TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поглед

Ова досега не сме го виделе: Голман „заспа“ во мрежата на својот гол, па беше „награден“ од противниците (Видео)

Поглед - пред: 11 часа

Денешниот меч од втората германски лига меѓу Дуизбург и Инголштад заврши со победа на домашниот состав од 2-1, но резултатот падна во сенка на големата глупост на голманот Марк Флекен во 19 минута.

9 поврзани вести »

ИНТЕРВЈУ ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Ќе си ја изедам дипломата ако Охридскиот рамковен договор е крај на барањата на Албанците!

Поглед - пред: 11 часа

Ставовите на Љубчо Георгиевски за повеќе клучни прашања за Македонија и корпусот прашања за нејзиниот опстанок како држава, во голема мера се познати во јавноста. Сепак, средбите со Георгиевски и разговорите на овие теми секогаш се интересни, ...

И Петар Богојески со разумен предлог за дислокација на споменикот на Андон Ќосето

Поглед - пред: 11 часа

Заменик-генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Петар Богојески им се приклучи на Петар Колев, член на Инициативниот Комитет на Граѓанско Демократската Унија и генерал Стојанче Ангелов во повикот до власта за разумно решение на проблемот со дислокацијата ...

88 поврзани вести »

ЗА ЛЕГЕНДАТА НЕМА ДИЛЕМА: Ни Меси ни Роналдо – Нејмар е најдобриот фудбалер во светот!

Поглед - пред: 18 часа

Последните 10 години во светскиот фудбал, кога говориме за индивидуални постигнувања го обележија Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Аргентинецот и Португалец веќе со години ги заменуваат признанијата за најдобар светски фудбалер, но се пожестоко, во ...

10 поврзани вести »

ФОТО: Се тргаат буквите „Александар Велики“ од скопскиот аеродром

Поглед - пред: 19 часа

По повлекувањето на сообраќајните табли со досегашниот назив на автопатот „Александар Велики“ на Коридорот 10, а кои согласно одлука на Владата треба да бидат заменети со нови што ќе го содржат името „Пријателство“, сега се менува и знакот со името ...

46 поврзани вести »

Водителка на радио се породи во живо за време на нејзината емисија

Поглед - пред: 19 часа

Американската водителка на радио, Кесиди Проктор се породила додека ја водела својата утринска емисија, пренесува Индепендент. После породувањето, водителката и мајка рекла дека се чувствува како да е на “седмо небо”.

13 поврзани вести »

Бившата сопруга на еден од најдобрите српски спортисти ужива во кревет со новиот дечко

Поглед - пред: 19 часа

Познатата инструкторка по јога и бившата сопруга на еден од најдобрите српски спортисти, пливачи Велмир Стјепанович, Џесика Оиле, не е многу “вниманителна“ кога станува збор за своите објави на Инстаграм.

ВИДЕО: Бил Гејтс се обидува да погоди колку чинат секојдневните производи во супермаркет

Поглед - пред: 19 часа

Основачот на Мајкрсофт, Бил Гејтс при неговото гостување во ток-шоуто „Елен шоу“ доби задача да погодува колку чинат секојдневните предмети. Условот на играте беше доколку тој ги погоди цените на три од барем пет производи, публиката во студио ќе ...

9 поврзани вести »

Чија држава претставува вицепремиерот Бујар Османи?

Поглед - пред: 19 часа

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи нема да присуствува на конференцијата во Бања Лука, Босна и Херцеговина за Западен Балкан, бидејќи Косово не е покането, потврдуваат од СЕП. Од Владата посочуваат дека се работи за лична процена на ...

101 поврзани вести »

Кекеновски: Банана држава, банана премиери

Поглед - пред: 19 часа

„Вицепремиреот за европски прашања Бујар Османи не оди на конференција во Босна и Херцеговина за Западен Балкан поради тоа што Косово не е покането на конференцијата!? Албанија исто така ќе ја бојкотира Конфенерцијата. Ццццццц. Срамно и недозволиво.

