TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оff.net

Ќе се радуваат ли Ристовски и Спортинг на титула после цели 16 години?

Оff.net - пред: 30 мин

Во 4 од 5 Топ лиги во Европа сè е решено, само во Италија има интрига. Во останатиот дел од Европа, интересно ќе биде да се гледа пролетта во Полска, Русија, Турција, Грција. Македонец има шанса да стане дел од историјата на ...

Ти си од Македонија, зошто носиш германски дрес?

Оff.net - пред: 34 мин

Кога на Македонија ќе и тргне на некое Европско првенство во ракомет, Македонецот е во таков делириум што не му е важно, а и појма нема зошто е облечен во туѓ дрес. Копајќи по видеа од Ниш за спомените со Чешка, наидовме на прилог со наши навивачи ...

Нека му ја мисли Санчез со легендарната 7-ка

Оff.net - пред: 1 час

Поранешната ѕвезда на Барселона и Арсенал ќе има огромна одговорност во Манчестер Јунајтед. Ем поради името на клубот за кој потпиша, ем ради неговата енормно висока плата и ем поради бројот кој ќе му стои на ...

117 поврзани вести »

Стефанија напиша стихотворба за ракометарите

Оff.net - пред: 2 часа

Настапите на нашата ракометна селекција која секоја година е дел од големите натпреварување ги следат и старо и младо и машко и женско. Нашите јунаци кои денеска и утре ќе се обидат да извадат максимум од овој шампионат, се инспирација за малата ...

2 поврзани вести »

Парола во центар на навивачите на Баерн за Румениге и Катар

Оff.net - пред: 3 часа

Минатиот викенд Баерн Минхен со 4-2 го совлада Вердер Бремен во Бундеслига, а мечот беше прилика и најверните навивачи на Баварците од Südkurve (Јужна трибина) да кажат што мислат за договорите кој нивниот клуб ги има со ...

13 поврзани вести »

Судија со краток фитил

Оff.net - пред: 3 часа

Иако во судница знаат да се слушнат најгрозоморни работи кои човек може да ги направи. од судијата се очекува да задржи ладна глава и да знае да ги контролира своите емоции. Овој не е таков.

Од Кина до Јамајка на скии

Оff.net - пред: 3 часа

Не буквално така, ама така. Тоа што е Реми Гајар со топка, а Кен Блок со кола, Кандид Товекс е со ...

2 поврзани вести »

Убавите спомени од Македонија - Чешка во Ниш

Оff.net - пред: 3 часа

Ах тоа Европско првенство кај нашите соседи колку беше јако и незаборавно, ама нема да напишеме неповторливо. Србите викаа „Македонци вие сте тука како домаќини“. И така ...

У змајевом гнезду

Оff.net - пред: 3 часа

Женска емисија во која овие си даваат совети и си помагаат (жените секогаш играле боље мрежно од мажите, пазете им ги форумите и женските фејсбук групи, ко Боргови) во која водителката Венди Вилијамс охрабрува една посестрима со трик да го натера ...

Арам да ти е што му даде жолт за прославата

Оff.net - пред: 3 часа

На првиот меч од 16/финалето во Копа Либертадорес, Максимилијано Фреитас му донесе победа од 2:0 на неговиот Ориенте Петролеро против Универзитарио де Перу и знаеше како да го прослави важниот ...

2 поврзани вести »

Асистентот што украде 1,2 милиони долари вино од директорот

Оff.net - пред: 4 часа

Директорот е од Голдман Сакс и е колекционер на вино на кој од колекцијата му недостасуваат стотици шишиња “квалитетно, скапо и ретко вино“. Вол стрит журнал објавува дека извесен Николас Де-Мејер работи како асистент на ко-претседателот на Голдман ...

Што заедничко имаат Македонија, Израел, Белорусија и Либерија?

Оff.net - пред: 4 часа

Под водство на Трамп, популарноста и лидерскиот престиж на САД опаѓаат во целиот свет. Освен во спомнатите четири земји. Причините им се различни, тоест секоја од нив е башка будала. „Угледот на САД глобално се струполи“, гласеа насловите по ...

33 поврзани вести »

Кореецот кој заиграл тенис за да го подобри видот, сега е сензација

Оff.net - пред: 4 часа

Во Јужна Кореа двегодишно служење воен рок не можеш да избегнеш па да си син на претседателот лично. Но едно талентирано дете кое имало проблеми со видот и кое го здрма тенискиот свет служело само четири недели.

До 24 години сте тинејџери

Оff.net - пред: 4 часа

Тоа што немаш бубуљици и што веќе не растеш така нагло значи дека само физички не си тинејџер, ментално оваа фаза ти трае до 24 години, покажува нова студија која потврдува нешто кое родителите веројатно цело ова време го знаат.

„Диетално“ веќе не продава?

Оff.net - пред: 5 часа

Глобално, индустријата на „диетални“ производи се соочува со маркетиншка криза. Она што продава денес се производи означени како „здрави“, а не како „диетални“. Што е разликата во сфаќањето на овие два ...

Да им посакаме вака да им тргне на Чесите

Оff.net - пред: 5 часа

Македонската ракометна репрезентација за која сè уште не се знае дали ќе игра Кире, вечерва игра многу важен натпревар против Чешка. Од срце им посакуваме ваков ужасен ...

Македонија е грчка?

Оff.net - пред: 5 часа

ОК. А што станува со шумите, водите, патиштата, аеродромите, езерата и возовите? Превод: Македонија е грчка. Нејзините аеродроми се германски. Езерата се кинески. Шумата канадска. Возовите италијански. Водата француска.

Епската промоција на Санчез собра 3,5 милиони посети

Оff.net - пред: 5 часа

Манчестер Јунајтед не можеше да направи појако видео со најновото засилување кое се вика Алексис Санчез. Само за еден ден има 3,5 милиони кликови и скоро 150.000 ретвитови. А и платата не му е лоша.

117 поврзани вести »

Џордан Питерсон: Трагањето по среќата е бесмислена цел

Оff.net - пред: 16 часа

По фамозното интервју во кое професорски ги деконструираше големите приказни на амбициозната и воинствена новинарка, да фрлиме поглед во багажникот на овој клинички психолог кој полека добива статус на рок ѕвезда, а кој, иако е далеку од десничар, ...

3 поврзани вести »

Како Силициумската долина го претвори смартфонот во дрога

Оff.net - пред: 21 часа

Просечниот корисник на Ајфон го отклучува својот телефон околу 80 пати на ден, или 5 до 6 пати на час, ако земеш предвид дека го користи околу 12 часа дневно. На оваа бројка од Епл треба да се додаде со едно друго истражување според кое во текот на ...