TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркукуле

ДИЈАСПОРАТА ЌЕ ГИ ПОКРИЕ ТРОШОЦИТЕ: Македонците од Канада ќе ги покријат патните трошоци за сите оние кои сакаат да ...

Маркукуле - тукушто објавено

Македонската координативна мрежа од Канада, по повод претстојните протести на 27.февруари испратија соопштение во кое ги информираат сите заинтересирани кои сакаат да присуствуваат на протестот, а се од внатрешноста на државата, дека финансиски ќе ...

Вонредна состојба во регионот, натрупа снег – снежниот циклон доаѓа во Македонија

Маркукуле - пред: 2 часа

Времето во Македонија ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од три до 11 степени.

59 поврзани вести »

Денеска е голем ден, Тодорова Сабота: Едно нешто мора да направите ако постите

Маркукуле - пред: 2 часа

Тодорова сабота е празник посветен на Светиот Великомаченик Теодор Тирон, кој настрадал во прогоните на христијаните од страна на римскиот цар Максимилијан. Овој ден се празнува во спомен на едно чудо што го направил св.

10 поврзани вести »

AMEРИКА: “Не исклучуваме воена интервенција против Дамаск”

Маркукуле - пред: 7 часа

САД не исклучуваат воено решение на сирискиот конфликт и оставаат можност да ги нападнат силите на Дамаск, рекла амбасадорката на Америка во Обединетите Нации, Ники Хејли, за време на предавање на универзитетот во Чикаго.

28 поврзани вести »

TEЖОК ИНЦИДЕНТ ВО ИЗРАЕЛ: Американската делегација гаѓана со јајца, едвај побегнале (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 7 часа

Арапските демонстранти ја нападнале американската делегација која во четвртокот го посетила палестинскиот град Рамалах, поради одлуката на САД да го признаат Ерусалим како престолнина на Израел.

28 поврзани вести »

ФОТО: Конечно најава за намалување на сметките за вода во вторник?? ”Пониски суми за минимум 110 денари?”

Маркукуле - пред: 7 часа

На 27.02.2018 година (вторник), Советот на општина Прилеп ќе ја одржи 9-та седница, а на дневниот ред се ставени донесувања на Предлог-Одлуки за давање согласност на Одлуки донесени од Јавните претпријатија “Водовод и канализација” и “Пазари”.

2 поврзани вести »

ХОРОР ВО ПРИЛЕП: ”Градоначалникот го прекинал проектот од Светска банка за кружен тек кај “ТАБАНА”?Народот е бесен?”

Маркукуле - пред: 9 часа

Еден од поголемите капитални проекти, крстосница со кружен тек над градската река кај мостот “Табана”, кој требаше да придонесе за да се зголеми безбедноста, проточноста и ефикасноста во сообраќајот, според предвиденото од претходната локална власт, ...

2 поврзани вести »

ЛУЃЕТО КОИ ЌЕ ЈА ДОЧЕКААТ 2050 ГОДИНА ЌЕ БИДАТ БЕСМРТНИ: Светиот грал на светскиот инженеринг

Маркукуле - пред: 11 часа

Докторот Ијан Пирсон тврди дека вештачката интелегенција и развојот на науката ќе му овозможат на луѓето да станат бесмртни. Луѓето кои ќе ја дочекаат 2050 година ќе имаат можност да изберат бесмртност ! Тоа го тврди футурологот Др.

3 поврзани вести »

ДЕРМАТОЛОЗИТЕ ШОКИРАНИ: Ставете ја оваа смеса на лузна или дамка на кожата, ќе исчезне за неколку минути

Маркукуле - пред: 12 часа

Доколку сакате да имате убава и чиста кожа, ви препорачуваме да ја направите оваа смеса. Оваа маска може да се користи за акни, дамки, дисколорација и лузни на лицето. Нејзината подготовка е навистина едноставна.

10 поврзани вести »

ШТО ВЕЛАТ ТАЈНИТЕ ДОКУМЕНТИ ЗА ГАДАФИ: Каков бил „планот Б“ за рушење на Гадафи од неговите „западни пријатели“

Маркукуле - пред: 16 часа

Документите од кои е тргната ознаката за тајност се објавени и покажани на јавноста, од кои се гледа дека либискиот лидер Моамер Гадафи бил во добри односи со британските разузнавачки служби.