101 поврзани вести »

ПСЖ му спрема вистинско богатство, богатите шеици ја крадат најголемата желба на перез

Поглед - пред: 19 часа

ПСЖ се вклучи во трка со мадридскиот Реал за голгетерот и капитен на Интер Мауро Икарди и е подготвен да плати неверојатни 110 милиони евра за Аргентинецот. Како што пишува Corriere dello Sport”, Парижаните за Икарди би дале 40 милиони евра за пет ...

9 поврзани вести »

Мини-дефиле на олдтајмери на 24 март во Делчево

Поглед - 23.02.2018

Клубот “King’s of the roads” со дел од возниот парк на свои олд-тајмери за 24 март најавува мини дефиле низ градот Делчево. Собирот ќе биде отворен за сите оние кои поседуваат олдтајмери и кои имаат желба да ги стават во погон, со што практично ќе ...

Најавено четвртото досега најголемо издание на настаните Tech.O на тема “Општествено влијание и еднаквост преку ...

Поглед - 23.02.2018

На 7ми март, во хотелот “Александар Палас” ќе се обединат околу 150 претприемачи, бизнис професионалци, основачи на стартапи и претставници на амбасади, организации и комори се со цел да се развие дискусија на една од најактуелните теми на ...

Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја

Поглед - 23.02.2018

Името за кое што ќе се договориме ќе треба истовремено да биде и уставното име на соседната земја, за што предуслов е ревизија на Уставот, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас на прес-конференцијата во Брисел по завршувањето на неформалниот состанок ...

26 поврзани вести »

Апел за помош на Андреј Трипуноски

Поглед - 23.02.2018

Малиот Андреј има потреба од посебен хигиено-диететски режим и посебни животни услови заради избегнување на контакти и можност за инфекција, како и посебна засилена исхрана, така да сите хумани кои сакаме да помогнеме на секаков начин тоа можеме да ...

Емотивна исповед на Енди Кол: Внукот ми го спаси животот

Поглед - 23.02.2018

Енди Кол не е актуелен како голем број други поранешни фудбалски ѕвезди, но фудбалските фанови се уште ги паметат неговите голови и титулите кои ги освои со Манчестер Јунајтед, клуб со кој стана и европски шампион.

Вози Лада, има стан од 74 квадрати, парите ги чува на 13 сметки: Објавено е што сè поседува Путин пред претседателските ...

Поглед - 23.02.2018

Путин со својата заработувачка се вбројува во моќници, бидејќи наспроти неговите 80.000, просечен русин годишно заработува 4.500 евра. Станот кој го навел во имотниот лист, се наоѓа во Санкт Петербург, а поседува и 230 акции во една банка од тој ...

10 поврзани вести »

Вељановски: Освен „стрпете се“ нема ниту една друга реакција за скандалот од Министерството за култура

Поглед - 23.02.2018

Роберт Вељановски рече дека суштината на проблемот е многу подлабока. Тој на свјот Фејсбук статус напиша „Да, годишната програма е навистина заштитничка. Се заштити коалицијата помеѓу СДСМ и ДУИ“.

(ВИДЕО) Мицкоски: За девет месеци владата нема преземено ниту еден чекор за сузбивање на корупцијата

Поглед - 23.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео-обраќање изјави дека владата ветуваше „општество во кое нема место за корупција“, но сега и официјално Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа.

41 поврзани вести »

Г-дин Мицковски вие од ДПМНЕ го урнавте споменикот на Ќосето!

Поглед - 23.02.2018

Пишува: Петар Колев Во последните денови доста емоции се излеаа низ медиумите за отстранувањето на споменикот на Андон Лазов-Ќосето. Би го започнал моето писание со тоа кој всушност е Ќосето, но денеска живееме во ерата на интернетот и кој сака може ...

88 поврзани вести »