TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркукуле

(ВИДЕО) ФАЛАНГАТА ја крена Хрватска на нозе! Одекнува “Бисер Балкански” во нашата фан зона

Маркукуле - пред: 22 часа

Македонската Фаланга ја крена Хрватска на нозе. Медиумите со воодушевување пишуваат за црвено-жолтите навивачи кои досега приредуваат неверојатна атмосфера каде и да се појават. Вечерва Македонија го игра вториот натпревар од Европското првенство ...

52 поврзани вести »

Koj полни 23 години на оваа фотографија?! Луѓето се мачат да погодат која е мајка на 7 деца, а која е нејзина ќерка ...

Маркукуле - пред: 22 часа

Овие две жени гордо стојат една до друга. Едната е Џесика (43) мајка, а другата е Алиса (23) ќерка. Меѓутоа, кога луѓето за прв пат ја гледаат оваа фотографија, не можат веднаш да погодат која од нив е мајка.

Пред еден месец излезе еротско видео со неа, а денеска тенисерката во Мелбурн одново ги изненади фановите (ФОТО)

Маркукуле - пред: 23 часа

Елина Свитолина е одново во центарот на вниманието. Украинската тенисерка, после само месец дена од излегувањето на нејзиното еротско видео, ги израдува навивачите со секси поза при севис на топчето.

2 поврзани вести »

MAKEДОНИЈА ЗГРОЗЕНА: Во Прилеп силувано 13-годишно девојче

Маркукуле - 15.01.2018

Полициската станица Прилеп поднесе известување против 37-годишниот Ш.Р. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое нема наполнето 14 години“.

20 поврзани вести »

11 првотимци ја напуштиле Победа – Притисоците си го прават своето, ќе опстане ли клубот?!

Маркукуле - 15.01.2018

Поради тешкотиите со кои се соочуваше во зимската пауза, а сето тоа придружувано со информации и шпекулации, симпатизерите на Победа се загрижија за натамошното функционирање на клубот. Темните предвидувањата не мора да се остварат.

„Фалангата“ ги збива редовите- еве колку автобуси утрово тргнале кон Загреб

Маркукуле - 15.01.2018

Македонската репрезентација дефинитивно ќе има уште поголема поддршка на трибините на вечерашната средба против Црна Гора. Ракометна треска владее во нашата земја, кон Загреб утринава се упатиле најмалку пет автобуси, објави спортскиот портал ...

52 поврзани вести »

Донесен Законот за амнестија, 670 осуденици ќе излезат од затвор

Маркукуле - 15.01.2018

Собранието на денешната пленарна седница го изгласа Законот за амнестија со кој им се намалува затворската казна на осудениците. Со овој закон се ослободуваат од издржување на затворска казна осудените лица на кои им е изречена казна до шест месеци.

56 поврзани вести »

Да посакаш да си бездомник во Дубаи: Заработуваат и по 60.000 евра

Маркукуле - 15.01.2018

Познато е дека Дубаи е богат град во кој “професионалните” просјаци може да заработат вистинско богатство. Некои од нив заработуваат и над 60.000 евра месечно. Последниве три години бездомниците ги искористуваат добрината и богатството на луѓето од ...

7 поврзани вести »

ФОТО+ВИДЕО: Крв низ училиштето- бројот на повредени се искачи на 15

Маркукуле - 15.01.2018

Бројот на повредени во тепачката со ножеви во средното училиште се искачи на 15, од кои 12 се хоспитализирани. Според пишувањата, до инцидентот дошло кога двајца ученици од едно руско училиште во градот Перм се скарале и еден на друг тргнале со ...

29 поврзани вести »

Косата ќе расте како луда, а и видот ќе ви се подобри: Земете три лажици дневно и ќе се случи чудо

Маркукуле - 15.01.2018

Многумина од нас имаат проблем со косата, но и со слабиот вид. Природата ни нуди решенија и за овие проблеми. Се што е треба е да ја изедете оваа смеса полна со здрави намирници и ќе го подобрите видот, а и здравјето на косата.