2 поврзани вести »

(ВИДЕО) Воодушевен татко ја снимал ќерката како прв пат во живото вози автомобил – набрзо длабоко се покајал

Маркукуле - пред: 16 часа

Учењето да се вози автомобил е голема задача. Зад воланот се чувствувате “моќно” и исполнето, но во истиот момент и застрашено од фактот дека сте почетник и дека многу работи може да појдат на лошо.

2 поврзани вести »

Mу го уништила плејстејшнот затоа што не и посветувал доволно внимание: Погледнете што направил кога се вратил дома ...

Маркукуле - пред: 16 часа

Вистинските гејмери знаат дека играњето со часови на нивната играчка за нив е многу подобро од трошење време со пријателите или девојките во дискотека. Меѓутоа, девојката во видеото во продолжение очигледно тоа не го знаела… Сега веќе поранешната ...

Шармантниот прилепчанец е првиот македонец во вселената (видео)

Маркукуле - пред: 17 часа

Воодушевени од несекојдневната и уникатна реклама на компанијата “Витаминка”, летот на прилепскиот шармер кој го освои секој дел од светот, го прикажуваме уште еднаш. Како што соопштија од компанијата претходно денеска “Стоби Флипс”, брендот број ...

25 поврзани вести »

(ВИДЕО) ОВОЈ ОСТРОВ БЕШЕ РАЈ НА ЗЕМЈАТА, А СЕГА СИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Кога ќе ја слушнете приказната за него, ќе сфатите ...

Маркукуле - пред: 17 часа

Италијанскиот остров Гајола е опколен со кристално чиста вода, го красат одличниот поглед, хотелите и винариите. Звучи фантастично, но на островот владее тишина. Таму никој не живее. Островот се смета за проколнат, бидејќи многу луѓе кои живееле ...

Сензација во Пјонгчанг: 15 годишна тинејџерка го донесе првото злато за Русија (Видео)

Маркукуле - пред: 18 часа

Алина Загитова од Русија направи сензација со освојување на првото место на Зимските Олимписки Игри во Пјонгчанг. Таа со само 15 години успеа да ги остави позади себе главните фаворитки за првото место во синг уметничко лизгање.

27 поврзани вести »

„Родив здраво бебе, но ми го украдоа во болница“: Потресна исповед на мајка која преживеа пекол

Маркукуле - пред: 21 часа

Прво повеќепати сакаа да ми дадат некоја инекција, па не ми даваа да одам кај боксовите со бебињата. На крај дојде лекарот и само рече: „Детето не издржа“. Се сеќавам на острата болка во стомакот и губењето на светста, со солзи во очите се потсетува ...

8 поврзани вести »

Ја надмина и Ким Крдашијан: Девојка од Балканот од која ќе ви се заврти во глава (фото)

Маркукуле - пред: 21 часа

Оваа девојка можеби потсетува на Ким Кардашијан но не е, се работи за Босанка и која се вика Амра Олевиќ и има 29 години. Таа е блогерка и make up експрет. Нејзиниот профил на Инстаграм го следат повеќе од 5.5 милиони фанови.

3 поврзани вести »

Ќе плачете од смеа: Како Пакистанец во Европа поминува преку детектор за метал (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 21 часа

Несекојдневно видео на кое еден од патниците на аеродром имал неверојатен проблем се појави на социјалните мрежи. При редовна контрола на аеродромот, патникот се обидел да помине низ регуларниот премин, но обезбедувањето го вратило назад со ...

ПРИЛЕПСКИОТ СКАПОЦЕН УБАВЕЦ со кого не може да се рамни ниту еден луксузен автомобил (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Маркукуле - пред: 22 часа

Да се поседува ваков убавец во гаражата и животот има поголема смисла. Прилепското супер “фиќо” кабриолет е автомобил кој зрачи со посебна убавина и посебност. Сопственикот Менде Бабаноски вели дека во него има вложено една година труд, а за ...

СРАМНО: Елитната прилепска населба претворена во пасиште за коњи (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 22 часа

Елитната прилепска населба со типски куќи во Прилеп навечер е претворена во пасиште. До нашата редакција пристигнаа фотографии и видео од коњи обвиткани во најлон како пасат низ уличките. Ова пред се е опасно по животот и безбедноста како на луѓето, ...