TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кајгана

Ед Ширан се сврши со девојката Шери Сиборн

Кајгана - пред: 4 часа

Популарниот музичар Ед Ширан преку Instagram им соопшти на обожавателите дека ја запросил девојката Шери Сиборн и додаде дека се многу „среќни и заљубени“. Двајцата се запознале уште кога биле средношколци, но почнаа да се забавуваат дури во 2015 ...

5 поврзани вести »

Уште една жртва во порно индустријата: Актерката Оливија Луа најдена мртва

Кајгана - пред: 4 часа

Оливија Луа е петтата актерка во порно филмови која почина во изминатите три месеци. Проблемите со дрога и алкохол, како и долгогодишната борба со ментални болести и справување со злоставување се главните причини за самоубиство или случајно ...

5 поврзани вести »

Не ви треба теретана: Вежби за затегнати нозе во домашни услови

Кајгана - пред: 5 часа

Не ви е потребна теретана со најскапа опрема за да имате цврсто и затегнато тело. Најважно е да бидете мотивирани и посветени на вежбањето. Со овие инструкциски видеа може да имате затегнати нозе со вежбање во домашни услови.

2 поврзани вести »

Разбиена група во Хрватска и Словенија, присилувале Кинези да работат во кол-центри

Кајгана - пред: 5 часа

Благодарение на заедничка акција на словенечките и хрватските безбедносни сили, прекинат е меѓународен ланец на организирана криминална група што се занимавала со трговија на луѓе. Хрватското МВР соопшти дека неговите полициски службеници во ...

6 поврзани вести »

Совети од Џејми Оливер: Здрави замени во кујната

Кајгана - пред: 5 часа

Ако вашата новогодишна одлука е да водите поздрав живот и да направите промена во вашиот начин на исхрана, познатиот готвач Џејми Оливер има неколку корисни совети како да направите паметни замени на некои видови храна.

Природни чаеви што ќе ви помогнат во слабеењето

Кајгана - пред: 6 часа

Пиењето чај е добро за одржување на општата здравствена состојба, како и за редовна хидратација на организмот. На пазарот се нудат бројни индустриски чаеви што ветуваат дека ќе ви помогнат во борбата со вишокот килограми, но природата има подобар ...

6 поврзани вести »

Мажите во улога на жените во сексистички реклами од 50-тите

Кајгана - пред: 6 часа

Сликата на совршената жена во рекламите од 50-тите: вредна сопруга која робува во кујната и низ куќа по цел ден, ги чува децата и му удоволува на сопругот, секако, со насмевка на лицето. Фотографот Илај Резкала од Бејрут, Либан решил да ги смени ...

2 поврзани вести »

Издавањето на визи ќе продолжи, соопшти американската амбасада во Скопје

Кајгана - пред: 7 часа

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје соопшти дека нејзиниот сервис за пасоши и визи ќе продолжи да работи и покрај тоа што работата на владата е во прекин. „Закажаните услуги за пасоши и визи и услугите за итни случаи за граѓаните ...

24 поврзани вести »

Ѓоковиќ: Морам да бидам скромен со очекувањата, доаѓам по долга пауза

Кајгана - пред: 7 часа

Српскиот тенисер Новаќ Ѓоковиќ вели дека е задоволен од неговата игра по победата над Рамос-Вињолас во третото коло од Аустралијан опен. Ѓоковиќ продолжи со добрата игра и го совлада Алберт Рамос-Вињолас со 6:2, 6:3 и 6:3.

49 поврзани вести »

Патник облекол сѐ што носи во куферот за да не плати багаж

Кајгана - пред: 7 часа

Патник бил одбиен да се качи во авион бидејќи имал премногу облека на себа, поточно 10 маици и осум пара панталони. Рајан Карни Вилијамс кој требало да патува од Исланд до Лондон одлучил да ја облече на себе целата облека што ја носел во куферот за ...

Бетонска утопија: Престижниот музеј МоМА поставува изложба за архитектурата во Југославија

Кајгана - пред: 8 часа

Музејот на современа уметност во Њујорк ќе ја постави изложбата „Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948–1980“. Изложбата посветена на архитектурата во поранешна Југославија, создадена во периодот од 1948 до 1980 година, ќе биде ...

5 поврзани вести »

Што нудат најлуксузните крузери што ќе запловат годинава?

Кајгана - пред: 8 часа

Во текот на 2018 година низ големите водни пространства ќе запловат нови бродови за крстарење што ќе понудат сосема поинакви патувачки искуства, со луксузни содржини и врвна услуга. За љубителите на патувачки задоволства, ова се најлуксузните ...

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација никогаш не постоела

Кајгана - пред: 8 часа

„Македонската нација никогаш не постоела“, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на весникот „Етнос“ кое ќе биде објавено утре. Во најавата за интервјуто стои дека Ципрас говорел детално за прашањето за името, текот на ...

57 поврзани вести »

Турски државјанин пренесен на Клиника со тешки изгореници од струен удар

Кајгана - пред: 9 часа

Триесет и деветгодишен турски државјанин вчера се здобил со тешки изгореници во пределот на главата, со кои се здобил од струен удар, додека работел во зграда во Аеродром. Од Комплекс клиники “Мајка Тереза“ во СВР-Скопје било пријавено дека кај нив ...

14 поврзани вести »

Воз усмрти маж кај Миравци

Кајгана - пред: 9 часа

Шеесет и четиригодишен маж го загуби животот вчера откако товарен воз удрил во него. Од полицијата информираат дека несреќата се случила на пругата кај железничка станица Миравци, поточно на влезниот сигнал на железничка станица Миравци, во момент ...

20 поврзани вести »

10 ситуации во кои треба да побарате помош од психотерапевт

Кајгана - пред: 10 часа

Кога ќе се спомне зборот „психотерапевт“ прва асоцијација за повеќето луѓе е дека се работи за големи проблеми. Но, и навидум малите проблеми влијаат врз вашето душевно здравје и начинот на кој се соочувате со животот.

Заев: Верувам дека ќе се изнајде достоинствено решение за името

Кајгана - пред: 10 часа

Верувам дека помеѓу две земји, кои што се пријатели и имаат намера да бидат уште поголеми пријатели, ќе се изнајде решение каде што ќе се сочува достоинството на двете страни, и буквално ќе биде придобивка за иднината на граѓаните на двете земји, ...

35 поврзани вести »

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Кајгана - пред: 10 часа

Сте направиле поголема пауза во вежбањето, но сте подготвени да се вратите во теретана. Добрата вест е дека не ви недостига мотивација, но внимавајте да не се префорсирате. Ова се три совети како без проблеми да се вратите во форма: Поставете си ...

Музичката легенда Том Пети починал од „случајно предозирање“

Кајгана - пред: 11 часа

Американскиот музичар Том Пети починал од „случајно предозирање со лекови против болка“, соопшти неговото семејство. Пети имал повеќе здравствени проблеми, а најмногу страдал од скршеницата на колкот.

3 поврзани вести »

„Црната вдовица“ од Франција осудена на 22 години затвор

Кајгана - пред: 11 часа

Патриција Дагорн, која во медиумите беше нарекувана „Црната вдовица од француската Ривиера“ доби затворска казна од 22 години за убиство на двајца мажи и труење на уште две жртви. Обвинителството во Ница рече дека Дагорн била „перверзен нарцис“ која ...