2 поврзани вести »

Ако интернетот ви е спор, постојат неколку трикови кои драстично ќе го забрзаат

Маркукуле - 15.01.2018

Луѓето го користат Интернетот секој ден, на работа и дома. Поради тоа нема сомнеж дека секој сака да има брз Интернет. Ова се добро познатите методи кои ни овозжуваат побрз Интернет. 1. Чистење на кеш меморијата Кога ќе ни се наполни кешот на ...

“Второто полугодие нема да започне-просветарите заслужено бараат повисоки плати?!”

Маркукуле - 15.01.2018

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија пред 3 дена соопшти дека останува на одлуката донесена на 21.12.2017 и дека на 17.01.2018 на 5 минути до 12 часот ќе се одржи предупредувачкиот протест пред Владата на Република Македонија.

29 поврзани вести »

“Градоначалникот нема да организира фрлање на светиот крст – се секуларизира?!

Маркукуле - 15.01.2018

Единствениот градоначалник кој изминатиов период откако е избран на функцијата стана актуелен по сите медиуми, но не по отпочнувањето со реализација на ветувањата во предизборниот период, туку по низа небулози, гафови и непромислени потези, е токму ...

ВИДЕО: Васко Ефтов го избриша подот со Сашо Тасевски, па овој посрамен избега од интервјуто!

Маркукуле - 15.01.2018

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на сдсмовската Шарена револуција вечерва го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов. Откако беше целосно разобличен, на Тасевски не му преостана ништо друго освен ...

26 поврзани вести »

“Ла Каса Гранде” синоќа грмеше во Прилеп – Велевска и Балканика приредија ноќ за паметење (ФОТО+ВИДЕО)

Маркукуле - 14.01.2018

Уште една успешна организација и прекрасна празнична ноќ приреди тимот од салата за свади и свечености “Ла Каса Градне Eксклузив” од Прилеп. Балканската мега ѕвезда Елена Велевска и “Балканика бенд” приредија шоу за паметење во кое уживаа околу 500 ...

“Од утре нова историја, нема јазик, нема малцинства, ветија и остваруваат СДСМ … таков е новиот живот?!”

Маркукуле - 14.01.2018

Во Собранието на Република Македонија утре се очекува и ратификација на добросoседскиот договор со Бугарија, пренесува порталот Пресс24. Неделава доаѓа и генералниот секретар на НАТО, Јанс Столтенберг, кој во дводневната посета ќе им се обрати на ...

Вистинско чудо од бебе: Девојче родено само со 400 грама (ФОТО)

Маркукуле - 14.01.2018

Мануши е најмалото новороденче во Азија и едно од најмалите бебиња на светот. Се родила на 15 јуни со царски рез откако на мајката и се покачил притисокот. Бебето Мануши, кое при раѓањето тежело само 400 грама и било долго 21 см, по шест месеци ...

9 поврзани вести »

ЗАКЛУЧЕНО И ЗАБРАНЕТО: Овие гробници никој не ги отворил, а кријат големо богатство

Маркукуле - 14.01.2018

Некои древни гробници уште одамна се отворени и ограбени, но некои се до ден-денес целосно запечатени. – Египетскиот храм во Лондон Голем број на легенди и гласини се поврзани со славниот епитолог Џозеф Бономи, но една особено го привлекува ...

И РАКОМЕТОТ ЛИ ЌЕ БИДЕ ПРИЧИНА ЗА ТЕРОРИЗАМ: Миленко Неделковски за ракометната еуфорија!

Маркукуле - 14.01.2018

Ракометната еуфорија која владее во Македонија е благодарение на макотрпната работа на претходната влада и вложувањата во спортот, вели Миленко Неделковски во текст на својот ФБ профил, прашувајќи дали оваа влада ќе го третира славењето на триумфот ...

Охрид: “Ако не ми бидеш девојка сите ќе го видат експлицитното видео”

Маркукуле - 14.01.2018

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против 43-годишниот Н.И од струшкото село Велешта. Пријавениот, во неколку наврати на 42-годишната М.М од Охрид и се заканувал дека ќе објави ...

18 поврзани вести »