TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотори

Дакар 2018: Драматичен ден кој ја отвори борбата за титулата

Мотори - пред: 19 часа

Уште еден драматичен ден на релито Дакар. Поранешниот лидер во генералниот пласман, Адриен Ван Беверен мораше да биде евакуран од етапата после тешкиот судар кој го имаше на само 3 километри до целната линија.

2 поврзани вести »

Позитивни бројки за Ducati во 2017 година

Мотори - пред: 19 часа

И покрај намалената целокупна продажба на мотоцикли на пазарот, Ducati имаше раст во продажбата и поголеми бројки во 2017 година 2017 година беше добра за Ducati. Покрај тоа што ја имаа најдобрата сезона во Премиерната класа по 2009 година, ...