TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канал 77

Патнички авион со над 50 лица се урна во Иран

Канал 77 - 18.02.2018

Ирански патнички авион што превезувал над 50 лица се урна во планините Загрос во јужниот дел на Иран, објави „АФП“. „Авионот се урна во регионот Семиром и сите служби за итни случаи беа известени.

63 поврзани вести »