TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

+инфо

Шест неочекувани начини на кои може да се забремени

+инфо - пред: 17 мин

Може да се забремени дури и ако сте веќе бремени, ако го отворате кондомот со заби, ако имате анален секс, па дури и ако имате долна облека при петинг Повеќето луѓе веруваат дека ги знаат сите факти за бременоста и контрацепцијата, но гинекологот ...

ЕДНА ОД НАЈЗАБАВНИТЕ ЕМИСИИ: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

+инфо - пред: 2 часа

Дефинитивно ова беше една од најзабавните емисии за оваа 9. сезона на „Еден на Еден“. Во неделата во „Еден на Еден“ имавте прилика да го погледнете најновото издание во кое гостуваше нашиот најпознат рапер, Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата ...

Миркуловски: Ваква шанса повеќе нема да имаме

+инфо - пред: 2 часа

Утре од 18:15 часот Македонија игра со Данска која е апсолутен фаворит на тој натпревар Филип Миркуловски кој го пропушти дуелот со Шпанија, вечерва се врати на средбата со Чешка и одигра уште еден натпревар на кој покажа како се браната боите на ...

60 поврзани вести »

Гонзалес: Немавме среќа

+инфо - пред: 2 часа

Тој смета дека со Данска ќе биде многу тешко да се остане непоразен. Селекторот на Македонија Раул Гонзалес по поразот од Чешка рече дека е пропуштена голема шанса за висок пласман. - Одигравме многу добар натпревар.

103 поврзани вести »

Нов историски триумф на Марсел Хиршер

+инфо - пред: 2 часа

Австриецот пред својата над педесет илјадна публика во австрискиот ски-центар Шладминг, одржана вечерва, триумфираше во слаломската трка. Австриецот Марсел Хиршер оствари нова победа во Светскиот куп (СК) во алпско скијање и тоа не било каква туку ...

3 поврзани вести »

Македонија загуби од Чешка, сонот за полуфиналето заврши

+инфо - пред: 2 часа

Ракометарите на Македонија загуби од Чешка со 25:24. Тажен крај за Македонија на вечерашниот меч против Чешка. Ракометната репрезаентација загуби од Чешка со 25:24 и со тоа ги загуби шансите за пласман во полуфиналето.

167 поврзани вести »

„Мислењето“ на Неделкова се повлекува, Вангеловски се обидува да спречи скандал

+инфо - пред: 3 часа

Порталот Судство мк.ја продолжува сторијата за тоа како Неделкова сама го донела ставот СЈО да ја докажува надлежноста. Паника во Врховниот суд - судии од Кривичниот оддел веќе се распрашуваат дали Неделкова во нивно има потпишала начелен став што ...

2 поврзани вести »

Вонредното собрание на МКФ закажано за 11 февруари

+инфо - пред: 3 часа

На дневниот ред на седницата ќе бидат поставени и точките од редовното годишно собрание кое се одржа на 25 декември 2017 година, но, беше прекинато. Вонредното Собрание на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) е закажано за 11 февруари (недела), ...

16 поврзани вести »

Усвоена Програмата на Владата за 2018-приоритети економијата и членството во ЕУ и НАТО

+инфо - пред: 3 часа

Владата ќе работи и на реформите во правосудството, како и на целосно спроведување на начелата на Oхридскиот рамковен договор. На денешната седница Владата ја усвои програмата за својата работа во 2018 година, во која како приоритети, меѓудругото, ...

53 поврзани вести »

Наскоро одлука за изградба на Клиничкиот центар

+инфо - пред: 3 часа

Ова е еден од најважните приоритети во оваа година, и се очекува конечната одлука за најдобрите опции за изградба на Универзитетски клинички центар. Делегација на Банката на Советот на Европа на денешната 50.

29 поврзани вести »

Ќе се одблокираат општините Бутел, Чаир, Гостивар Тетово и Теарце

+инфо - пред: 3 часа

Општините бра блокирани поради застој во изборот на претседатели на советите. Владата препорача да се одблокираат општини Бутел, Чаир, Тетово, Гостивар и Теарце. На денешната седница владата му препорача на Министерството за финансии, сектор трезор, ...

Доделена првата државна помош по новите правила на „Џагатај Кабло“

+инфо - пред: 3 часа

Владата го одобри Договорот за помошта. Владата денеска го одобри првиот договор за доделување на државна помош на Друштвото за производство, трговија и услуги „Џагатај Кабло Отомотив Електрик Системлери“ ДООЕЛ Илинден.

2 поврзани вести »

ЕЛЕМ ќе инвестира во изградбата на фотоволтаични и ветерни електрани

+инфо - пред: 3 часа

Владата ја усвои програмата на Електрани на Македонија. Владата на денешната седница ги разгледа Финансискиот план, Годишната инвестициска програма и Годишниот план за јавни набавки на АД Електрани на Македонија, во државна сопственост - Скопје за ...

3 поврзани вести »

Нова стипендија од 100 евра за наставен кадар за основно образование

+инфо - пред: 3 часа

Владата на денешната седница усвои и други предлози на Министерството за образование и наука. Министерството за образование и наука ќе воведе нова стипендија за студенти за наставен кадар за основно образование уште од првата година на студиите во ...

13 поврзани вести »

Заседание на СБ на ОН за наводниот нов хемиски напад во Сирија

+инфо - пред: 4 часа

Вечерашниот состанокот е свикан на иницијатива на Русија, откако претходно беше најавено одржување на затворена седница за ова прашање за утре. Советот за безбедност на ОН ќе се состане вечерва на отворена седница на која ќе се расправа за ...

11 поврзани вести »

Утре без вода дел од Кисела Вода

+инфо - пред: 4 часа

Има дефект на водоводна цевка на крстосницата на бул. Борис Трајковски и бул. Србија. ЈП Водовод и канализација информира дека поради дефект на водоводна цевка на крстосницата на булевар Борис Трајковски и булевар Србија, без водоснабдување од девет ...

4 поврзани вести »

Македонските компании чекор зад модерните трендови за користење на арбитражата

+инфо - пред: 4 часа

Иако арбитража станува практика на големите компании, бројот на предмети заведени пред Арбитражата при Стопанската комора е мал. Интернационализацијата на македонските компании, води кон прифаќање на меѓународните стандарди во работењето и ...

Возњацки обезбеди место во полуфиналето на Австралија опен

+инфо - пред: 4 часа

Втората носителка на овој турнир, Возњацки во четвртфиналналната рунда беше подобра од Карла Суарез Наваро од Шпанија во три сета (2:1). Каролине Возњацки од Данска е втората тенисерка која обезбеди пласман во полуфиналето на првиот овосезонски ...

16 поврзани вести »

ОН: Турската воена операција во Африн расели речиси 5.000 лица

+инфо - пред: 4 часа

Лидерите на сириските Курди од областа Африн упатија итен повик до сите граѓани да се мобилизираат за одбрана на областа од турската армија. Поради операцијата на турските вооружени сили против курдските Сили за заштита на народот во регионот на ...

75 поврзани вести »

Словенија ја победи Шпанија

+инфо - пред: 5 часа

Словенците вечерва во вараждинската „Арена" ја победија Шпанија со 31:26, полувреме 13:12, со што и отворија дополнителна шанса на Македонија. Ракометарите на Словенија ја совлада Шпанија во меч од новоформираната група 2 на Европскиот шампионат, ...

66 поврзани вести »