TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

NetZabava

Кога ќе се исклучат камерите: Погледнете каква згодна риба „провалува“ во „Брза кујна“!

NetZabava - пред: 14 часа

Кулинарското шоу „Брза кујна“ кое се емитува на телевизија Сител, за три сезони успеа да им се наметне на гледачите и да стане најпопуларната емисија од ваков тип. Марк, Александра и Никола се задолжени за тоа да изгледа како што изгледа, а ...

Ова ќе го памети цел живот: Мајка со бебе со неверојатна среќа избегна смрт за време на силната бура

NetZabava - пред: 14 часа

Силна бура погоди неколку европски држави, а според последните информации, во Западна Европа најмалку четири лица го загубија животот во невреме. На снимката од надзорните камери во Хорст во Холандија, може да се види како жена турка количка со бебе ...

47 поврзани вести »

ЕХФ со специјално видео за македонската фаланга од кое ќе ви затрепери срцето! (Видео)

NetZabava - пред: 14 часа

Македонските навивачи како и голем број натпреварувања, така и на Европското ракометно првенство кое се одржува во Хрватска, доминира на трибините. Фалангата максимално ги поддржува македонските ракометари, а нивната поддршка и искрено навивање не ...

7 поврзани вести »

Нов хит го тресе интернетот: Тинејџери јадат течен детергент! (видео)

NetZabava - пред: 14 часа

И кога мислете дека се имате видено и ништо не може да ве изненади, се лажете. Во продолжение ќе видете нешто што го преминува здравиот разум. Новиот хит на интернет кој ги преплави социјалните мрежи е наречен „ Tide Pod Challenge“, а веќе почнаа да ...

3 поврзани вести »

Бабин лек за чистење на шлајм од градите!

NetZabava - пред: 15 часа

Во 1 литар вода се додават 20 парчиња локум (без никакви додатоци), само локум. Смесата се вари додека не дојде до половина литар вода,при крај се додаваат 20 тврди зелени ментол бонбони. Се вади смесата и се додаваат неколку ливчиња слаткарче.

Тажна приказна за една мајка која ќе ве наежи!

NetZabava - пред: 15 часа

Мојата мајка имаше само едно око. Ја мразев, ме срамеше. Се сеќавам, еден ден, додека бев момче, како таа дојде во моето школо да ме види. Бев шокиран. Како можеше да направи вакво нешто! Длабоко повреден и посрамотен, ја погледнав со огромен презир ...

Во оваа дупка живеат повеќе од 2000 луѓе (видео)

NetZabava - пред: 15 часа

Во моментот кога ќе помислите дека се сте виделе се појавуваат места кои ќе ве остават без зборови. Coober Pedy е место кое се наоѓа во Австралија, изворно мал рударски град, а сега е дом на повеќе од 2000 луѓе.

Македонската фолкерка во одлична форма по породувањето – Со длабоко деколте и шлиц до колк

NetZabava - 18.01.2018

Познатата фолк пејачка Сани Гроздановска се породи пред околу 2 месеци, а веќе изгледа прекрасно и се врати на својата стара линија. Таа сподели фотографија од прославата на Стара Нова година и мораме да признаеме дека изгледа прекрасно.

Гавазова со нови с**си фотки: Мрежасти чорапи и шлиц од кои боли глава

NetZabava - 18.01.2018

Гавазова е многу активна на социјалните мрежи, а нејзините фотографии постојано привлекуваат големо внимание. Во новото видео на нејзиниот профил на Инстаграм навистина изгледа прекрасно и провокативно. Сигурни сме дека ќе ви се допадне.

3 поврзани вести »

Чудо ги шокираше лекарите: Раѓањето на овие бебиња ги надмина сите граници!

NetZabava - 18.01.2018

23 годишната Александра Кинова била пресреќна откако дознала дека е бремена по вторпат. Таа и нејзиниот сопруг живеат во Миловица, Чешка и веќе имале еден син. Со поминувањето на месеците, лекарите потврдиле дека таа не носи едно бебе, туку носи две.

Амди Бајрам како султан на Ромскиот бал (видео)

NetZabava - 18.01.2018

На овогодинешниот Ромски бал кој се одржа во хотелот Александар Палас, пратеникот Амди Бајрам се појави како султан. Видеото кое се појави на социјалната мрежа facebook, предизвика бура од реакции. Видеото можете да го погледнете подолу.

Погледнете ја македонската супер мајка (видео)

NetZabava - 18.01.2018

Во текот на бременоста обично повеќето трудници додаваат по неколку килограми на себе. Кристина Росалиа е македонката која ги руши стереотипите за типичните трудници. Верувале или не таа во текот на целата своја бременост тренира и посетува теретана.

7 поврзани вести »

Кој полни 23 години на оваа фотка? Едната е мајка на 7 деца, а другата е нејзина ќерка

NetZabava - 18.01.2018

Верувале или не овие две дами кои позираат на фотографијата се мајка и ќерка. Џесика има 43 години додека нејзината ќерка Алиса има 23, дали можете да погодите која е која. Инаку Џесика е мајка на седум деца, иако никој не може да поверува, а ...

Ќерката на Топалко не престанува да провоцира: Овој пат се појави без гаќички и градник

NetZabava - 18.01.2018

Ќерката на познатиот пејач Топалко, Хелена Топаловиќ не престанува да провоцира на социјалните мрежи. Таа е една од најактивните Србинки на Instagram, а нејзината последна објава предизвика бура од реакции.