TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курир

Волф: Изгубивме два бода поради глуп пас на крајот

Курир - 17.01.2018

Поминаа три натпревари а Македонија уште не знае за пораз на Европското првенство, денеска силата на Македонците ја почувствува и Германија. Тие не можат да се помират со ремито, но можат да бидат среќни што не загубија.

4 поврзани вести »

Вонредна прогноза: Поради врнежи од снег, забрана за камиони на Стража

Курир - 17.01.2018

Поради врнежи од снег, од 21,45 часот на планинскиот премин Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила. Според прогнозата, во вечерните и ноќните часови ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминуваат во снег и на некои ...

66 поврзани вести »

ФОТО: Фитиљ го запре последниот удар на Германците

Курир - 17.01.2018

Македонија оствари големо реми 25-25 против Европскиот шампион Германија, а голема улога во него имаа младите ракометари кои во иднина ќе ја имаат водечката улога во репрезентацијата. Еден од нив исто како и на минатиот натпревар против Црна Гора ...

4 поврзани вести »

ЕМОЦИИ ТОН: Борко Ристовски во прегратките на својата мајка (ВИДЕО)

Курир - 17.01.2018

Сите во таборот на Македонија слават, а еден од најемотивните моменти имаше голманот Борко Ристовски, кој по натпреварот со Германија, влета во прегратките на својата мајка. Срдечност и топлина од фановите добија и останатите македонски ...

21 поврзани вести »

Познато против кого ќе играме во недела!

Курир - 17.01.2018

По завршувањето на последниот меч од групата во кој Данска ја победи Шпанија со 25:22, познат е првиот противник на Македонија во главната фаза. И покрај поразот, Шпанците го освоија првото место во групата Д, што значи дека во првиот меч од ...

83 поврзани вести »

Данска одигра за Македонија

Курир - 17.01.2018

Данска ја победи Шпанија со 25:22, со што Македонија ќе стартува како лидер во групата во главната фаза. Откако Чешка ја шокираше Унгарија и ја испрати дома, а воедно ја „испразни“ салата, која сега ќе биде само за Фалангата, во победа на Данска во ...

83 поврзани вести »

Децата во градинката „Рада Поцева“во Кавадарци од денеска ќе дишат чист воздух

Курир - 17.01.2018

33 прочистувачи на воздух од брендот „Блу ер“ од денеска се во функција во сите клонови на детската градинка „Рада Поцева“ во Кавадарци. Станува збор за донација од компанијата “Екотип“ од Скопје, вредна 10 илјади евра.

2 поврзани вести »

Познатиот македонски ракометар со предлог за решение за името

Курир - 17.01.2018

Ракометна треска ја тресе Македонија во изминатите денови, а благодарение на успехот на нашите ракометари на ЕП во Хрватска, оваа еуфорија ќе потрае подолго. По ремито со Германија и освоеното прво место во групата, поради што ќе пренесеме 3 бода во ...

43 поврзани вести »

ВИДЕО: „Бисер балкански“ ечи во соблекувалната, ракометарите заслужено слават

Курир - 17.01.2018

Ечи „Бисер балкански“ од соблекувалната на македонската репрезентација. Ракометарите одиграа нерешено со Германија, останаа непоразени и како првопласирани во групата продолжуваме во втората фаза на ЕП во Вараждин.

16 поврзани вести »

ВИДЕО: Раул одби цепелин, па Столе предложи нешто од кое се стаписаа сите

Курир - 17.01.2018

Вистинска драма се случуваше на последниот тајм-аут на македонските ракометари, кои коваа план за последниот напад и како да се нападне германскиот голман. Во тој момент Кире Лазаров ја презеде капитенската улога и во договор со тренерот му предложи ...

46 поврзани вести »

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Кире му предложи цепелин на Раул- реакцијата на Шпанецот ја насмеа Македонија

Курир - 17.01.2018

Македонија и Германија одиграа нерешено, 25:25 во последното коло од првата фаза од Европското првенство во ракомет кое што се игра во Хрватска. Македонските ракометари добро го започнаа натпреварот, играјќи со тактика во напад 7 наспрема 6, што се ...

138 поврзани вести »

Филиповците први честитаат: Словенија, Црна Гора, па Германија… кој е следен!?

Курир - 17.01.2018

Првата честитка од соблекувалната по ремито со Германија пристигна од петорицата „Филиповци“ во нашиот национален тим. Првата честитка од соблекувалната по ремито со Германија пристигна од петорицата „Филиповци“ во нашиот национален тим.

3 поврзани вести »

ТРАГЕДИЈА: Причината поради која ова дете почина треба да биде поука за сите родители!

Курир - 17.01.2018

Седум дена подоцна на Рајкел му трнеле прстите, не можел да оди и почнал да халуцинира. Дури тогаш бил одведен на лечење, каде добил експериментална терапија, која досега им помогнала на две деца во САД и на уште 18 низ светот кои се нашле во истата ...

4 поврзани вести »

Грецки го опиша промашувањето на Столе и одбраната на германскиот голман

Курир - 17.01.2018

Германското десно крило Патрик Грецки имаше можност да и донесе победа на Германија, но благодарение на добрата игра во одбрана на Дејан Манасков, Грецски не успеа да дојде до можност за да упати удар кон голот на Борко Ристовски.

16 поврзани вести »

Борко Ристовски го „пецна“ Лино Червар- еве како го нарече

Курир - 17.01.2018

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски по ремито со Германија истакна дека разликата ја прави селекторот, а индиректно го „пецна“ и Лино Червар, кого го нарече – шарлатан. -Оваа генерација е иста, претходно имавме селектор-шарлатан, ...

21 поврзани вести »

ФОТО: Македонската фаланга пред европската публика испрати порака за Игор Дурловски

Курир - 17.01.2018

Публиката развеа транспарент со порака за поддршка на Игор Дурловски кој се наоѓа во притвор за настаните од 27-ми април во Собранието. Македонските навивачи кои вечерва ги бодреа ракометарите на мечот против Германија, испратија порака која ја виде ...

Очите ќе ви испаднат: Македонската пејачка Наташа Малинкова навиваше топлес! (ФОТО)

Курир - 17.01.2018

Настапот на македонските ракометари на Европското првенство (ЕП) е бурно следено буквално од цела држава и речиси да нема некој кој не ги бодри избраниците на селекторот Раул Гонзалес, било во живо во Загреб или дома пред телевизиските екрани.

15 поврзани вести »

Столе се огласи за промашениот зицер

Курир - 17.01.2018

Стојанче Стоилов ја имаше шансата да биде јунак, но не го резлизира зицерот кој го имаше во последниот наш напад од дуелот со Германците, при резултат (25:25). -За малку, нели, кога ќе утнеш еден таков зицер, тогаш ова нерешено не ти е толку слатко.

43 поврзани вести »

Изјавата на Лазаров од вчера е вистински хит по денешното реми

Курир - 17.01.2018

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, на вчерашниот брифинг со новинарите во Загреб зборуваше за победите против Словенија и Црна Гора, како и за она што не очекува на последниот натпревар против Германија.

39 поврзани вести »

Наумовски: Предлозите на Нимиц далеку од достоинствено решение

Курир - 17.01.2018

Македонскиот претставник во разговорите за името, амбасадорот Васко Наумовски по последната рунда разговори во Њујорк вечерва изјави дека предлозите изнесени од медијаторот Метју Нимиц се далеку од достоинствено решение.

67 поврзани вести »