни и независни? Погледнете ја илустрацијата и ќе добиете совет што точно треба да направите.

Како да се гледате себеси на позитивен начин?

Кафе пауза - пред: 19 часа

Многу лесно запаѓаме во лоши мисли после некој неуспех. Но нема потреба од тоа. Иако изгледа тешко, вие сепак ја имате моќта да ги промените вашите мисли и да почнете да се гледате на позитивен начин.

Супержени: 8 волшебни особини на бременото тело

Кафе пауза - пред: 19 часа

Иако најчесто се фокусирате на негативностите, како што се заморот, мачнините и проширените вени, сепак вашето бремено тело е нешто навистина волшебно. Способни сте за многу повеќе од она што некогаш сте го сметале за возможно.

7 поврзани вести »

Најмоќните 4 хороскопски знаци и тајната зад нивната сила

Кафе пауза - пред: 20 часа

Секој знак си има свои силни и слаби страни. Но, мора да признаеме дека некои знаци се значително посилни од другите. Погледнете за кои знаци станува збор, но дознајте и која е тајната зад нивната сила. Еден од најмоќните знаци во зодијакот е Овенот.

3 поврзани вести »

Се екипираше тимот на серијата за деца „Наше маало“ – Кој е поводот?

Кафе пауза - 18.01.2018

Сигурно се сеќавате на детската серија „Наше маало“, особено ако сте дете од крајот на 80-тите или почетокот на 90-тите години кога со нетрпение чекавме да дојде недела за да ја видиме омилената зграда Кармен и нејзините мудри совети, па често си ...

9 поврзани вести »

9 знаци дека сте во врска со зрела и возрасна жена

Кафе пауза - 18.01.2018

Ако имате ваква жена покрај вас, чувајте ја! Ретко се наоѓа зрела и возрасна личност што е спремна да даде сè за љубовта на својот живот, додека истовремено и се грижи за себе, не дозволувајќи си да се изгуби во врската.

ТВ серија: Крајот на е***иот свет (The End of the F***ing World)

Кафе пауза - 18.01.2018

Џесика Барден, Алекс Лотер, Стив Орам комедија, драма Џонатан Ентвисл 24 октомври 2017 1 30 минути англиски 9/10 „Крајот на е***иот свет“ е базирана според графички роман со истото име, напишан од страна на Чарлс Форсман, и ја следи авантурата на ...

Науката открива: Богатството и кратките љубовни врски се меѓусебно поврзани

Кафе пауза - 18.01.2018

Тешко е да се предвиди дали некој ќе посака сериозна врска со вас или ќе ве искористи за секс за една вечер. Луѓето се непредвидливи кога станува збор за љубовта и најновите истражувања откриле дека нашата животна средина можеби е главната причина ...

6 поврзани вести »

Хрчаците навистина знаат како да уживаат во храната

Кафе пауза - 18.01.2018

Кога последен пат сте лежеле во кревет и сте грицкале нешто толку вкусно, што сте посакале да го изедете во само еден залак? Овие неодоливи хрчаци, со нивните меки и големи образи, ПОСТОЈАНО јадат нешто.